Aktualności

Jeszcze Polska nie zginęła - kiedy odwiedzisz Licheń, czy Jasną Górę duch w Narodzie rośnie!

ir
28 sierpnia 2023

Byliśmy w tych dniach na Jasnej Górze i w Licheniu, Jakim umocnieniem jest doświadczenie rzesz wierzących Polaków, którzy przychodzą do swej Matki i Królowej, do Maryi! Młodzi i starsi, całe rodziny i wiele pielgrzymek z całej Polski!


Chce się wyśpiewać pieśni radości – Jak szczęśliwa Polska cała, w niej Maryi kwitnie chwała! Ogromne rzesze pielgrzymów, pielgrzymki w gronie rodzinnym i zorganizowane grupy, parafialne, wspólnotowe i zawodowe. Przychodzimy, przyjeżdżamy do Maryi w tak wielu sanktuariach w całej Polsce – a Licheń czy Jasna Góra są wielotysięczną kulminacją.


Są tacy co intensywnie pracują, aby zniszczyć wiarę w Narodzie Polskim, ale my mamy w Bogu tą nadzieję że im się to nie uda a Maryja nas - swoje Królestwo obroni! Słowa Naród Polski piszę z dużej litery, bo to sam Jezus mówi poprzez św. Siostrę Faustynę: Polskę szczególnie umiłowałem!  A Maryja sama chce być nazywana naszą Królową – Królową Polski – bo ten Naród pała szczególna miłością do Maryi!


A przecież w tym roku byliśmy też z rekolekcjami w Kodniu, w 300-tną rocznicę koronowania wizerunku Maryi Gregoriańskiej, Pani Kodeńskiej koronami papieskimi.


23 września wybieramy się na I Ogólnopolską Pielgrzymkę Różańca Rodziców do Maryi  w narodowym sanktuarium różańcowym w Gietrzwałdzie. Wielu z nas było w Gidlach w setną rocznice koronacji figury Gidelskiej. Ufność i miłość Narodu Polskiego ku Maryi jest wielka i to jest nasz skarb narodowy. To nasze rodowe skarby Polaków, które trzeba ochronić i przekazać następnym pokoleniom. Dodać do tego nowe piękne blaski i cząstki aby i nasze czasy dodały do spuścizny wieków swoje dobre ślady.


Jeszcze Polska nie zginęła, jeszcze jest w Polsce żywa wiara i rzesze szczerze wierzących katolików podążających w Kościele ku zbawieniu!


Maryjo Królowo Polski, módl się za nami!