Aktualności

8
gru

8 grudnia odnowiliśmy Akt Zawierzenia Dzieci w Archikatedrze Oliwskiej.

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia, jak co roku, odnowiliśmy  Akt Zawierzenia naszych dzieci, rodzin i siebie samych Matce Bożej w Archikatedrze Oliwskiej. Wiele osób przyjechało na ten dzien do Oliwy, bardzo wielu przysłało  z Polski i  świata informację o łaczności duchowej

czytaj więcej

29
lis

O Maryjo bez grzechu pierworodnego poczęta, módl się za nami! Dziewięć dni nowenny

Zbliżamy się do uroczystości Niepokalanego Poczęcia, i aby ją dobrze przeżyć, skorzystać z łask jakie nam przynosi rozpoczynamy nowennę.   Rozważamy tajemnicę, jak Bóg obdarował nas poprzez Niepokalaną Maryję. 

czytaj więcej

27
lis

Ponowiliśmy Zawierzenie Polski Jezusowi Chrystusowi

Jezus Chrystus KrólRok po wielkim Akcie Zawierzenia Polski Jezusowi Chrystusowi w święto Chrystusa Króla Wszechświata ponowiliśmy ten Akt.  Nasze hasło : BÓG – HONOR – OJCZYZNA! 

czytaj więcej

24
lis

Rozpoczęlismy mszą świetą w Katedrze Oliwskiej

Msza w Katedrze OliwskiejPierwszy ważny akt rozpoczynajacy Konferencję mamy za sobą  - w czasie Mszy świetej modliliśmy się w intencji dobrych owoców Konferencji, oraz uczestników, wykładowców i organizatorów

czytaj więcej

15
lis

Racje czy relacje - Zapraszamy na doroczną Konferencję na UG

Zapraszamy  wszystkich w dniach 25-26 listopada na XI Ogólnopolską Konferencję na Uniwersytecie Gdańskim:Zagrożenia rozwoju osobowości młodego człowieka na początku XXI w. Hasło przewodnie: Racja czy relacjaZobacz szczegóły i wyślij zaproszenie swoim znajomym!

czytaj więcej

14
lis

Z Matką Bożą Oliwską w trosce o nasze dzieci.

MB Oliwska Patronka Różańca RodzicówZ radością przekazujemy informację że za zgodą i z błogosławieństwem księdza proboszcza Katedry Oliwskiej od połowy listopada 2017 roku zapraszamy na co poniedziałkowy różaniec  przed faretronem Matki Bożej Oliwskiej w Kaplicy Mariackiej w Oliwskiej Katedrze o godzinie 17.30 

czytaj więcej

11
lis

My chcemy Boga – jest Polska, właśnie TAKA JEST POLSKA!

Flaga Polski Królową Maryja, Królem całego Narodu Jezus, tradycją obrona Krzyża i Ewangelii. Tylko pod Krzyżem, tylko pod tym znakiem, Polska jest POLSKĄ a Polak POLAKIEM.  Z okazji święta odzyskania Niepodległości, wszystkim Polakom składamy najlepsze życzenia pięknego przeżywania tego czasu i naszego polskiego tradycyjnego patriotyzmu. 


 

czytaj więcej

8
lis

Ojciec, Ojczyzna, Ojcowizna – niepodległość Polski budujemy zaczynając od zdrowej rodziny!

Co miesiąc w Gdańsku Oliwie, u Królowej Korony Polskiej,  modlimy się w intencjach: świętości życia, prymatu ojcostwa, godności mężczyzny i kobiety, nierozerwalności małżeństwa. Zapraszamy w najbliższy piątek, 10 listopada od godz. 17:30.

czytaj więcej

6
lis

Zatrzymaj aborcję – Jestem za życiem – modlimy się i działamy

Zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy trwa. Trwają prace nad Inicjatywą zaprzestania zabijania dzieci z podejrzeniem choroby w łonie matek.  Adres strony internet  http://zatrzymajaborcje.pl/  Potrzebna modlitwa i wsparcie z naszej strony. Z mojej i twojej, bo aborcjoniści nie zaprzestaną swoich niecnych ataków.

czytaj więcej

2
lis

Dzień Zaduszny – modlimy się i ofiarujemy nasze odpusty za dusze w czyśćcu.

