Aktualności

Święty Mikołaj – wzór ofiarnej miłości i dobra! Specjalny prezent dla rodziców RR

ir
6 grudnia 2023

Na dzień świętego Mikołaja mamy specjalny prezent  dwie książki o obdarowaniu życiem i jego godności.  Z Miłości do Życia,  Wydawnictwa Loretanek oraz Każde życie jest cudem Fundacji Proelio! Zamawiajmy dla siebie i innych – dzielmy się tym dobrem!


Książka  Z Miłości do Życia to tłumaczenie z języka angielskiego kanadyjskiej autorki Stefany Grey Conors powstała w wyniku jej działalności na rzecz dobrej komunikacji – właśnie o żuciu narodzonym, o godności osoby i o relacjach.  W oparciu o swoje wieloletnie doświadczenie rozmów z różnymi osobami na temat aborcji Stephanie opracowała praktyczny przewodnik, który uczy nas krok po kroku, jak i jakie pytania zadawać rozmówcy. Bazuje na wiedzy medycznej oraz opowiada prawdziwe historie z życia swojego i innych, co sprawia, że jest to pozycja autentyczna, a zarazem łatwa w odbiorze.  To również wskazanie sztuki dialogu  i rozmowy, ukierunkowanej na dobro drugiej osoby, na nawiązanie relacji porozumienia i poszukiwania prawdy. Wyjątkowa pozycja dla każdego z nas, bo każdy z nas potrzebuje rozwijać zdolności komunikacji.  Może to być dobry prezent na te  święta – święta Narodzenia Pana Jezusa i niestety czas wspominania hekatomby  - ofiary  pierwszych męczenników młodzianków zabitych przez Heroda. Mamy jakiś swój udział w wydaniu tej pozycji  - bo obejmowaliśmy to dzieło modlitwą!


Druga książka wskazująca że Każde życie jest cudem  to jest świadectwo wspaniałości życia poczętego.  „Każde życie jest cudem” to niezwykłe historie osób, które urodziły się z różnymi wadami rozwojowymi na podstawie których jeszcze niedawno kwalifikowano w Polsce do aborcji: zespołem Downa, rozszczepem kręgosłupa, wodogłowiem, zespołem Turnera, wadami letalnymi... Te historie zawierają nie tylko piękne przesłanie pro-life podkreślając wartość i sens życia każdego człowieka, ale to także świadectwa ogromnej miłości rodzicielskiej, świadectwa nawrócenia i Bożej miłości. Od bohaterów tych historii można się bardzo wiele nauczyć! Ich świadectwa poruszają serca i sumienia, ale jednocześnie niosą nadzieję i inspirują.


Świadectwa życia uzupełnione są rozdziałami, w których wyjaśniam dlaczego aborcja na dzieciach z wadami rozwojowymi powinna być zakazana przez prawo i pochylam się nad szeregiem mitów, z którymi możemy się spotkać w dyskusjach. Sam kiedyś popierałem „aborcyjny kompromis”. W książce dzielę się tym, co przekonało mnie do zmiany zdania.


Więcej informacji o książce znajdą Państwo na stronie ksiazka.proelio.pl . Tam też mogą Państwo ją zamówić. Nie mamy wątpliwości, że to może być wartościowa lektura dla Państwa, jak i piękny prezent dla Państwa bliskich. 


Zachęcamy aby po prostu promować dobro i to w jego najpiękniejszej formie – tego najmniejszego, niewinnego rozpoczynającego się życia!