Aktualności

3
maj

Witaj majowa Jutrzenko! 3 maja Królowej Korony Polskiej!

Maj cały jest Maryi. Jest pełen Jej obecności w naszym życiu, w nabożeństwach majowych, pielgrzymkach, u przydrożnych kapliczek i w wielkich sanktuariach, w każdym kościele. Trzeci  Maja w Święto Królowej Polski  Maryja chce być w sercu każdego Polaka i Polki. 

czytaj więcej

21
kwi

Otrzyjcie już łzy płaczący! Jezus Zmartwychwstał!

Przeszedł przez śmierć  - aby obdarować nas życiem! Jezus Zmartwychwstały niech Blogosławi nasze rodziny i nasze domy!


Alleluja ! Jezus Żyje!


czytaj więcej

20
kwi

Wielka Sobota - do Wigilii Paschalnej czas ciszy i trwania przed Jezusem eucharystycznym !

To najlepszy czas aby usiąść w ławce w Kościele, i zanurzyć sie w ciszy Bożego Grobu. To tam Jezus czeka na ciebie i chce pogrzebać to co złe, niepotrzebne, nieuporządkowane!  Zobacz  - Jak nic nie robić w Wielką Sobotę !  Dzis drugi dzień nowenny do Bożego Miłosierdzia!

czytaj więcej

19
kwi

Ukrzyżowany - umiera, Jezus oddał całego siebie - dla każdego z nas!

Wielki Piątek, dzien ukrzyżowania i śmierci Jezusa - grobowa cisza po nieludzkiej katuszy. Każda kropla krwi Jezusa naszym zbawieniem! Dziś rozpoczyna się czas nowenny przed świętem Bożego Miłosierdzia! 

czytaj więcej

17
kwi

Wielki Tydzień – dni dla nawrócenia, męka i śmierć Jezusa dla każdego z nas!

Weszliśmy w Wielki Tydzień. Każdy z dni ma swoje przesłanie i zasadniczy cel. W każdym z dni mamy do przepracowania jakiś obszar naszego życia duchowego. Ile razy Bóg przychodzi do każdego z nas z napomnieniem. Nie lekceważmy  wezwania do nawrócenia  i pojednania. 

czytaj więcej

13
kwi

Palmowa Niedziela – Ewangelia Męki Pańskiej

Żyjemy w dwu światach. Świat nie chce widzieć cierpienia i Drogi Krzyżowej, będzie robił zakupy na święta, będzie się szykował na nie wiadomo co. Tylko nie chce zobaczyć Ewangelii, zwłaszcza Ofiary Jezusa i Jego śmierci na Krzyżu! A gdzie ja jestem?

czytaj więcej

11
kwi

Modlitwa o odrodzenie charyzmatu Ojcostwa

Kryzys ojcostwa i męskości, negacja i zanik prymatu, zaburzone relacje, utrata tożsamości, rozpad osobowości i wspólnot, a szczególnie tej podstawowej, jaką jest rodzina, wzywa nas do włączenia się do modlitwy pokutno-błagalnej.  

czytaj więcej

9
kwi

Przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli modlimy się za Polskę!

W tym czasie Wielkiego Postu – refleksji nad swoim życiem osobistym potrzebna jest nam też refleksja nad życiem Narodu. Módlmy się za Polskę, o pojednanie wśród Polaków, za nauczycieli i sprawujących władzę, aby dla dobra dzieci i przyszłości narodu polskiego porozumieli się! Módlmy sie za nauczycieli, którzy nie strajkują, aby Bóg dawał im siłę!

czytaj więcej

2
kwi

Ojcze Święty, Janie Pawle - pamiętamy, jesteśmy, czuwamy – wstawiaj się za nami!

Mija czternasta rocznica, gdy 2 kwietnia 2005 roku, nasz kochany Jan Paweł II, odszedł do domu Ojca Niebieskiego. Jesteśmy, pamiętamy i czuwamy razem z Maryją! Święty Janie Pawle módl się za nami!

czytaj więcej

1
kwi

1 kwietnia data ogromnej wagi dla Polski – przypominamy! Ślubowanie Maryi króla Jana Kazimierza we Lwowie!

