Aktualności

5
gru

Ponowienie Aktu Zawierzenia w Katedrze Oliwskiej w Niepokalane Poczęcie

8 grudnia w Niepokalane Poczęcie NMP zapraszamy na różaniec i mszę świętą od godz. 17.15 do Katedry Oliwskiej w 16 rocznicę Zawierzenia Różańca Rodziców  Matce Bożej Oliwskiej.  W łączności duchowej ze wszystkimi różami i wszystkimi modlącymi się w Różańcu Rodziców w Polsce i na całym świecie chcemy dziękować za otrzymane łaski i prosić o dalszą opiekę Maryi.  

czytaj więcej

29
lis

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP - rozpoczynamy 29 listopada

9 dni przygotowania do Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP.  Obchodzimy 16 rocznicę Zawierzenia naszej modlitwy MB Oliwskiej. Proponujemy modlitwe w oparciu o rozważania ze strony tygodnika NIEDZIELA  Zaczynamy modlitwę z otwartym sercem,  prosząc o oczyszczenie naszych serc, abyśmy  otwierali się na łaski od Niepokalanej!

czytaj więcej

16
lis

Historyczna chwila 14.11.2022 – na Jasnej Górze, XXI krajowy Zjazd Moderatorów Żywego Różańca włączył Różaniec Rodziców do Żywego Różańca.

Od 2014 roku zaczęły się nasze wspólne działania by Różaniec Rodziców dołączyć do struktury Żywego Różańca – Dzięki wielu uzgodnieniom i dostosowaniu naszej praktyki działania, dzięki zaktualizowaniu i zmianom w statucie ŻR stało się możliwe włączenie wspólnoty Różańca Rodziców do Stowarzyszenia Żywy Różaniec. Bogu niech będą dzięki!

czytaj więcej

8
lis

Różaniec Rodziców formalnie w rodzinie Żywego Różańca, msza święta i włączenie już 14 listopada o godzinie 13.30 na Jasnej Górze!

Z radością przekazujemy informację, że uroczyste włączenie Różańca Rodziców odbędzie się po mszy świętej o godzinie 13.30 w Kaplicy MB na Jasnej Górze.  Zapraszamy wszystkich rodziców z całej Polski w tym czasie na Jasną Górę, do wspólnej modlitwy i świętowania tej historycznej chwili. Msza będzie transmitowana przez telewizję TRWAM i przez  Internet z Jasnej Góry.  Bogu niech będą dzięki!

czytaj więcej

4
lis

Pierwsza sobota listopada - Międzynarodowe Forum Tato.Net - transmisja online - Ojcze, pokaż dziecku sens życia!

Najważniejsze i największe w Europie coroczne spotkanie ojców odbędzie się sobotę 5 listopada w Nowy Adamowie k.Łodzi. Będzie skupione na roli rodziców w pokazywaniu sensu życia swoim dzieciom! Dostępne zdalnie przez Internet ze strony Tato.net !

czytaj więcej

2
lis

Dzień Zaduszny, w Oktawie Wszystkich Świętych - modlimy się i zyskujemy odpusty dla dusz w czyśćcu

W Dzień Zaduszny i kolejne sześć dni Oktawy modlimy się za dusze  w czyśćcu o niebo. Za naszych bliskich i za dobroczyńców Różańca Rodziców, za dusze zmarłych rodziców z naszego grona i za dzieci zmarłe, które były otoczone opieką modlitwy rodzicielskiej. Chcemy zyskiwać odpusty zupełne i ofiarować je za dusze czyśćcowe!

czytaj więcej

1
lis

Radość Wszystkich Świętych - Bogu niech będą dzięki

W wigilię Wszystkich Świętych w Katedrze Oliwskiej było piękne nabożeństwo z udziałem świętych, obecnych w swoich relikwiach, z mszą świętą,  wystawieniem Najświętszego Sakramentu i uwielbieniem Boga! Dziękujemy za świętość! Dziękujemy Bogu za świętych i błogosławionych patronów naszych Róż! W oktawie Wszystkich Świętych (1-8 listopada) możesz uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcowe!

czytaj więcej

24
paź

Zapraszamy na modlitwę uwolnienia i uzdrowienia z ks. Grzegorzem Daroszewskim, egzorcystą diecezji Gdańskiej – 28.X. od godz. 19-tej.

Ks. Grzegorz, duszpasterz osób zagrożonych sektami i okultyzmem od sierpnia posługuje jako egzorcysta. W każdy ostatni piątek miesiąca zaprasza na mszę św. z modlitwa o uwolnienie i uzdrowienie. Jeśli potrzebujesz modlitwy w trudnej sytuacji życiowej – przyjdź! Gdańsk Wrzeszcz ul Gomółki 20, parafia Matki Odkupiciela.

czytaj więcej

18
paź

Kongres SACRIS - zaproszenie do FROMBORKA

Różaniec Rodziców jest partnerem wspierającym  Kongresu SACRIS - Dobra Kościoła (Troska i Odpowiedzialność). Wydarzenie odbędzie się 20 i 21 października br. w Zespole Katedralnym we Fromborku. Zapraszamy do wsparcia modlitwą i obecnością!

czytaj więcej

18
paź

II Rekolekcje Różańca Rodziców – byliśmy w domu Św. Anny i Maryi

W dniach 14-16 X 2022 odbyła się druga edycja rekolekcji Marana Tha dla Różańca Rodziców. Tym razem byliśmy w Sanktuarium na Górze św. Anny na Opolszczyźnie, dla rodziców, animatorów i wszystkich chętnych z Polski południowej. Bogu niech będą dzięki za tą łaskę!

czytaj więcej

13
paź

II Rekolekcje Różańca Rodziców, dzień Papieski i Procesje różańcowe w Polsce!

