Aktualności

Matko Najświętsza do Serca Twego mieczem boleści wskroś przeszytego!

ir
15 września 2023

Dziś (15.09) wspomnienie NMP Bolesnej! Był dzień Narodzenia, był dzień Imienia Maryi, ale Ona nie przeżyła życia beztrosko i bez bólu! Jej Serce Niepokalane współcierpiało z Jezusem i w jakiś sposób współcierpi z naszymi! Matko Bolesna, módl się za nami!


Niech losy życia Maryi i Świętej Rodziny będą nam lampą przewodnią w życiu naszych rodzin. Jak sobie radzić z trudnościami i kłopotami!? Jak radzić sobie z atakiem złego, jak kochać i jak podążać za Jezusem!?  A w końcu jak iść Drogą Krzyżową i przyjmować cierpienie  - zasłużone czy niezasłużone, jak ofiarować cierpienie na większą Chwałę Boga!


Matka Bolesna stała pod Krzyżem patrząc na umierającego Syna, a potem przyjęła w objęcia Jego Ciało! Maryja w cierpieniu i milczeniu przeżyła noc ciemności Grobu, aby przyjąć radość Zmartwychwstania! 


Dzięki Niej idziemy każdego dnia podnoszeni powstawaniem z upadków, dzięki Niej zawsze mogę odwołać się do Jezusowego Serca i wiem że człowiek przeżywać może cierpienie w sposób  … na Bożą Chwałę , że cierpienie ma moc podnieść mnie i moich bliskich w moich upadkach i słabościach. Że ma ono sens tylko wtedy gdy połączę je z Krzyżem Jezusa i oddam je Bogu! Ojciec Niebieski wie co naprawdę jest nam potrzebne!


Serce każdego rodzica cierpi gdy naszym dzieciom dzieje się zło, gdy wpadają w złe towarzystwo, albo wręcz same odrzucają Boga! Niech żadna okruszyna tego cierpienia się nie marnuje! Łączymy je z cierpieniem Jezusa i przez ręce Maryi zanosimy Bogu Ojcu w ofierze, aby z tego uczynił dobro! Niech nasza modlitwa różańcowa, szczególnie w części bolesnej uzdalnia nas do chętnego przyjmowania cierpienia i ofiarowania tego w intencji przebłagalnej za nasze grzechy, za grzechy naszych dzieci i bliskich oraz za grzechy świata!


Panie zmiłuj się nad nami!, Miej Miłosierdzie dla nas i świata całego!