Po wielkim ucisku, po wielkim spustoszeniu szwedzkim potopem, i po cudownym ocaleniu Jasnej Góry i dla odrodzenia i wyzwolenia całej Polski, król Jan Kazimierz, w łączności z Episkopatem Polski w uroczysty sposób w Katedrze Lwowskiej 1 kwietnia 1656 roku obiera Najświętszą Maryję Pannę  Patronką i Królową  Polski wygłaszając królewskie ślubowanie!

czytaj więcej

24
mar

Zwiastowanie Najświętszej Pannie Maryi, dzień świętości życia!

25 marca, na 9 miesięcy przed Narodzeniem Jezusa, Anioł Gabriel zwiastował Maryi, że zostanie Matką Syna Bożego.  Maryja wypowiadając swoje Tak zmieniła losy świata! Każde nasze Zdrowaś Maryjo, jest wspomnieniem tej chwili!

czytaj więcej

19
mar

Uroczystość Św. Józefa - patrona rodzin, ojców i Opiekuna Kościoła

Potrzebujemy takiego patrona we współczesnym świecie! Silnego i stanowczego, opiekuńczego i delikatnego, wsłuchanego w głos Boga i oddanego swemu powołaniu! Patrona mężczyzn i ojców!  Dziś modlimy się za wszystkich mężczyzn o odnowienie ich charyzmatu!

czytaj więcej

10
mar

Nowenna do św. Józefa – patrona mężczyzn, rodzin i opiekuna Kościoła!

Przed  przypadającą na 19 marca uroczystością św. Józefa rozpoczęliśmy w niedzielę 10 marca Nowennę do św. Józefa. Chcemy modlić się szczególnie o odrodzenie charyzmatu męskości i ojcostwa oraz o jak najliczniejszy udział ojców w Różańcu Rodziców. Trwajca modlitwa niech  rozwija i umacnia ojców w ich powołaniu - dla dobra rodzin!

czytaj więcej

7
mar

Wielki Post rozpoczęty posypaniem głów popiołem

6 marca w  Środę Popielcową rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. Czas szczególnej modlitwy, refleksji i formowania sumień. To czas dany osobiście każdemu z nas na refleksję nad własnym Chrztem Świętym i nad jego rolą w życiu. Refleksji nad moim udzialem w Kosciele i moim osobistym nawróceniem. Każdy dzień jest ceny!

czytaj więcej

3
mar

Nie czekaj, módl się i działaj, ratuj maluchy, dzieci starsze i młodzież przed destrukcją!

Ofensywa ideologii destrukcyjnych przeciw dzieciom i młodzieży jest faktem. To dzieje się w wielkich miastach Polski: Warszawa, Łódź, Gdańsk ... a zapewne szykowana jest w innych. Od nas rodziców i dziadków zależy czy młodzież zostanie poddana ideologicznej manipulacji i destrukcji poprzez struktury edukacyjne! Potrzebna jest nasza modlitwa i nasza aktywność! 

czytaj więcej

24
lut

Kocham mój Kościół – Jezus kocha nas w swoim Kościele!

Na czas Wielkiego Postu  siostry Loretanki, w miesięczniku katolickim Różaniec, kładą przed nami ważną prawdę - Jezus kocha swój Kościół i każdego z nas w tym Kościele. Nasze zadanie to odpowiedzieć na Tą Miłość. Zachęcamy wszystkich gorąco do kupienia marcowego numeru miesięcznika Różaniec

czytaj więcej

2
lut

Święto Ofiarowania Pańskiego – dziękujemy w Kościele za Osoby Konsekrowane

Jak Józef i Maryja chcemy przedstawiać nasze dzieci Bogu. Ofiarujemy ich życie i losy Bogu. Osoby Konsekrowane, zakonnice i zakonnicy, świeccy Konsekrowani ofiarowali swoje życie Bogu, za ten dar dziękujemy! Prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.

czytaj więcej

27
sty

Świadectwo ojców i matek - tak też szerzy się Różaniec Rodziców!

Od ponad roku jeździmy do różnych parafii i w ramach Mszy Świętej dajemy świadectwo na temat Różańca Rodziców, przybliżając  jego istotę. Cieszy fakt, że ta inicjatywa ... 

czytaj więcej

26
sty

Światowe Dni Młodzieży w Panamie!

 To jeden z najpiękniejszych prezentów jakie w swoim testamencie Św. Jan Paweł II zostawił Kościołowi i światu. Ustanowił tradycję spotkania młodych z wszystkich ras i zakątków świata z Namiestnikiem Chrystusa. 


Matka Boża de Guadalupe

czytaj więcej