Aktualności

24
maj

Maryja - Wspomożenie Wiernych, chcesz poznać potęgę łaski - pomódl się do Maryi Wspomożycielki !

Dziś w Kościele wspomnienie Maryi – Wspomożycielki Wiernych, dzień łaski dla nas, którzy odwołujemy się do Maryi w naszych potrzebach! Prośmy ją w tym wezwaniu a otrzymamy potrzebne łaski!


czytaj więcej

20
maj

Zesłanie Ducha Świętego – Kościół pełen mocy i Miłości! I Konferencja o zagrożeniach Duchowych!

Niech obecność Boża poprzez Zesłanie Ducha Świętego zapala nas do działania w Kościele! W drugim dniu Zesłania święto Maryi, Matki Kościoła - czyli Matki każedego z nas! Duchu Święty umacniaj i odnawiaj Kościół, prowadź nas!  Zapraszamy na Konferencję o zagrożeniach rozwoju osobowości! Rejestracja ze strony Konferencji

czytaj więcej

14
maj

XIV OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA – ZAGROŻENIA ROZWOJU OSOBOWOŚCI MŁODEGO CZŁOWIEKA Gdańsk 07-09 czerwca!

Powracamy do organizowania Konferencji o Zagrożeniach Duchowych i zapraszamy na XIV Konferencję, poświęconą aktualności nauczania św. Jana Pawła II dla współczesnego człowieka – z wykładami  i pytaniem o sens życia – PO CO ŻYĆ!? Zgłoszenia tutaj! Program w dziale Wydarzenia

czytaj więcej

9
maj

Zapraszamy na Pielgrzymkę i Rekolekcje Różańca Rodziców!

Cześć Maryi, cześć i chwała! Zapraszamy na pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę 01.06 oraz Rekolekcje Różańca Rodziców na Górze św. Anny 14-16 czerwca! Zaplanuj i przyjedź!  Więcej w dziale  Wydarzenia!        Zamów flagę Różańca Rodziców – szczegóły niżej!

czytaj więcej

24
kwi

Ja jestem Dobrym Pasterzem – modlimy się o powołania do służby Bogu!

 Tydzień Dobrego Pasterza, modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne  to nasze zadanie. Modlimy się o powołania i o środowiska, aby te powołania mogły się pięknie zrealizować! Maryjo, Św. Janie Pawle II, Święty Wojciechu, bł. ks. Jerzy Popiełuszko - módlcie się za nami! Matko Kościoła, módl się za nami! 


 

czytaj więcej

19
kwi

Z miłości do Życia – działamy dla Życia

Życie, największy skarb jaki otrzymaliśmy od Boga jest święte i KAŻDE niesie w sobie skarb Miłości Boga.  Dziś zadaniem Polski i Polaków jest obronić życie przed agresją ideologii i struktur śmierci, obronić dla naszych dzieci, dla nas i dla świata! 

czytaj więcej

14
kwi

W rocznicę Chrztu Polski – Narodowy Marsz dla Życia!

Tylko pod Krzyżem, tylko pod tym znakiem Polska jest Polską o Polak Polakiem. W 1058 rocznicę Chrztu Polski, przez Warszawę pod hasłem NIECH ŻYJE POLSKA, przeszedł Narodowy Marsz Życia! Boże chroń Polskę, Maryjo nasza Matko i Królowo, módl się za nami!

czytaj więcej

2
kwi

Zmartwychwstanie - Zawierzenie Maryi i Św. Jan Paweł II

Alleluja! Jezus Żyje, Zmartwychwstał i przynosi nam – każdemu z nas prawdziwą wolność!  Przeżywamy czas Zmartwychwstania Pańskiego – czas kiedy to sam Jezus przybliża się do nas i objaśnia Pisma oraz łamie Chleb! 1 kwietnia - rocznica Ślubów Lwowskich,  a dziś wspominamy św. Jana Pawła II 

czytaj więcej

28
mar

Dziś Wielki Czwartek - modlimy się szczególnie za naszych kapłanów!

Dziś w Wielki Czwartek  - dzień kapłański, modlimy się w sposób szczególny za naszych kapłanów. Dziękujemy za rodziny w których wychowało się ich powołanie, za ich wierną służbę w Kościele. Dzięklujemy za każdego proboszcza i biskupa. I prosimy o dary Ducha Świętego dla nich. 

czytaj więcej

25
mar

Dzień Świętości Życia - 25 marca, Życie jest po prostu piękne!.

