Aktualności

Św. Stanisław Kostka – patron młodzieży polskiej i pierwszej Róży rodziców!

ir
18 września 2023

Dziś 18 września wspomnienie liturgiczne św. Stanisława Kostki – dzień powierzania naszych dzieci i młodzieży Bogu przez Jego wstawiennictwo. Razem ze  Stasiem Kostką modlimy się i szykujemy do naszej pierwszej pielgrzymki do Gietrzwałdu – już w tą sobotę 23 września!


Dzieje św. Stanisława Kostki bardzo ściśle związane są z Polską i z polską młodzieżą! W wizji św. Faustyny Kowalskiej to on jest jednym z trzech patronów (obok św. Kazimierza Królewicza i św. Andrzeja Boboli) wstawiających się u Boga za Polską! Oczywiście my wiemy że to święte lobby polskie w niebie jest znacznie szersze, bo i od tego czasu dołączyło do niego wielu świętych i błogosławionych Polaków.  I właśnie przez pryzmat powołania do świętości mamy patrzeć na Polskę i na siebie jako Polaków i Polki!


Nasze zadanie to walczyć i nie ustawać, to walczyć o własne rodziny i własne dzieci, o rodziny i dzieci z naszych róż, z naszych rodzin i wspólnot, z naszych parafii i z całej Polski!  Nasze zadanie to więcej niż modlitwa – to również świadectwo miłości Boga i Bożej opieki nad nami, naszymi rodzinami i dziećmi, ale również Apostolstwo Różańca Rodziców!   Naszym zadaniem jest mówić i mówić i mówić  - o potrzebie i możliwości modlitwy za dzieci właśnie w formie wspólnotowego różańca!  Nie zrażamy  się, po miesiącu , czy po roku, czy po kilku latach  - po prostu zadawajmy pytanie  - czy otaczasz swoje dzieci opieką duchową i modlitwą, a może chciałbyś / chciałabyś włączyć się w większą wspólnotę, we wspólnotę MARYI, Królowej Różańca świętego i razem z ponad stoma tysiącami rodziców z całego świata modlić się w swojej róży za swoje dzieci!


Włoski Mnich Mancinelli, któremu Maryja wyjawiła, że chce by nazywano Ją Królową Polski, właśnie przez świadectwo św. Stanisława Kostki, przez jego pobożność i świętość zwrócił uwagę na Polskę jako kraj w którym rodzą się i wychowują tacy młodzieńcy! Niech świętość Stanisława Kostki, jego wstawiennictwo oraz opieka Królowej Polski, która w Gietrzwałdzie obudziła ducha polskości przemawiając do polskich dziewczynek w języku polskim, niech to rozpala naszego ducha, ewangelizacji i apostołowania Różańcowi Rodziców. Abyśmy dawali nadzieję opieki Bożej za wstawiennictwem Maryi, jak największej liczbie rodziców w całej Polsce i poza granicami!


Św. Stanisławie Kostko, módl się za nami!


Maryjo, Królowo Polski, módl się za nami!