Aktualności

Październik - miesiąc Maryi, Królowej Różańca Świętego

ir
2 października 2023Październik, jest miesiącem Maryi, Zwycięskiej Królowej Różańca Świętego – której święto obchodzimy na pamiątkę Jej pomocy w zwycięstwie pod Lepanto! Właśnie w tym miesiącu wielu przypomina sobie o różańcu, podejmuje modlitwę i dołącza się  do licznych różańcowych inicjatyw. To wspaniale, że w Polsce jest ich tak wiele!  Bo Maryja jest Królową Polski, jest Matką, którą my Polacy kochamy! O tej miłości mogliśmy się przekonać na I pielgrzymce RR do Gietrzwałdu! Naszą miłość do Maryi wyrażamy na różne sposoby, a różaniec jest jednym z najlepszych.  Z całego mijającego powoli roku i z tej naszej pielgrzymki wypływa głębokie przekonanie, że Różaniec Święty  jest nadzwyczajnym darem Maryi dla nas, dla Polski i świata. To prawdziwy skarb Kościoła –  odkrywany, w modlitwie i rozważaniu tajemnic jest cudownym znakiem nieustannej obecności Maryi, a co za tym idzie Boga, w naszym życiu i  znakiem nadziei  niezłomnej dla każdego rodzica – matki i ojca.


O tej nadziej mamy zadanie mówić i przypominać w tym zwariowanym świecie. Mówimy poprzez naszą modlitwę, poprzez zapraszanie innych do róż różańcowych, poprzez procesje różańcowe i codzienny różaniec w naszych Kościołach w październiku. Już 7 października święto zwycięskiej Królowej Różańca Świętego, w wielu miejscach w Polsce w dniu 8 października przejdą procesje Różańcowe, 13 października  rocznica niezwykłego zjawienia Maryi w Fatimie z pamiętnym cudem Słońca.


Jako rodzice i jako Polacy i Polki  w dniu 15 października staniemy do wyboru przyszłości Polski na kolejne lata!  To od nas zależy czy wybierzemy reprezentantów narodu godnych tego i kochających Polskę, czy też gotowych sprzedać Polskę, chcących legalizacji aborcji i degradacji polskich tradycji oraz dorobku kultury polskiej opartej na wierze katolickiej!   Zachęcamy do gorącej modlitwy i nowenny w dniach 06-14. X. za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli w intencji Polski, w intencji dobrych wyborów i zachowania prawdziwej niepodległości Polski. Proponujemy aby skorzystać z materiałów Sanktuarium św. Andrzeja Boboli z nowenny jaka odbyła się w dniach 21-29.09 również w tych intencjach ; http://www.strachocina.przemyska.pl/index.php?id=2&subpage=nowenna 


W październiku radujemy się świętem naszych Aniołów Stróżów (02.10) i wspominamy wielu świętych ważnych dla Polski i Polaków, oraz wiele wydarzeń – poczynając od  Zwycięstwa pod Lepanto. Wspominamy   wybór św. Jana Pawła II na papieża!  Pamiętamy o ojcu kultury polskiej bł. Wincentym Kadłubku (09.10), o bł. Jerzym Popiełuszce zamordowanym przez ubeków w naszych czasach, o św. Franciszku (04.10) i św. Siostrze  Faustynie Kowalskiej (05.10).  Chcemy też w kontekście Gietrzwałdu pamiętać o bł. Honoracie Koźmińskim  (13.10). Pamiętamy o świętej Jadwidze Śląskiej  i św. Janie Kantym (20.10), patronie uczonych i profesorów. Wspominamy św. Teresę z Avilla, która patronuje 15.10 - właśnie w dniu wyborów w Polsce, wspominamy  Ewangelistę św. Łukasza (18.10) i św.  Apostołów Szymona i Judę Tadeusza (28.10)!