Aktualności

25
wrz

Rekolekcje dla Różańca Rodziców - parafia św. Andrzeja Boboli w Sopocie!

Dotychczasowe rekolekcje Marana Tha  dla Różańca Rodziców  pokazały jak bardzo rodzicom potrzebna jest formacja.  Zapraszamy na najbliższe rekolekcje do Sopotu w dniach 29.09  do 01.10. Jeśli potrzebujesz wsparcia duchowego i modlitwy albo chcesz się umocnić w swojej drodze rodzicielstwa to jest dla Ciebie i twoich bliskich!  

czytaj więcej

24
wrz

Za I Ogólnopolską Pielgrzymkę RR do Gietrzwałdu Bogu niech będą dzięki!

W Gietrzwałdzie było nas ponad 500 uczestników na pierwszej Ogólnopolskiej Pielgrzymce Różańca Rodziców. Z wielu miejsc, z róznych stron Polski przyjechały grupy zorganizowane oraz bardzo wielu pielgrzymów indywidualnie samochodami a nawet pociągami!


czytaj więcej

18
wrz

Św. Stanisław Kostka – patron młodzieży polskiej i pierwszej Róży rodziców!

Dziś 18 września wspomnienie liturgiczne św. Stanisława Kostki – z nim powierzamy nasze dzieci i młodzież Bogu. Razem ze  św. Stasiem Kostką modlimy się i szykujemy do pierwszej ogólnopolskiej pielgrzymki  RR do Gietrzwałdu – w sobotę 23.09! 

czytaj więcej

15
wrz

Matko Najświętsza do Serca Twego mieczem boleści wskroś przeszytego!

Dziś wspomnienie NMP Bolesnej! Był dzień Narodzenia, był dzień Imienia Maryi, ale Ona nie przeżyła życia beztrosko i bez bólu! Jej Serce Niepokalane współcierpiało z Jezusem i w jakiś sposób współcierpi z naszymi! Matko Bolesna, módl się za nami! 

czytaj więcej

11
wrz

Beatyfikacja rodziny Ulmów - patroni godnosci każdej osoby, patroni rodzin i obrony życia!

Niezwykła historia zwykłych, wierzących ludzi! Piękno Polski i polskiego katolickiego życia rodziny ukazane w obronie życia przed bestialstwem Niemieckich oprawców! Rodzina Ulmów jest dla nas patronami obrony godności człowieka i każdego życia! 

czytaj więcej

7
wrz

Narodziny Matki Bożej Maryi, 22 rocznica powstania Różańca Rodziców!

22 lata temu, jako dar Maryi z okazji Jej narodzin otrzymaliśmy Różaniec Rodziców. 8 września w Katedrze Oliwskiej  i wielu miejscach Polski i świata będziemy dziękować za wszystkie wymodlone przez Jej Różaniec łaski!  

czytaj więcej

28
sie

Jeszcze Polska nie zginęła - kiedy odwiedzisz Licheń, czy Jasną Górę duch w Narodzie rośnie!

Byliśmy w tych dniach na Jasnej Górze i w Licheniu, Jakim umocnieniem jest doświadczenie rzesz wierzących Polaków, którzy przychodzą do swej Matki i Królowej, do Maryi! Młodzi i starsi, całe rodziny i wiele pielgrzymek z całej Polski!   

czytaj więcej

22
sie

Najświętsza Maryja Panna naszą Królową!

Dziś obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej! Dla nas Polaków jest ona naszą osobistą Królową i Królową Polski. Gdyby ktoś miał wątpliwości niech dowolnego dnia jedzie na Jasną Górę! Tam bije serce Narodu, złączone z Sercem Matki. Tam Króluje Ona prawdziwie dla każdego Polaka! Bądź Maryjo Królowa naszych serc - na zawsze!  

czytaj więcej

18
sie

Krzyż to znak zwycięstwa! Dziś wspominamy św. Helenę dzięki, której odnaleziono Krzyż Jezusa!

Dla każdego z nas wierzących Krzyż Jezusa jest znakiem zwycięstwa i wolności, znakiem ceny za jaką zostaliśmy odkupieni. Nasze zadanie to bronić Krzyża, to adorować Krzyż i Jezusa, który na Krzyżu oddał życie za każdego z nas!  św. Heleno, módl się za nami!


czytaj więcej

16
sie

Jak szczęśliwa Polska cała, w niej Maryi kwitnie chwała!

Wspaniałe święto Wniebowzięcia, wiele różnych wydarzeń, pomiędzy nimi 300 rocznica koronacji koronami papieskimi cudownego obrazu MB Kodeńskiej. Prawdziwie Maryja JEST  Królową Polski, w sercach Polaków, w setkach Sanktuariów i w codziennej obecności w naszych modlitwach, w naszym różańcu! 

czytaj więcej

3
sie

Uwaga - z przyczyn technicznych mailing sierpniowy się opóźniał

Kochani rodzice i animatorzy Różańca Rodziców, mailing sierpniowy opóźniał się z przyczyn technicznych  - ale niezależnie od wszystkiego się modlimy. Samodzielnie zmieniamy nasze tajemnice o jedną do przodu. Można również skorzystać z opcji  moja róża  i po zalogowaniu sprawdzić swoją tajemnicę w systemie oraz potwierdzić! Prosimy o modlitwę za naszych informatyków i przepraszamy!

czytaj więcej

1
sie

Tyle wolności ile trzeźwości! Sierpień stał się polskim miesiącem narodowym przez wielkie rzeczy jakie Bóg nam Polakom uczynił!

