Aktualności

Za życie prof. Wandy Półtawskiej – dziękujemy Ci Boże!

ir
25 października 2023

Są w życiu Narodu i świata takie osoby, które zamieniają życie ku dobremu. Całą swoją osobą, działaniem i życiem Wanda Półtawska potwierdza ta prawdę. Niech Bóg da Jej Niebo!


Zmarła prof. Wanda Półtawska była przyjaciółką św. Jana Pawła II, a jednocześnie przyjaciółką każdej rodziny i każdego poczętego życia. Była niestrudzoną i bezkompromisową wojowniczką o godność każdej osoby. A na sobie samej doświadczyła jak ta godność może być poniewierana, kiedy w  niemieckich obozach koncentracyjnych była poddawana barbarzyńskim, nieludzkim eksperymentom medycznym. Już wtedy mogła utracić życie!


Jednak Bóg widzi inaczej i inaczej prowadzi losy ludzkie. Oszczędził jej życie i wybawił z rąk okrutnych, bestialskich, niemieckich pseudolekarzy i pseudonaukowców. Poprowadził jej życie tak aby sama stała się lekarzem wspierającym życie. Została żoną i matką, została też waleczną obrończynią życia. Jej zawdzięczamy wiele z przesłanek merytorycznych jakimi później posługiwał się św. Jan Paweł II broniąc życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci!


Bóg dał jej też doświadczenie nieuleczalnej choroby i cudownego uzdrowienia z terminalnej postaci raka, za sprawą modlitwy i wstawiennictwa św. Ojca Pio, którego o modlitwę poprosił wówczas młody biskup Karol Wojtyła!  Śp. prof. Wanda Półtawska opisała swoje życie i doświadczenia walki duchowej oraz prowadzenie przez Św. Jana Pawła II we wspaniałej  i grubej, bogatej w treści książce pt. Beskidzkie Rekolekcje  – którą polecam osobiście jako wielką przygodę poznawczą i duchową!


W 2014 roku wobec zamieszania w środowisku lekarskim przygotowała Deklarację wiary która została podpisana przez ponad 4 tys. lekarz!  Była do ostatnich swoich dni aktywna i zatroskana o losy ludzi, a zwłaszcza młodych kobiet i dziewcząt! W naszej opinii umarła osoba święta! 


Faktem potwierdzającym Jej wielkość i świetość jest to jak reagują osoby wrogie cywilizacji życia i człowiekowi pojmowanemu integralnie. Oni będą tak jak św. Jana Pawła II oskarżać o niestworzone rzeczy - bo blask prawdy i świętości ich razi. Nie patrzmy na to, nie dajmy się ponosić emocjom negatywnym, ale módlmy się o nawrócenie tych biedaków. I o to abyśmy z dziedzictwa Śp. Wandy Półtawskiej potrafili owocnie korzystać dla dobra ludzi i dla Polski, dla świata i Koscioła! 


Ostatnie pożegnianie śp. Wandy będzie w Krakowie w dniu 31.10.2023r.


Boże bogaty w Miłosierdzie, przyjmij ją do swojej Światłości!


Św. Janie Pawle II, módl się za nami!


Maryjo, Królowo Polski, módl się za nami!