Aktualności

2
lut

Gromnica - znakiem Maryi niosącej Chrystusa - Dzień osób konsekrowanych!

W Święto Ofiarowania Pańskiego wraz z Józefem i Maryją ofiarujemy nasze dzieci Bogu, wspominając sakrament Chrztu świętego i nasze Akty Zawierzenia. Dziękujemy również Bogu za wszystkie osoby Konsekrowane – zakonników i zakonnice.

czytaj więcej

25
sty

Nawrócenie św. Pawła – Bóg przychodzi do każdego!

25 stycznia obchodzimy wspomnienie nawrócenia Apostoła Narodów – św. Pawła. W Bogu każdy znajduje nadzieję. Nawet ten wielki prześladowca Jezusa ogarnięty Bożą obecnością nawraca się. Módlmy się o nawrócenie w naszych rodzinach i nawrócenie prześladowców Kościoła.   Święty Pawle, módl się za nami! Królowo Apostołów - módl się za nami!

czytaj więcej

13
sty

Tyś jest mój syn umiłowany, moja umiłowana córka – chrzest Pański zaproszeniem do pełni życia

Bóg Ojciec nasz, który wszystko może, który kocha każdego z nas, mówi poprzez Chrzest Jezusa że NAPRAWDĘ jesteśmy Jego dziećmi. Mówi, że poprzez nasz Chrzest Święty mamy wszystko to co Kościół niesie światu – Pokój i Łaskę Jezusa Chrystusa.

czytaj więcej

1
sty

Nowy Rok bieży, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

Rozpoczynamy nowy rok. Z Maryją Świętą Bożą Rodzicielką.  Mamy nadzieję, płynącą z modlitwy i wiary w Boga, na każdy dzień nowego roku.  Życzmy sobie zdrowej duchowo Polski budowanej na prawdzie, wolności, mądrości i chrześcijańskiej wierze. Polski, dla której wolność i suwerenność jest normalna! 

czytaj więcej

25
gru

Bóg się rodzi, moc truchleje!

Każde pokolenie ma do zapisania w historii swoje karty. i po nas powinny pozostać tak piękne chymny Chwały Bożej jak tak kolenda napisana w XIXwieku. Niech blask tej Nocy Betlejemskiej, gdy rodzi się Jezus,  oświetla twórców kultury i sztuki, aby jej pięknem jaśniała polska kultura     

czytaj więcej

24
gru

Najlepsze zyczenia z okazji Świąt Narodzenia Pana Jezusa!

Boże Narodzenie! To czas Nadziei, to czas inny niż wszystkie dni całego roku. Dzielimy się opłatkiem z każdym kto tego dnia zawitał w naszym domu i jest z nami na Wigilii. Dlatego że w każdym może przyjść do nas  Jezus.  Za cały rok dziękujemy i za to co było nie tak w tym roku przepraszamy. Niech ten czas przynosi Łaskę i Pokój Nowonarodzonego Jezusa do każdej rodziny w Polsce i na świecie!

czytaj więcej

11
gru

Odkrywamy Skarby Koscioła - I Kongres 108 Męczenników II wojny światowej

Zapraszamy do udziału i wspierania modlitwą pierwszego Kongresu 108 błogosławionych męczenników II wojny światowej  - Gdańsk 11-12 grudnia Muzeum II Wojny Światowej. Błogosławiona Marianna Biernacka, Błogosławiona "Piątka" poznańska, Błogosławiony Wincenty Frelichowski - i wielu innych wspaniałych BOHATERÓW! a dzisiaj Co Bóg mówi do Polaków!

czytaj więcej

9
gru

Zawierzenie Maryi - jak co roku ponowiliśmy w Katedrze Oliwskiej!

W pięknej adwentowej atmosferze Katedry Oliwskiej, przed feretronem Matki Bożej Oliwskiej, w trzynastą rocznicę Zawierzenia Jej naszej rodzicielskiej modlitwy, na zakończenie Mszy Świętej w intencjach Różańca Rodziców ponowiliśmy w łaczności ze wszystkimi rodzicami nasz AKT ZAWIERZENIA.


 

czytaj więcej

1
gru

Zaproszenie na Spotkanie Animatorów do Oliwy

Zapraszamy wszystkich rodziców i Animatorów na mszę świetą z Aktem Zawierzenia do Katedry Oliwskiej 8 grudnia  - od g.17.30 różaniec i msza święta. A od godz. 14.45 I Spotkanie Animatorów z Diecezji Gdańskiej zaplanowane w Auli Jana Pawła II w budynku Kurii w Gdańsku Oliwie   . ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ ANIMATORÓW Z  CAŁEJ POLSKI!

czytaj więcej

26
lis

Tyle dasz ile masz miłości ! Za Konferencję niech Bogu będą dzięki!