W sierpniu nie piję alkoholu, nie kupuje i nie częstuje swoich gości!  To miesiąc dla Polski szczególny, przez pamięć wielkich Polaków i ważnych, bohaterskich czynów Polski dokładam swoją cegiełkę do walki o wolność od zniewolenia! Dla nas Polskość to świętość  i dla Niej warto poświęcić całe swoje życie!

czytaj więcej

25
lip

Zapraszamy na wykłady z cyklu Łaska i Natura - pt. SZTUKA DOBREGO WYBORU

W letniej edycji cyklu Łaska i Natura zapraszamy na wykłady Ewy Kuczkowskiej nt. Sztuki dobrego wyboru. Sopot sala parafii św. Andrzeja Boboli w dniach 26 lipca, 2 i 9 sierpnia od godz. 19.00.  To trzy spotkania dla dobrych relacji w rodzinie - jeśli jesteś z Trójmiasta i okolic, lub w Trójmieście na wakacjach z pewnością będziesz zadowolony z tego czasu w tym środowisku!

czytaj więcej

17
lip

Szkaplerz Maryi Dziewicy – przyjmij szatę Matki Bożej!

Maryja po prostu nas Kocha. Daje nam swego Syna Jezusa  i nieustannie zaprasza do Niego.. Zaprasza ciebie i mnie, każdego z nas pod swój płaszcz – wiedząc że podlegamy tak wielu pokusom i atakom złego – chce nas okryć swoją szatą – Szkaplerzem aby zapewnić bezpieczeństwo! Przyjmij Szkaplerz Maryi!  


 

czytaj więcej

6
cze

Świadectwo buduje Kościół, przez świadectwa rozszerza się Różaniec Rodziców!

Piękne świadectwa słyszymy w radio EM – posłuchai i podziel się! Na pielgrzymce Żywego Różańca i na 10 rocznicy Różańca Rodziców w Smolcu k. Wrocławia, i na wszystkich naszych rekolekcjach i przy wielu okazjach słyszymy świadectwa działania tej modlitwy. I twoje świadectwo też jest potrzebne!  

czytaj więcej

5
cze

Za XI-stą pielgrzymkę Żywego Różańca z udziałem Różańca Rodziców Bogu niech będą dzięki!

W piątek wieczornym czuwaniem u Maryi Pani Jasnogórskiej rozpoczęła się pielgrzymka Żywego Różańca. Ksiądz Jacek Gancarek krajowy moderator ŻR wypowiedział słowa powitanie i wdzięczności Maryi za dar Różańca. Czuwanie z rozważaniem tajemnicy dźwigania Krzyża poprowadził ZR Archidiecezji Gdańskiej i ks. moderator Piotr Dobek. Różaniec Rodziców też tam był!  

czytaj więcej

31
maj

Najlepszy prezent dla dzieci z okazji Dnia Dziecka! Wybierz pomoc Maryi!

Najlepszy prezent dla dzieci to  małżeńska miłość rodziców oraz modlitwa i błogosławieństwo dzieci. Różaniec Rodziców jest darem Maryi dla nas rodziców w naszym powołaniu! Świadectwa o RR w Radio em i zaproszenie do wspólnej modlitwy! Daj dziecku najpiękniejszy prezent! ZAPRASZAMY do pielgrzymowania na Górę św. Anny  - 17 czerwca od 9.00!

czytaj więcej

29
maj

Z Maryją Matką Kościoła - w Duchu Świętym idziemy po świętość w naszym życiu!

Wzywanie obecności Ducha Świętego razem z Maryją niech nas prowadzi do stałej Jego obecności w naszym życiu i życiu naszych rodzin! Bez pomocy Ducha świętego nie jesteśmy w stanie powiedzieć:  Panem jest Jezus!  Duchu święty namaszczaj nas, swój Kościół, który razem z Maryją trwa na modlitwie.  

czytaj więcej

22
maj

III Rekolekcje Różańca Rodziców w Kodniu i 355 pielgrzymka z MB Oliwską na kalwarie do Wejherowa i na powrót do Oliwy!

Niezwykły wizerunek Maryi, niezwykłe miejsce i czas rekolekcji w Kodniu u MB Gregoriańskiej, Matki Jedności. Zawierzaliśmy nas wszystkich Maryi i modliliśmy się w Jej domu! Inni rodzice pielgrzymowali z naszą Panią Oliwską do Jezusa na Kalwarii Wejherowskiej! Zdjęcia na fb!      

czytaj więcej

10
maj

III rekolekcje Różańca Rodziców do Kodnia w dniach 19-21 maja!

Zapraszamy na trzecie ogólnopolskie Rekolekcje Różańca Rodziców   prowadzone przez ks. Grzegorza Daroszewskiego, z udziałem inicjatorów Ireneusza i Ewy Rogalów. Odbędą się w dn.19-21 maja 2023 w Sanktuarium w Kodniu, początek ok. 17.15 piątek, zakończenie niedziela 14.00.  Prosimy wszystkich was o modlitwę w intencji błogosławionych owoców rekolekcji dla nas wszystkich!

czytaj więcej