Aktualności

1
wrz

1 września -pamiętamy o przeszłości - modlimy się o przyszłość

We wrześniu myslimy o dzieciach rozpoczynających rok szkolny.  Jako rodzice musimy zwracać  uwagę na treści i zdarzenia jakie spotykają nasze dzieci w szkole. Miesiąc wrzesień  to również pamięć o wybuchu wojny, o bohaterach broniących straconej zdałoby się sprawy  - Każdy z was (..) znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte,  Dziś jest to zachowanie wiary i kultury katolickiej w naszym narodzie, w Polsce!

czytaj więcej

3
sie

Cześć i Chwała Bohaterom!

Sierpień, który rozpoczyna się wielką datą początku Powstania Warszawskiego jest miesiącem trzeźwości! Trzeźwość to wolność do walki o lepszą Polskę! O zachowanie w Polsce normalności! W naszych dziejach mamy chwalebne zwycięstwo nad bolszewikami w 1920 roku i Sierpień Solidarności 1980! 

czytaj więcej

13
lip

Za wybór Prezydenta, Bogu niech Będą dzięki!

Wybór Prezydenta RP, który szanuje Polskę, polskość, tradycję i wartości wynikające z wiary w Boga - to dar na kolejne lata! Z to Bogu dziękujemy. Osobę Prezydenta, jego rodzinę i współpracowników otoczmy naszą stałą i gorliwą modlitwą! Tego duchowego wsparcia w walce o Polskę wierną Bogu bardzo potrzebuje!


czytaj więcej

8
lip

Wybieramy przyszłość Polski! Chcemy aby była jak zawsze wierna Bogu! Polonia semper Fidelis!

Nasz wybór Prezydenta Polski ma ogromne znaczenie dla tego jak będzie się dalej rozwijała nasza Ojczyzna.  W ciągu ostatnich pięciu lat ogromnie wiele zmieniło się na lepsze. Nie wszystko, ale mieliśmy wiele przeszkód. Wybierzmy dobrą przyszłość dla Polski. Módlmy się o dobry wybór Prezydenta RP przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli!

czytaj więcej

23
cze

Dzień ojca, Niech Bóg Ojciec błogosławi wszystkim ojcom !

Wszelkie ojcostwo bierze swój początek u Boga. To On jest stworzycielem, to Bóg daje życie i zapewnia najlepszą opiekę i ochronę swoim dzieciom. Ojczyzna to wspólnota za która walczyli i dla któej pracują / pracowali nasi ojcowie.

czytaj więcej

18
cze

Najświętsze Serce Jezusa

W czerwcu szczególną czcią otaczamy Serce Jezusa. Warto pomyśleć o tym, aby siebie i swoją rodzinę zawierzyć właśnie Sercu Jezusowemu. W piątek 19 czerwca obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na te trudne czasy potrzebujemy oparcia i umocnienia od Jezusowego Serca. 


 

czytaj więcej

5
cze

Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę, włączamy się RR !

Włączamy się duchowo w VIII ogólnopolską pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę do MB Częstochowskiej. HASŁO: „Wszystko postawiłem na Maryję. Modlimy się o ochronę dzieci i młodzieży przed złem współczesnego świata.  Hasło nowenny: Żywy Różaniec znakiem jedności z Ojcem św. i Kościołem.

czytaj więcej

1
cze

Drugi dzień Zesłania Ducha Świętego – święto Maryi Matki Kościoła

Zgromadzeni z Apostołami (naszymi biskupami i kapłanami) z Maryją wokół Jezusa w jedności Ducha Świętego tworzymy Kościół. Dziękujemy Ci Boże za Twój Kościół, który daje nam duchowe życie! Maryjo, Pani Oliwska, módl się za nami! Abyśmy byli wierni Kościołowi i potrafili innym pokazać piękno Kościoła Świętego!

czytaj więcej

30
maj

Święto Zesłania Ducha Świętego! Przyjdź Duchu Święty

Napełnij nas swoją świętą obecnością!  Zalęknieni wcześniej Apostołowie i Uczniowie, teraz w mocy Ducha Świętego zdobywają cały świat dla Jezusa. Niech dla nas będzie to wskazaniem, jak usunąć lęk z naszego życia, jak współpracować z Łaską i pomagać innym uwierzyć w Jezusa Zmartwychwstałego!

czytaj więcej

17
maj

Największy z Polaków w historii narodził się 100 lat temu – św. Janie Pawle II módl się za nami!