Chcemy zachwycać się darem życia, jakie każdy z nas otrzymał i dziękować za KAŻDE życie, które się właśnie rozpoczyna pod sercem mamy! Niech to będzie przesłanie Narodowego dnia ochrony życia! Niech towarzyszy nam zawsze gdy potrzeba chronić życie i wspierać je na każdym etapie! Zakończenie życia bezbronnej istoty ludzkiej nie jest i nie może być NIGDY prawem!

czytaj więcej

19
mar

Dziś prawdziwy dzień Ojca – dzień św. Józefa, patrona wszystkich mężów!

19 marca to dzień, którego patronem jest św. Józef -  jest patronem dobrej śmierci, patronem ojców, Kościoła świętego, patronem pracy i opiekunem dziewic.  Święty Józefie, módl się za nami! Warto nawiedzać sanktuaria św. Józefa  i miejsca w których patronuje jego figura!

czytaj więcej

15
mar

Nowenna w intencji Polski - już od 16 tego marca – cała Polska się modli!

Różaniec Rodziców z wielkim zaangażowaniem przyjął zaproszenie przez KEP do wspólnej modlitwy nowenną 2021 za Polskę, za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i polskich świętych i błogosławionych. O ochronę życia i zgodę narodową! 

czytaj więcej

14
mar

Arcybiskup Metropolita Gdański Tadeusz Wojda nowym przewodniczącym KEP!

Modlimy się za ciebie księże Biskupie!  Maryi, Pani naszej Oliwskiej polecamy Twoją posługę w Diecezji, w Polsce i dla Kościoła powszechnego!  To właśnie JE Abp. Tadeusz zatwierdził nasze Reguły Działania i pozwolił rozwijać się Różańcowi Rodziców.

czytaj więcej

29
lut

Postąpili tak jak trzeba – 1 marca - Dzień Żołnierzy Niezłomnych

Danuta Siedzikówna i wielu, wielu innych Żołnierzy Niezłomnych, Wyklętych -  nie zgodzili się biernie na niewolę i sprzedanie Polski Sowietom. Zapłacili cenę najwyższą, cenę życia, ale przechowali dla nas skarb godności i wielkości Polaków. Dziękujemy i pamiętamy!


czytaj więcej

23
lut

Drugi piątek Wielkiego Postu – moja Droga Krzyżowa – moje rekolekcje!

Rekolekcje są zawsze czasem zatrzymania, Droga Krzyżowa, droga podążania za Jezusem - też jest czasem refleksji i zatrzymania, by zwrócić się ku Bogu! Na rekolekcjach Marana Tha II stopnia przechodzimy kolejne etapy życia duchowego, jak stacje Drogi Krzyżowej - ku Bogu!

czytaj więcej

14
lut

Środa Popielcowa - rozpoczynamy Wielki Post - głowę posypie popiołem!

14 lutego zaczynamy Wielki Post liturgią Środy Popielcowej.  Czas  na nawrócenie i pogłębienie życia duchowego. Po to abyśmy umieli dobrze przeżyć czas Paschy  - przejścia ze śmierci do Życia – Święta Wielkanocne. Razem z Maryją i będziemy prosić Boga o wszelkie potrzebne łaski!

czytaj więcej

2
lut

Ofiarowanie Pańskie, dzień Życia Konsekrowanego Bogu.

Ze św. Rodziną, ze św. Józefem, Maryją i Jezusem - ofiarujemy nasze dzieci Bogu, ich przyszłość i życie.  To też dzień życia konsekrowanego – dziękujemy Bogu za wszystkie osoby, które ofiarowały bezinteresownie swoje życie dla nas i dla Kościoła - w modlitwie i działaniu!  

czytaj więcej

25
sty

Nawrócenie św. Pawła - Ja jestem Jezus, którego ty prześladujesz!

25 stycznia to dzień nawrócenia św. Pawła – wielkiego prześladowcy  Chrześcijanin, którego Jezus  po nawróceniu powołał na Apostoła narodów. Jezus wyraźnie pokazuje, że jest głową Kościoła i utożsamia się z nim całkowicie. Dlatego kochajmy Kościół i dbajmy o niego ze wszystkich sił!

czytaj więcej

22
sty

Dziadek i Babcia – osoby tak ważne i potrzebne, po prostu kochane – dają nam miłość!

Dzień Babci i dzień Dziadka są zawsze okazją aby spojrzeć wstecz i zobaczyć jak wiele miłości i troski przychodzi do nas od poprzednich pokoleń. Często to właśnie Babcia i/lub Dziadek są tymi którrzy zachowaali i przekazują w rodzinie skarb wiary!

czytaj więcej

8
sty

Niedziela Chrztu Pańskiego – jesteśmy Kościołem Jezusa Chrystusa!

W niedzielę Chrztu Pańskiego odnowiliśmy świadomie nasze przyrzeczenia chrzcielne – z wdzięcznością wypowiedzieliśmy słowa wiary  w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół! 

czytaj więcej