Aktualności

Godzina Łaski w dniu Niepokalanego Poczęcia NMP

ir
7 grudnia 2023

To jedna, wyjątkowa godzina  spośród 8760 godzin w roku, przez Maryję  Bóg daje światu Godzinę Łaski  - mamy w tym czasie  otwarte niemal na oścież drzwi nieba. To jest czas błogosławiony – zapewnijmy sobie ten czas na modlitwę i przekażmy innym informację o Godzinie Łaski pomiędzy 12 i 13-tą w dniu 8 grudnia!  Zapraszamy do Łącznosci duchowej i wspólnej modlitwy, a od 17.15 na różaniec i mszę świętą w Katedrze Oliwskiej z ponowieniem Aktu Zawierzenia Matce Bożej Oliwskiej!


Jak co roku świętujemy błogosławiony czas Niepokalanego Poczęcia Maryi, czas gdy historia Zbawienia rozpoczyna swój konkretny bieg. Poczyna się następnie rodzi Niepokalana  - Dziewica Maryja. To Ona w zamyśle Bożym przyjmuje Syna i rodzi Go w ubogiej, betlejemskiej stajence. Ona wraz ze św. Józefem wychowuje go, ochrania i prowadzi w życie dorosłe.  Jej Matczyne Serce kocha i uczy się kochać od Jezusa, współbije i współodczuwa – jak każda mama ze swoim dzieckiem.


Jest to niezwykłe połączenie dwu serc – boskiego serca Jezusa i ludzkiego serca Maryi. To Serce Maryi, będzie potem przeszyte mieczem boleści – gdy Syn po bestialskiej torturze na Krzyżu odda życie za nas wszystkich. Jezus po śmierci spoczywa na kolanach Maryi, w Jej ramionach – a Serce Maryi przeszyte mieczem boleści przyjmuje to cierpienie. I cierpi aż do poranku Zmartwychwstania!


Serce Maryi jednak współcierpi nadal – bo współodczuwa z nami! My jako dzieci Jej oddani na Krzyżu – to my sami tak często i powszechnie ranimy to Niepokalane Serce swoim odstąpieniem od wiary, zaniechaniem a i często grzechem nawet ciężkim. Imię i obraz Maryi są tak często wyszydzane  - nawet na Polskiej ziemi, nawet w najdroższych nam symbolach jak wizerunek Jasnogórski że potrzebujemy się ogarnąć i za grzechy Polaków przeciw Maryi – naszej ukochanej Mamie i Królowej koniecznie musimy przepraszać i wynagradzać.


8 grudnia 1947r. w małej włoskiej miejscowości Montichiari Maryja ukazała się pielęgniarce Pierinie Gili. Matka Boża powiedziała jej wówczas: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie nawiedzić kościoła, a będzie modlił się w południe w domu, ten także otrzyma za moim pośrednictwem wiele łask. Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę. Spójrz na to Serce, które tak umiłowało ludzkość, ale większość ludzi tylko rzuca w nie obelgami. Jeśli dobrzy i źli zjednoczą się w modlitwie, dostąpią przez to Serce miłosierdzia i otrzymają dar pokoju”.
Maryja zachęca nas, by każdego 8 grudnia o godzinie 12:00 udać się do kościoła i tam gorąco się modlić. Jeśli to jednak nie jest możliwe, można o łaski prosić także w domu lub w pracy – tam, gdzie akurat przebywamy. Ważne jednak, by zbyt łatwo nie zwalniać się z możliwości pójścia w tym czasie do kościoła, by chociaż kilka, kilkanaście minut ofiarnie i szczerze podarować swój czas Niepokalanej. Powierzajmy Niebu nie tylko swoje osobiste intencje, ale także modlitwy za Kościół powszechny, za kapłanów, o pokój na świecie, a przede wszystkim o nawrócenie grzeszników. Forma modlitwy w Godzinie Łaski jest dowolna


Niech nasza modlitwa w tym czasie będzie pełna miłości do Maryi ale i przeproszenia za grzechy Polaków przeciw Jej Majestatowi.  Skupiajmy się zatem na dziękowaniu Bogu za Maryję, za Jej Niepokalane Serce i za Jej Niepokalane Poczęcie.  W Jej doskonałości, prostocie i pokorze nasza siła i radość i pokój serca. Przez Maryję droga wiedzie wprost do Jezusa, wprost do Ducha Świętego i wprost do Ojca Niebieskiego.  Niech cały dzień 8 grudnia -  Niepokalanego Poczęcia  - a szczególnie Godzina Łaski będą dla nas zupełnie nowym otwarciem serca na obecność Boga w naszym życiu – przez Niepokalaną!


Zapraszamy wszystkich do przybycia do Katedry Oliwskiej w piątek 8 grudnia  - zaczynamy Różańcem Świętym od godz. 17.15-cie, a następnie msza święta w naszych intencjach – dziękczynna za wszelkie łaski i błagalna o dalsza opiekę Maryi, nad nami, naszymi dziećmi, naszymi rodzinami i nad Różańcem Rodziców. Na koniec uroczyście ponowimy nasz Akt Zawierzenia Matce Bożej Oliwskiej. Zapraszamy do łączności duchowej tych, którzy przybyć nie mogą!


O Maryjo Niepokalanie Poczęta, Módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy i za wszystkimi którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła Świętego i poleconymi Tobie!