Aktualności

1
cze

Serce Jezusa - wszelkiej chwały i czci najgodniejsze!

Jezus chce tak bardzo blisko być naszych życiowych spraw, że aż przechodzi przez ulice i błogosławi to wszystko w czym żyjemy. Miesiąc Serca Jezusowego pozwala nam zbliżyć się do tego źródła Miłości. Zaczynamy 1 czerwca dniem dziecka - dziękując Bogu za dar rodzicielstwa! 

czytaj więcej

27
maj

Ponure wieści z Irlandii - módlmy się w OBRONIE ŻYCIA!

W Dzień Matki dowiedzieliśmy się, że ludzie w Irlandii w większości chcą  by matki mogły zabijać swoje dzieci  do 12 tygodnia ich życia w majestacie prawa.  Te ponure i tragiczne informacje z katolickiej Irlandii pokazują jak wielką walkę i pracę należy prowadzić w obronie życia w Polsce.  

czytaj więcej

23
maj

O odrodzenie charyzmatu ojcostwa

Zapraszamy na Mszę św. z konferencją i modlitwą pokutną za grzechy godzące w życie, rodzinę i Kościół oraz błagalną o odrodzenie charyzmatu  ojca i mężczyzny. Modlitwę i konferencję pt.  MĘŻCZYZNA OŚMIU BŁOGOSŁAWIEŃSTW poprowadzi Ks.dr Jacek Nawrot

czytaj więcej

21
maj

Kochamy Maryję ! Kochamy Kościół

Kochamy Maryję, Matkę Koscioła  i kochamy Kościół. Kochamy w nim wszystkich, których Jezus powołał, Kochamy kapłanów i biskupów

czytaj więcej

20
maj

Przyjdź Duchu Święty do naszych rodzin, do serc dzieci i rodziców!

Otwieramy nasze serca na działanie Ducha Świętego. Otwieramy się na Jego obecność w naszym życiu i zapraszamy z całego serca – PRZYJDŹ DUCHU ŚWIĘTY!

czytaj więcej

17
maj

Zesłanie Ducha Świętego - czuwanie i otwarcie serca na Jego dary

Czuwamy w wieczernikach naszych serc - tęsknimy za świętą obecnością Ducha Świętego.  W wielu miejscowościach sa organizowane czuwania modlitewne przed Zesłaniem Ducha Świętego. 

czytaj więcej

11
maj

350 pielgrzymka Oliwska do Wejherowa!

 11 maja wyruszylismy do Wejherowa, a w niedzielę Wniebowstąpienia wróciliśmy z Maryją i za Maryją!  Ona nas prowadzi do Jezusa, który czeka na Kalwarii  w Wejherowie. Jezus tam jest POKRZEPIENIEM DUSZ!

czytaj więcej

6
maj

Maj - miesiąc Maryi, naszej Matki i Królowej!

Maj cały jest specjalnie poświęcony Maryi. W maju zamiast poniedziałkowego różańca  nabożeństwo majowe. Zaś 11 maja zapraszamy na pielgrzmkę Oliwską! Szczegóły organizacyjne na stronie Archikatedry pod adresem:  http://www.archikatedraoliwa.pl/aktualnosci/aktualnosci/36630/350-pielgrzymka-oliwska 


 

czytaj więcej

28
kwi

Hanna Chrzanowska błogosławiona – świadectwo świętości w służbie zdrowia

Dnia 28 kwietnia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia jako błogosławiona została ogłoszona Hanna Chrzanowska.  To wielkie święto wszystkich pracowników służby zdrowia. Błogosławiona Hanna pokazała jak bardzo Bóg jest w ich pracy obecny i potrzebny. 

czytaj więcej

10
kwi

Smoleńsk - Pamiętamy - Katyń

Po prostu, Pamiętamy, modlimy się za tragicznie poległych i za Polskę!


PAMIĘTAMY!

czytaj więcej

7
kwi

Ojcostwo i posłuszeństwo, Miłość i dopowiedzenie miłości!

Modlitwa w intencji OJCOSTWA!  OPOKA POKOJU organizuje modlitwę przebłagalną za grzechy przeciw prymatowi ojcostwa, przeciw godności mężczyzny i kobiety,  nierozerwalności małżeństwa i życiu! Zapraszamy w piątek 13 kwietnia od godziny 17.30 do kościoła OO. Cystersów pw. MB KKP w Gdańsku-Oliwie - różaniec i Msza św. z Konferencją!.

czytaj więcej

1
kwi

Chrystus ZMARTWYCHWSTAŁ! Prawdziwie Zmartwychwstał! Alleluja!

Otrzyjcie już łzy płaczący! Zmartwychwstał już Chrystus Pan mój i nadzieja, a miejscem spotkania b ędzie Galilea! Niech dzwoniąwszystkie dzwony !


Niech raduje się cała ziemia! ALLELUJA! JEZUS ŻYJE!


 

czytaj więcej

30
mar

TRIDUUM PASCHALNE

Dzień Eucharystii i Kapłański;  Dzień Męki i Krzyża;  Dzień ciszy i Grobu Pańskiego!

czytaj więcej

27
mar

Niedzielą Palmową rozpoczęliśmy Wielki Tydzień

Od wjazdu Jezusa do Jerozolimy rozpoczęliśmy Wielki Tydzień.  To wyjątkowa niedziela w roku gdy słyszymy Hosanna i zaraz potem Ukrzyżuj! Niech ten czas będzie dla naszych sumień wyjątkową okazją nawrócenia!

czytaj więcej

20
mar

Konferencja ŻYCIU TAK - na KUL - zapraszamy!

Już 21 marca 2018 - po raz dziewiąty w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbędzie się Konferencja ŻYCIU – TAK  Skorzystaj z zaproszenia!

czytaj więcej

19
mar

Uroczystość św. Józefa - Oblubieńca NMP - święto mężczyzn!

W uroczystość św. Józefa polecajmy jego wstawiennictwu wszelkie nasze sprawy i problemy. Polecamy w modlitwie nasze ojcoostwo i charyzmat męskosci u mężczyzn!

czytaj więcej

13
mar

Modlimy się za Papieża Franciszka w 5 rocznicę pontyfikatu! Kochamy Kościół święty

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego! Modlimy się za papieża Franciszka w piatą rocznicę wyboru.  Prosi nas o modlitwę, potrzebuje jej jak nikt inny na świecie. Kochamy Kościół i kochamy naszego papieża!

czytaj więcej

1
mar

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych - PAMIĘTAMY modlimy się !

Polska pamięta o swoich najwierniejszych synach i córkach, cała Polska czci pamięć tych, którzy ocalili nasz honor. My dokładamy nasza modlitwę za ich dusze

czytaj więcej

26
lut

3 marca – VII Dzień skupienia Różańca Rodziców róż z diecezji Bielsko – Żywieckiej

Rodzice, którzy w różnych miejscowościach diecezji Bielsko – Żywieckiej od kliku lat organizują Dzień Skupienia. W tym roku odbył się  on w Bazylice w Hałcnowie w Bielsku Białej w dniu 3 marca - przybyło bardzo wielu rodziców!

czytaj więcej

25
lut

Wspomagając misjonarzy pomagamy sobie!

Mamy Niedzielę misyjną   - Pomocy Misjom – pamiętamy o tych kapłanach, siostrach i osobach świeckich, którzy poświęcili swoje życie dla Misji. 


 

czytaj więcej