Aktualności

21
sty

Pamięci osoby Alice von Hildebrandt – Boże według swego Miłosierdzia i Sprawiedliwości przyjmij ją do Nieba!

Niewiastę dzielną któż znajdzie?  Jej wartość przewyższa perły. (Prz 31,10)  Są w naszym świecie osoby, których nie wolno zapomnieć i pominąć milczeniem, pomimo tego,  że tak jak wszyscy odchodzą. Właśnie taką osobą była w swej skromności, prostocie, czystości serca, a jednocześnie wielkiej mądrości Alice von Hildebrandt, która zmarła 14.01.2022r.  

czytaj więcej

3
sty

Nowy rok 2022 – plany, zadania, nadzieje, działania – Maryjo prowadź nas!

Nowy rok 2022 zapowiada się bardzo ciekawie i intensywnie. Po raz pierwszy zaplanowaliśmy  rekolekcje Różańca Rodziców.  Planowany jest II Kongres Różańcowy 3 czerwca i pielgrzymka Żywego Różańca w której oczywiście uczestniczymy.  Planujmy nasz udział w rekolekcjach, w  pielgrzymkach i naszą formację! Niech Różaniec Rodziców dociera szeroko do osób potrzebujących nadziei!

czytaj więcej

30
gru

Za łaski w roku 2021 dziękujemy Bogu i Maryi

W czasie wieczornych mszy świętych  31  grudnia w całej Polsce będziemy dziękować Bogu i Matce Najświętszej za wszelkie dobro jakiego w ciągu tego trudnego 2021 roku doświadczyliśmy. Dziękujemy za rozwój Różańca Rodziców, za każdego rodzica i za każdą różę. 

czytaj więcej

26
gru

Narodził się Zbawiciel, Chrystus Pan!

Pan Jezus rodzi się w Betlejemskiej Grocie, aby wyzwolić swój lud, aby nas zbawić! Przyszedł dla ciebie i dla mnie, do każdego człowieka, nawet tego który dziś Go odrzuca. Niech Chwała Pańska otoczy nasze domy, rodziny i całą Polskę. Wesołych Świat BOŻEGO NARODZENIA. W niedzielę Świętej Rodziny odnówmy nasze przysięgi małżeńskie!

czytaj więcej

22
gru

Najlepszy prezent na Święta Bożego Narodzenia dla dzieci!

Gdy w naszych domach zawita pięknie ustrojona choinka zadbajmy o to aby nie brakło pod nią miejsca dla szopki w której będzie Święta Rodzina – Jezus , Maryja i Józef. Kiedy będziemy się spotykać z bliskimi z okazji  Bożego Narodzenia, możemy im podarować jeden ze wspanialszych prezentów, dawno sprawdzony i ogromnie cenny. Jest to miejsce w Róży Rodziców modlących się za swoje dzieci.  I już jest nowa edycja (2022) aplikacji  Różańca Rodziców na SMATRFON

czytaj więcej

21
gru

Sercem za Rodziną, o tym jak zadbać o szczęśliwą rodzinę!

Szczęśliwe małżeństwo jest warunkiem szczęśliwiej rodziny. Miłość małżonków jest darem  którego każde dziecko ma prawo się domagać! To dar niezwykle cenny i ważny dla całego życia naszych dzieci. O tym jak zadbać o szczęśliwość rodziny, jak o nią zawalczyć w ostatnim odcinku serii SERCEM za Rodziną mówi w klarowny sposób Edyta Gronowska z Towarzystwa Edukacyjnego Lokomotywa. 

czytaj więcej

12
gru

Ulicami głównego miasta w Gdańsku przeszła Adwentowa Procesja Różańcowa!

