Aktualności

Rozpoczęliśmy tydzień misyjny w Kościele!

ir
23 października 2023

Niedzielą ze wspomnieniem św. Jana Pawła II rozpoczęliśmy tydzień misyjny w Kościele! Wspieranie misji to jedno z ważnych zadań Żywego Różańca, to wspieranie ewangelizacji – modlitwą i materialnie!


Różaniec Rodziców od samego początku rozwijający się  w oparciu o dawanie świadectwa o pomocy Boga, za wstawiennictwem Maryi, naszej Matki i Królowej Różańcowej ma charakter bezpośrednio misyjny. Chcemy dzielić się tym darem, tym dobrem jakim jest łaska modlitwy za dzieci z wszystkimi innymi potrzebującymi.  Nasze zadanie to misja wśród najbliższych, ale również modlitwa i wspieranie misji w krajach misyjnych.


Ważnym darem modlitwy i darem materialnym może być np. adopcja serca, na odległość – czyli podjęcie się wspierania materialnego i modlitwą jakiegoś dziecka w Afryce, czy w innym miejscu świata. Jest kilka takich programów adopcji serca godnych polecenia np. Pallotyński Sekretariat Misyjny ,  lub Salezjański Ośrodek Misyjny.  W ramach SOM np. jest realizowanych wiele ciekawych projektów z bardzo konkretnymi zadaniami, jak wsparcie kleryków, czy budowa potrzebnych obiektów.


Wielu misjonarzy potrzebuje wsparcia materialnego, ale również wsparcia modlitwą. Niech nasze serca pobudza  Duch Święty do modlitwy za misje, za misjonarzy, za wszystkich do których są posłani, aby otwierali się na Łaskę Boga w Trójcy Jedynego! Niech również pobudza nas do wielkoduszności i darów serca! Zaczynajmy w tym tygodniu i trwajmy we wspieraniu misji na stałe!


A Bóg, który widzie w ukryciu odda nam w ukryciu wielokrotnie więcej!