Aktualności

18
lut

Czas się wypełnił. Bliskie jest Królestwo Boże, nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię.

To proste przesłanie z pierwszej niedzieli Wielkiego Postu jest mottem na każdy z 40 dni. To dla nas skarb czasu nawrócenia. Na nadchodzący dzień świetości życia 25 marca wysłuchaj mocne przesłanie przyjaciółki i córki duchowej  św. Jana Pawła II - dr Wandy Półtawskiej  - Człowiek żyje dlatego się rodzi!

czytaj więcej

15
lut

Rekolekcje wyzwolenia w Jezusie - Kurs Marana Tha

Zapraszamy na kurs Marana tha  16-18 luty -  rekolekcje weekendowe  oorganizowane przez wspólnotę Marana Tha, w której powstał Różaniec Rodziców. Są to rekolekcje wyzwolenia w Jezusie, odnowienia i pogłębienia swojej wiary. Propozycja  owocnego rozpoczącia Wielkiego Postu!


 

czytaj więcej

14
lut

Posypmy popiołem głowę, swoja głowę na znak pokuty! Nawracajmy się! Bóg jest blisko!

Wielki post zaczynamy aktem pokuty, posypujemy głowę popiołem, na znak naszej skruchy i uznania konieczności pokuty za grzechy. Któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste, zmiłuj się nad nami! I Ty, któraś współcierpiała, Matko Bolesna wstawiaj się za nami!

czytaj więcej

12
lut

W Gdańsku rodzice buntują się przeciw narzucaniu programu w szkołach. Czysta propaganda relatywizmu. Prosimy o modlitwę za Gdańsk!

W Gdańsku rodzice buntują się przeciwko nowemu programowi w szkołach. To jest czysta propaganda relatywizmu pod pozorem zachowania równości. Wspieramy naszą modlitwą, tych, którzy takim niecnym działaniom się przeciwstawiają. Prosimy wszystkich rodziców z Polski i świata o modlitwę za miasto Gdańsk ! 

czytaj więcej

6
lut

Modlitwa przebłagalna za grzechy przeciwko prymatowi ojcostwa, godności mężczyzny i kobiety oraz jedności Kościoła

9 lutego 2018r.  od godz. 17:30 różaniec, Msza św. z modlitwą przebłagalną za grzechy przeciwko prymatowi ojcostwa, godności mężczyzny i kobiety, świętości życia i rodziny oraz za grzechy godzące w jedność Kościoła Świętego. O. Dariusz Szymaniak, temat : Odzyskać tożsamość. Przyjdź i zaproś wszystkich potrzebujących!

czytaj więcej

2
lut

Ofiarowanie Pańskie – poświęć gromnicę, niech rozświetla mrok!

2 luty to święto Ofiarowania Pańskiego, znane w Polsce jako święto Matki Bożej  Gromnicznej. Tego dnia warto poświęcić gromnice / świece, które w ważnych chwilach naszego życia zapalamy na znak obecności Jezusa w naszym życiu i domu. Tego dnia obchodzimy też dzień życia konsekrowanego – dziękujemy Bogu za te osoby, które poświeciły swoje życie dla nas  i dla Kościoła.

czytaj więcej

2
lut

Módlmy się za Polskę – Niepodległość nie jest nam dana raz na zawsze i za darmo!

Nasz naród został naznaczony ogromnym cierpieniem podczas II wojny światowej. Cały kraj był pod niemiecką i sowiecką okupacją.(...) Polska była pierwszą ofiarą III Rzeszy. Śmierć i cierpienie w niemieckich, nazistowskich obozach koncentracyjnych były wspólnym doświadczeniem Żydów, Polaków oraz wielu innych narodów. DOŁĄCZ DO MODLITWY ZA POLSKĘ !

czytaj więcej

29
sty

Brońmy sumień polskich dzieci i młodzieży, dziś w Gdańsku, jutro w twojej miejscowości! Antoni Szymański, senator z Pomorza, interweniuje!

Brońmy sumień polskich dzieci i młodzieży!  Antoni Szymański, senator z Pomorza, interweniuje w sprawie kontrowersyjnego programu edukacji seksualnej w Gdańsku.  Wysłał pismo do prezydenta Gdańska...

czytaj więcej

22
sty

Tak Rodzinie - świetny numer w lutym, Różaniec - drogi Niepodległości!

Tak RodznieWspaniałe lutowe numery miesięczników Tak Rodzinie i Różaniec  - naszych pism formacyjnych przynagliły mnie aby zachęcić do ich nabywania i propagowania. W Tak Rodzinie jak zwykle  świadectwo Różańca Rodziców,a w Różańcu piękny wiersz - jakby dla Różańca Rodziców specjalnie napisany. A to tylko początek pieknych treści - warto się z tym zapoznać!