W tych dniach 14-16 X będzie się duchowo działo w Polsce bardzo wiele! II Rekolekcje Różańca Rodziców na Górze św. Anny.  Kolejny dzień Papieski w rocznicę wyboru św. Jana Pawła II i różańcowe procesje w całej Polsce! Maryjo, Królowo Polski, Módl się za nami!

czytaj więcej

7
paź

Zwycięska Królowa Różańca Świętego – dziś Jej święto, pamiątka różańcowego zwycięstwa pod Lepanto!

Maryja jest znakiem zwycięstwa dobra nad złem, zwycięstwa nadziei, nad strachem – zwycięstwa z Bożą pomocą człowieka nad własnymi słabościami! 7 X wspominamy zwycięstwo za sprawą różańca pod Lepanto! Drugie rekolekcje Różańcowe w dniach 14-16 X na Górze św. Anny - ostatnie wolne miejsca!

czytaj więcej

2
paź

Miesiąc Zwycięskiej Królowej Różańca Świętego

Październik, miesiąc Królowej Różańca Świętego powoduje, że tak wiele osób przypomina sobie o różańcu, podejmuje modlitwę i dołącza się  do różańcowych inicjatyw. W naszych Kościołach jest codzienny Różaniec i my chcemy się w niego włączać.   Już drugie rekolekcje Różańcowe odbędą się w dniach 14-16 X na Górze św. Anny - zapraszamy!

czytaj więcej

23
wrz

Pierwszy dzień anielskiej nowenny

Rozpoczynamy naszą nowennę przed Świetem Aniołów Stróżów. Zwracamy się do wszystkich Chórów Anielskich, zwracamy się również z naszą Mamą i Królową Aniołów, o opiekę i wsparcie, o ochronę i błogosławieństwo w każdym aspekcie naszego życia. Dziś dzień pierwszy - zamieszczamy ponizej rozważania i modlitwy wstępne  ....

czytaj więcej

21
wrz

Otaczajmy dzieci opieką duchową – 23 września nowenna przed świętem Aniołów Stróżów!

Z wielką radością przyjęliśmy zaproszenie do włączenia się w nowennę przed świętem Aniołów Stróżów. To są wielcy i wspaniali przyjaciele naszych dzieci! Warto prosić o ich wsparcie, warto ich zapraszać do codziennego wspierania naszych rodzin! Już jutro - 23 września rozpoczynamy NOWENĘ! 

czytaj więcej

15
wrz

Zło dobrem zwyciężaj – praktyczna lekcja Miłosierdzia od Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki!

Zaproszenie na I Kongres Błogosławionego Ks. Jerzego na Jasnej Górze, Różaniec Rodziców obejmuje to wydarzenie patronatem – zło dobrem zwyciężaj – te słowa św. Pawła w życie wcielił człowiek tak nam bliski! 


czytaj więcej

12
wrz

Z różańcem świętym zawsze zwyciężysz. Viktoria wiedeńska Króla Sobieskiego to zwycięstwo Różańcowe - zwycięstwo Maryi!

Z Maryją na ryngrafach i na sztandarach, wspierani modlitwą towarzystw różańcowych polscy rycerze pod wodzą króla Jana III Sobieskiego obronili Europę przed najazdem islamu.  Dziś naszą bronią też jest Różaniec Święty!

czytaj więcej

5
wrz

8 września w Święto Narodzenia Maryi, 21 rocznica powstania Różańca Rodziców

W czwartek, 8 września 2022 r.  Różaniec Rodziców obchodzi XXI rocznicę zainicjowania tego  ruchu modlitwy rodziców!  Różaniec Rodziców powstał  21 lat temu  jako dar Matki Bożej na trudne czasy dla rodziców! Zapraszamy wszystkich  na  modlitwę różańcową  i dziękczynną Mszę świętą do Katedry Oliwskiej już od godziny 17.15!

czytaj więcej

2
wrz

Drugie rekolekcje Różańca Rodziców - zarezerwuj termin w październiku! Zgłoś się!

Zapraszamy na II rekolekcje Różańca Rodziców dla rodziców, animatorów i osób pragnących wspierać swoje dzieci, które odbędą się w dniach 14-16 października w  Sanktuarium na Górze Świętej Anny,  Zgłoszenia do 03 października! Ilość miejsc ograniczona! 

czytaj więcej

26
sie

Tyś wielką Chlubą naszego narodu!

W całej Polsce, 26 sierpnia Uroczystość Maryi, Matki Bożej Częstochowskiej w Jej Jasnogórskim królowaniu nad Polską! Polska i Polacy kochają Maryję! Czarna Madonno  - módl się za nami! Prosimy Ciebie wyjednaj łaskę nawrócenia tym, którzy się pogubili. Za tych którzy próbują Ciebie obrażać przepraszamy - oni nie wiedzą co czynią! 

czytaj więcej