12 grudnia w trzecią niedzielę Adwentu, w święto Matki Bożej z Guadalupe  odbyła się w Gdańsku Adwentowa procesja różańcowa. Modliliśmy się o obecność Jezusa w naszych rodzinach. Modliliśmy się za nasze rodziny, za Gdańsk i za całą Polskę! 


czytaj więcej

10
gru

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia po raz piętnasty powierzyliśmy nasze losy i losy naszych dzieci Opiece Matki Bożej Oliwskiej

Ósmego grudnia 2021r  po raz piętnasty powierzyliśmy nasze losy i losy naszych dzieci czułej Opiece Matki Bożej Oliwskiej. Razem z całym Kościołem zawierzyliśmy się też Św. Józefowi. Dziękowaliśmy za lata opieki, za wstawiennictwo Maryi Niepokalanej i za wielkie rzeczy jakie czyni w życiu naszych dzieci!   


czytaj więcej

3
gru

15 rocznica Zawierzenia MB Oliwskiej - zapraszamy na różaniec i Mszę Świętą do Oliwskiej Katedry

Przed piętnastu laty,  8 grudnia 2006 roku za zgodą ówczesnego proboszcza Katedry Oliwskiej śp.  ks. Brunona Kędzierskiego  zawierzyliśmy po raz pierwszy naszą różańcową modlitwę rodziców, nasze dzieci i nas samych opiece Matki Bożej Oliwskiej.  Zapraszamy wszystkich 8 grudnia do Katedry w Oliwie na różaniec od 17.15, a następnie na mszę świętą w naszych intencjach z ponowieniem Aktu Zawierzenia!  

czytaj więcej

28
lis

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP - rozpoczynamy 29 listopada

Modlitwa nowenną to dziewięć dni przygotowania duszy na uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym roku będziemy też obchodzili 15 rocznicę Zawierzenia naszej modlitwy Matca Bożej Oliwskiej. Zaczynamy 29 listopada. Zapraszamy do Katedry Oliwskiej w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia już od godz. 17.15 na Różaniec i nastepnie mszę Świętą z ponowieniam Aktu Zawierzenia!

czytaj więcej

17
lis

Jestem Polakiem - mam obowiązki polskie! Jestem Polakiem, to słowo w głębszym rozumieniu wiele znaczy! Módlmy się za Polskę

Dziś, kiedy po okresie pokoju i spokojnego rozwoju naszego kraju, doświadczamy wielowymiarowej agresji przeciw Polsce, przeciw polskości i wprost przeciw integralności naszych granic, stają przed nami zadania i obowiązki polskie. I jednym z pierwszych naszych obowiązków jest modlitwa za Polskę! Módlmy się aby miejsce wzrastania naszych dzieci, Polska zachowała swoją niepodległość, również w wymiarze kulturowym, etycznym i religijnym.

czytaj więcej

5
lis

Wykłady z Konferencji o Ojcostwie – Tato, bądź, prowadź, chroń!

Jak bardzo ważne jest ojcostwo w kształtowaniu pełni człowieczeństwa, zarówno dla chłopców jak i dla dziewcząt, nikogo nie powinno się przekonywać. Wspaniała konferencja o ojcostwie zorganizowana przez Centrum Życia i Rodziny wprowadza nas w ta tematykę głębiej. Tu wykłady on line   

czytaj więcej

2
lis

Pamiętamy o zmarłych potrzebujących naszej modlitwy!

Listopad rozpoczyna się Świętem Wszystkich Świętych oraz Dniem Zadusznym. To przypomnienie o celu naszej drogi na ziemi, aby po śmierci dojść do Zbawienia.  Całe nasze życie i wszystkie modlitwy mają ten jeden cel. Wspomnienie bliskich, którzy przeszli bramę śmierci uświadamia nam jak kruche jest życie, ile wysiłku potrzeba, by dobro zwyciężało. Korzystajmy z hojności Bożego Miłosierdzia, z odpustów, które możemy w tych dniach dostąpić i ofiarować za dusze w czyśćcu, przez cały listopad.