Przepowiedziany przez wieszczów – papież słowiański wprowadził pokój bez jednej dywizji i jednego wystrzału, cały zawierzając się Maryi! Św. Janie Pawle II dziękujemy za List o Różańcu  Dziewicy Maryi, w którym napisałeś że czymś pięknym i owocnym jest powierzanie drogi wzrastania dzieci tej modlitwie   (...) której nie należy lekceważyć.

czytaj więcej

15
maj

Tryumf Niepokalanego Serca Maryi - Maryja Niepokalana

Tryumf Niepokalanaego Serca Maryi - Matki Bożej!     Nasze ocalenie w nawróceniu serca na wzór Serca Maryi. Niech maj będzie czasem kształtowania naszego serca z Maryją ku Bogu.  Modlitwa majowa, litania loretańska, różaniec w życiu naszym i naszych rodzin - niech nas buduje!

czytaj więcej

13
maj

Rocznica objawienia w Fatimie i zamachu na św. Jana Pawła II

Różańcowa Pani nieba ziemi, Pozdrawiamy Cię głosy naszymi. Do Ciebie się cały świat ucieka,  Przez różaniec Twej pomocy czeka,  Różańcowa Dziewico Maryjo!  Przyszłaś do nas z Matczynym zadaniem: Przestrzec ludzkość przed Bożym karaniem.


 

czytaj więcej

3
maj

Witaj Majowa Jutrzenko! Zawierzamy Polskę Sercu Jezusowemu !

Polska wpisała w swoją historię Akt państwowy Konstytucyjny wprost odwołujący się do Boga, w Trójcy Jedynego. To największa wartość Konstytucji 3maja! Dzisiaj ponownie zawierzamy Sercu Jezusowemu Polskę przez ręce Maryi, naszej Królowej!

czytaj więcej

28
kwi

Męski Różaniec Wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi w Pierwszą Sobotę Miesiąca

 Męski Różaniec Wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi w Pierwszą Sobotę Miesiąca  odbędzi się w Gdańsku już w tą sobotę  2 maja o godz. 8.00 w Bazylice św. Brygidy.


Więcej informacji o inicjatywie na stronie MRW .W maju bez procesji i z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa .

czytaj więcej

19
kwi

Święto Bożego Miłosierdzia - módlmy się o nawrócenie zwłaszcza z grzechów wołających o pomstę do nieba

Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia przyprowadziła nas do przebitego boku Jezusa, do Jego Najświętszego Serca przebitego za nasze grzechy. I otwiera nas na cały tydzień Miłosierdzia, abyśmy wypraszali łaski również dla tych którzy się nie modlą, dla potrzebujących, dla grzeszników, a zwłaszcza tych którzy odeszli od Kościoła. Różaniec Rodziców

czytaj więcej

16
kwi

Nowenna dzień siódmy - Dusze szczególnie czczące i wysławiające miłosierdzie Jezusa

Modlimy się o ochronę dzieci poczętych, a szczególnie chorych przed zabiciem w łonie swoich matek w majestacie prawa w Polsce!           Słowa Jezusa:     Dziś sprowadź mi dusze, które szczególnie czczą i wysławiają miłosierdzie Moje, i zanurz je w miłosierdziu Moim.  

czytaj więcej

15
kwi

Obrona życia dzieci chorych przed aborcją - zabiciem w łonie matki

Dziś dzień szósty nowenny do Bożego Miłosierdzia, modlimy się za dusze małych dzieci, a szczególnie gorąco modlimy się o zaprzestanie aborcji eugenicznej w Polsce, o sumienie narodu polskiego, który nie chce zabijać małych i bezbronnych tylko dlatego że są chorzy! Boże chroń, Maryjo, Królowo Polski wspomagaj!

czytaj więcej

13
kwi

W świetle Zmartwychwstania - nowenna do Bożego Miłosierdzia

Poniedziałek Wielkanocny - czas gdy oglądamy Chwałe Zmartwychwstałego Jezusa. On wyciągnął zwycięską prawicę nad nami. W Jego Zmartwychwstaniu jest nasza nadzieja i jest nasze zadanie! Głosić Zmartwychwstałego - nie zatrzymywać się na tym co zewnętrzne, ale iść za tym co duchowe i prawe!

czytaj więcej

12
kwi

Zmartwychwstał Jezus nasz Pan!

Otrzyjcie już łzy płaczący, żale z serca wyrzućcie, Wszyscy w Chrystusa wierzący, weselcie się, radujcie! Bóg przywrócił nas do życia i zaprosił do zycia w obfitości!Wystarczy przybyć i zaczerpnąć darmo! Papież Franciszek upomniał się o niewinnie przelewaną krew dzieci zabijanych w czasie aborcji! Módlmy się, aby w  Polsce Sejm w najbliższym czasie uchwalił prawo chroniące każde życie od poczęcia !


 

czytaj więcej

11
kwi

Kocham Kościół, duchową świątynię, w której Jezus jedna nas z Bogiem

Cisza Wielkiej Soboty przemawia w sanktuarium naszego sumienia. Przejmujący obraz osamotnienia Wielkiego Piątku, Papież Franciszek, przyjmujący Krzyż na koniec Drogi Krzyżowej na pustym placu Świętego Piotra.  Rozważania z więzienia  - które każdy z nas przezywa na swój sposób. Więzieniem jest nasz grzech, grzech świata, który już zdawał się nie potrzebować Boga. 

czytaj więcej