 


 


 

czytaj więcej

16
sty

Rok Św. Stanisława Kostki – szczególny czas łaski

Episkopat ogłosił rok 2018 rokiem Św. Stanisława Kostki patrona Polski i polskiej młodzieży.  Dla nas jest to szczególnie bliski patron, ponieważ właśnie św. Stanisław Kostka jest patronem pierwszej róży rodziców.   Św. Stanisłąwie módl się za nami, o ochronę polskich dzieci przed deprawacją i nawrócenie osób tą deprawację szerzących, zwłaszcza za Gdańsk!

czytaj więcej

15
sty

Różaniec Rodziców z Matką Bożą Oliwską w każdy poniedziałek od 17.30

MB Oliwska Patronka Różańca RodzicówZ radością,  z błogosławieństwem księdza proboszcza Katedry Oliwskiej, zapraszamy w każdy poniedziałek na różaniec rodziców przed faretron Matki Bożej Oliwskiej w Kaplicy Mariackiej w Oliwskiej Katedrze o godzinie 17.30.  i  Mszę Świętą, a po niej na nabożeństwo do MB Oliwskiej! ZAPRASZAMY każdego! 

czytaj więcej

8
sty

Potrzebna modlitwa za Gdańsk – Różaniec w obronie czystości serc dzieci i młodzieży!

Władze miasta Gdańska z determinacją i wbrew woli mieszkańców, planują  w maju 2018 roku, poddać pod obrady radnych Rady Miasta Gdańska dokument „Europejską Kartę Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym”. Bardzo ważne - Karta Równości została już odrzucona demokratyczną większością głosów przez przedstawicieli mieszkańców Gdańska w tzw. Panelu Obywatelskim. Przyjęcie Karty Równości ma zarekomendować Radzie Miasta Gdańska tzw. Moduł ekspertów; składający się w zdecydowanej większości ze środowisk LGBT.  Dlatego bardzo prosimy wszystkich członków Różańca Rodziców o modlitwę w intencji miasta Gdańska, ale też i całej Polski o ochronę dzieci i młodzieży!

czytaj więcej

6
sty

Objawienie Pańskie, w Polsce przechodzą orszaki Trzech Króli; pomagamy Misjom

Centrum GATOWODziś świętujemy Objawienie Pańskie, zwane popularnie świetem Trzech Króli. Dziękujemy Bogu że nam się objawił i dlatego chcemy wspierać Misje!  Różaniec Rodziców wspiera OO. Michaelitów w  budowie Kościoła w miejscowości GATOWO na Białorusi

czytaj więcej

31
gru

Rok kończymy ze Świętą Rodziną z Nazaretu, a zaczynamy świętem Bożej Rodzicielki!

Św. Rodzina z NazaretuOstatniego dnia roku ze św. Rodziną dziękujemy Bogu za wszelkie łaski otrzymane  w tym roku, za podniesionych z upadku i rozpaczy, za wszelkie dobro w życiu naszych dzieci i rodzin oraz za ochronę przed złem. Dziękujemy za ponad 77 tysięcy rodziców.


 

czytaj więcej

25
gru

Narodził się Chrystus Pan Zbawiciel!

Święta Rodzina w BetlejemZ okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy wszystkim najlepsze życzenia, dla każdego i każdej z was – animatorów, moderatorów i rodziców modlących się za swoje dzieci na różańcu.

czytaj więcej

20
gru

Świadectwo w RADIO PLUS

Krótkie świadectwo o modlitwie Różańca Rodziców w Radio PLUS - nagraliśmy przed 8 grudnia - ale jest aktualne dla każdego i w każdy dzień. Co poniedziałek zapraszamy na Różaniec Rodziców do Katedry o godz. 17.30 póżniej na Mszę Świętą i nabozeństwo do MB Oliwskiej.


MB Oliwska Patronka Różańca Rodziców

czytaj więcej

11
gru

Z Matką Bożą Oliwską w każdy poniedziałek od 17.30

MB Oliwska Patronka Różańca RodzicówZ radością,  z błogosławieństwem księdza proboszcza Katedry Oliwskiej, zapraszamy w każdy poniedziałek na różaniec rodziców przed faretron Matki Bożej Oliwskiej w Kaplicy Mariackiej w Oliwskiej Katedrze o godzinie 17.30.  i  Mszę Świętą, a po niej na nabożeństwo do MB Oliwskiej!

czytaj więcej

10
gru

Modlitwa i pomoc materialna Kościołowi na wschodzie

W drugą niedzielę adwentu modlimy się przygotowując serca na Boże Narodzenie. Chcemy pamiętać o Kościele na wschodzie, w krajach postsowieckich. Tam odradza się życie duchowe i potrzebna jest nasza pomoc. Duchowa i materialna. Zobacz jak możesz pomóc – czytaj dalej!

czytaj więcej

8
gru

8 grudnia odnowiliśmy Akt Zawierzenia Dzieci w Archikatedrze Oliwskiej.

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia, jak co roku, odnowiliśmy  Akt Zawierzenia naszych dzieci, rodzin i siebie samych Matce Bożej w Archikatedrze Oliwskiej. Wiele osób przyjechało na ten dzien do Oliwy, bardzo wielu przysłało  z Polski i  świata informację o łaczności duchowej

czytaj więcej

29
lis

O Maryjo bez grzechu pierworodnego poczęta, módl się za nami! Dziewięć dni nowenny

Zbliżamy się do uroczystości Niepokalanego Poczęcia, i aby ją dobrze przeżyć, skorzystać z łask jakie nam przynosi rozpoczynamy nowennę.   Rozważamy tajemnicę, jak Bóg obdarował nas poprzez Niepokalaną Maryję. 

czytaj więcej