czytaj więcej

15
paź

Procesje Różańcowe w całej Polsce - 17 X - z Maryją , Królową Różańca przez ulice naszych miejscowości

W niedzielę 17 X w ponad 60 miejscowościach Polski odbyły się  Procesje Różańcowe. . W tym różańcowym miesiącu, staraliśmy się oplatać całą Polskę Różancem, niech świadectwo naszej żywej wiary, miłosci do Matki Bożej i ufności w potęgę wspólnej różańcowej modlitwy popłynie dla całej Polski,na większą chwałę Boga. W Gdańsku procesja zaczęła się mszą w Bazylice św. Brygidy

czytaj więcej

5
paź

Październik - nasz różańcowy miesiąc! Miesiąc Maryi Zwycięskiej!

W październiku czcimy Maryję jako Matkę Bożą Zwycięską - Królowa Różańca Świętego! Jako tą która wyjedna nam łaski zwycięstwa nad słabością, nad grzechem, nad trudnościami dnia codziennego i wspomoże w sytuacjach po ludzku beznadziejnych! Jako Matkę dajacą nam nadzieję! 7 października Narodowe Zawierzenie Świętemu Józfowi, 17 X  - rózańcowe procesje!

czytaj więcej

10
wrz

Miłość Boga, Kościoła, człowieka, miłość Ojczyzny - Błogosławiony Stefan Kardynał Wyszyński

W rocznicę Victorii wiedeńskiej, daty gdy Bóg za wstawiennictwem Maryi ocalił rękami polskich rycerzy Europę przed turecką nawałą mamy wielką okazję do wdzięczności Bogu za dar beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia – Stefana kardynała Wyszyńskiego.

czytaj więcej

1
wrz

XX rocznica powstania Różańca Rodziców 8 września

W dniu 8 września 2021 r. Wspólnota modlitwy Różaniec Rodziców obchodzi XX rocznicę powstania pierwszej róży i całej modlitwy. Zapraszamy na różaniec i dziękczynną Mszę świętą do Katedry Oliwskiej w Gdańsku. Początek od godz. 17.15; msza o 18.00 z ponowieniem Aktu Zawierzenia, następnie krótkie świadectwa i uwielbienie. Transmisja na żywo:    https://www.facebook.com/RozaniecRodzicow/

czytaj więcej

10
sie

80 rocznica ofiary z życia za ojca rodziny – św. Maksymilianie, módl się za nami

W czasie II wojny światowej, 80 lat temu, 14 sierpnia 1941 roku, w niemieckim obozie zagłady w Oświęcimiu swoje życie za ojca rodziny, Franciszka Gajowniczka oddał św. Maksymilian Maria Kolbe. Św. Ojciec Kolbe jest patronem trzeźwości Narodu Polskiego. W dniach 6-22 sierpnia w Niepokalanowie po raz piąty odbędzie się Wielkie Zawierzenie Niepokalanej! 

czytaj więcej

27
lip

Dziadek i Babcia Pana Jezusa – świętych Joachima i Anny!

Od 24 czerwca 2017 roku oficjalnie drugą współpatronką naszej modlitwy rodziców jest św. Anna  z Góry Św. Anny. W św. Annie i św. Joachimie, mamy wspaniałych patronów! Niech się co chce dzieje ja w Tobie św. Anno mam nadzieję!

czytaj więcej

16
lip

Pod płaszcz opieki Maryi – uciekamy się! Dziś chcemy okryć siebie i nasze dzieci szatą Maryi, w Jej święto - MB Szkaplerznej!

Szkaplerz to wierzchnie okrycie jakie Maryja daje nam przez zakon Karmelitański. Szata Maryi symbolizowana przez pas materiału okrywający zakonników karmelitańskich obrazuje jak bardzo Maryja chce nas obdarowywać swoja opieką. To nie jest przenośnia – to realna opieka każdego dnia i w KAŻDEJ sprawie.  

czytaj więcej