Zakonczona w niedzielę Konferencja na temat zagrozeń młodych ludzi pod hasłem Miłość tyle dasz ile masz po raz kolejny pokazała jak wiele mozemy otrzymać od wspaniałych wykładowców, ile serca mogą włożyć rodzice w dobro swoich dzieci!

czytaj więcej

14
lis

Jak być dobry ojcem, mamą, jak odnaleźć się w swoim powołaniu do dobrego rodzicielstwa!? Zapraszamy na Konferencję !

Jak co roku na Chrystusa Króla odbędzie się Konferencja o zagrożeniach rozwoju osobowości młodego człowieka na początku XXI wieku. Tegoroczne hasło Miłość – tyle dasz ile masz.   Gość Specjalny ks. dr Marek Dziewiecki -  

czytaj więcej

11
lis

Niepodległość to wolność i normalność! Dziś trzeba jej bronić!

Dziękujemy Bogu za odzyskaną Niepodległość w 1918 roku i w roku 1990. To jest wartość, której znowu trzeba bronić, tym razem przed zalewem dewiacji i deprawacji, przed nienormalnością. Za dar życia, wolności i niepodległości, za Polskę wierną  Bogu  - DZIĘKUJEMY!   


 

czytaj więcej

6
lis

Obrona dzieci przed deprawacją i seksualizacją

W Gdańsku trwa nacisk na wprowadzanie ideologii genderowej  w szkołach. Przeciw temu może pomóc  Poradnik dla odpowiedzialnych rodziców. opracowany przez Odpowiedzialny Gdańsk. Pobierz i przekaż innym - więcej dowiesz się na Konferencji na UG w dniach 23-24 listopada. Zapraszamy!

czytaj więcej

3
lis

Nieplanowane - film, który zmienia serca ludzi

Nieplanowane - film, który zmienia serca ludzi. Prawdziwa historia, przedstawia przemianę zdeklarowanej aborcjonistki w aktywistkę pro-life. Opinia jednego z różańcowych rodziców: Widziałam ten film wczoraj i z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć: zobacz ten film i zaproś innych, aby ten film obejrzeli. 

czytaj więcej

2
lis

Dzień modlitwy za dusze czyśćcowe

Tam nie ma widoku na samodzielną poprawę. Dusze odpłacają się Bożemu Miłosierdziu, cierpią czekając na spotkanie z Bogiem i łakną naszej modlitwy wynagradzającej za ich przewiny. Modlimy się za bliskich i za wszystkich wiernych zmarłych. Zwłaszcza za Polaków zmarłych w oddaleniu od kraju.

czytaj więcej

1
lis

Idziemy ku Wszystkim Świętym, a z Nimi do Boga, Wspominamy naszych bliskich

W dniu Wszystkich Świętych wzywamy ich wstawiennictwa i chcemy podążyć ich drogą. W Polsce przyjęło się w tym dniu odwiedzać groby bliskich zmarłych – i dobrze, ale idźmy dalej. Tego dnia módlmy się o świętość, naszą własną, naszych dzieci i świętość w naszych rodzinach. 

czytaj więcej

25
paź

Zagrożenia rozwoju osobowości młodego człowieka – widać to realnie! Konferencja na UG !

W naszym codziennym życiu widzimy ogrom zagrożeń jaki czyha na młodego człowieka. To jest już zorganizowana deprawacja, seksualizacja, itp. itd.  Doroczna  Konferencja na UG z hasłem Tyle dasz ile masz miłości wskazuje na potrzebę osobistego rozwoju rodziców, aby przeciwstawić się złu. Zapraszamy do udziału i propagowania. 

czytaj więcej

11
paź

Wybieram POLSKĘ! Modlę się z Królową Polski !

Toczy się kulturowa wojna o przyszłość świata, chcemy żyć w świecie normalnym, w Polsce dbającej o swoich obywateli. Chcemy też zapewnić przyszłość naszych dzieci. Módlmy się aby wyniki wyborów pozwoliły ochronić i rozwijać w Polsce normalność! 


  

czytaj więcej

3
paź

Zwycięska Królowa Różańca świętego

Październik to miesiąc różańcowy, ze świętem Matki Bożej Królowej Różańca świętego i rocznicą objawienia Maryi w Fatimie, która sama nazwała siebie Matką Różańcową.  A my  chcemy być różańcowi.  Zapraszamy Maryję z Józefem do naszych rodzin i do Polski, ufając że oni zobaczą czego nam potrzeba i uproszą. 

czytaj więcej

29
wrz

Brońmy naszych dzieci przed zorganizowaną deprawacją - Konferencja w Gdańsku

Otrzymaliśmy od Stowarzyszenia Odpowiedzialny Gdańsk zaproszenie  na Konferencję w dniu 30 września o godz. 19-tej w Auli  św.Jana Pawła II w Gdańsku Oliwie pt. ZAGROŻONA RODZINA, ZAGROŻONA POLSKA. Konferencja będzie poświęcona zagrożeniom rodziny i przeciwdziałaniu deprawacji młodzieży. Zapraszamy! Przekaż informację wszystkim zainteresowanym!

czytaj więcej