Modlimy się i wspominamy naszych bliskich zmarłych. Nawiedzając cmentarz i modląc się możemy w tym czasie zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami, ofiarując go za dusze czyśćcowe. Modlimy się też za wszystkich Polaków, zwłaszcza tych którzy polegli w służbie Polsce i Narodowi

czytaj więcej

30
paź

Idziemy ku Wszystkim Świętym, a z Nimi do Boga. Ostrzegamy przed Helloween

Dzień 1 listopada, co roku kieruje nasze myśli i modlitwę na rzeczy ostateczne. W dniu Wszystkich Świętych wzywamy ich wstawiennictwa. Odwiedzamy groby bliskich zmarłych, modlimy się za nich i ofiarowujemy odpusty. Ostrzegamy przed Helloween!

czytaj więcej

25
paź

Tydzień Misyjny – dzielmy się radością Boga w naszym życiu!

W Kościele rozpoczęliśmy w niedzielę tydzień misyjny. Nasze zadanie to wspierać misjonarzy modlitwą i materialnie! Od lat propagujemy dzieła misyjne np.  Budowa Centrum Pastoralnego na Białorusi i inne 


 

czytaj więcej

23
paź

Zaproszenie na Konferencję na Uniwersytecie Gdańskim Racje - czy relacje!?

Zapraszamy w dniach 25-26 listopada na XI Ogólnopolską Konferencję na Uniwersytecie Gdańskim:Zagrożenia rozwoju osobowości młodego człowieka na początku XXI w. Hasło przewodnie: Racja czy relacja

czytaj więcej

15
paź

Czas dziękowania za łaski i zaproszenie na rekolekcje BYĆ JAK MARYJA!

Setna rocznica objawień fatimskich za nami, Przed nami zadanie, aby to wszystko wprowadzać w codzienne nasze życie w Różańcu Rodziców. Pierwsza okazja – rekolekcje maryjne w Grodzisku Mazowieckim  - już w sobotę 21.X 2017r


 

czytaj więcej

9
paź

Jak szczęśliwa Polska cała, w niej Maryi kwitnie chwała!

Jak szczęśliwa Polska cała, w niej Maryi kwitnie chwała! Od Bałtyku po gór szczyty, kraj nasz płaszczem Jej okryty! Niech Bóg będzie uwielbiony za Różaniec do granic w Narodzie Polskim w sercach Polaków i na całym świecie! Było nas z rózańcami ponad milion!


 

czytaj więcej

4
paź

Różaniec do granic! Modlitwa za Polskę i świat!

Dni i godziny dzielą nas od wielkiego spotkania modlitwy na granicach Polski i nie tylko. RÓŻANIEC DO GRANIC -modlitwa Różańcowa za Polskę i świat, o pokój i wynagrodzenie za grzechy świata przekroczyło granice.


 


 

czytaj więcej

2
paź

Święto Aniołów Stróżów – zawsze mamy ich do pomocy!

Dziękujmy Bogu za swoich Aniołów Stróżów i pamiętajmy o tym aby korzystać z tego daru

czytaj więcej

25
wrz

Zatrzymaj aborcję – opowiedz się za życiem – modlimy się i działamy, zbieramy podpisy!

Ruszyła zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy.


Adres strony internet  http://zatrzymajaborcje.pl/  Potrzebna modlitwa i wsparcie!

czytaj więcej

19
wrz

Różaniec do granic!

Ogólnopolskie wydarzenie modlitwy  - 7 października  - Różaniec do granic, w której chcemy opleść całą Polskę modlitwą różańcową.


Audycja w radio - O Różańcu do granic organizatorzy!


 czytaj wiecej

czytaj więcej

18
wrz

18 września wspominamy patrona polskiej młodzieży św. Stanisława Kostkę

Urodził się w 1550r.  na Mazowszu. Świętość była tak widoczna, że stał się przy tym wielkim ambasadorem Polski i polskiej duchowości! Patron polskiej młodzieży i  naszej pierwszej róży rodziców.

czytaj więcej