Aktualności

25
wrz

Asystent Kościelny dla Różańca Rodziców.

Z radością informujemy, że decyzją Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia, Różaniec Rodziców  8 września 2019 roku otrzymał Asystenta Kościelnego -  ks. dr Mirosława Piskozuba. Jest to kolejny krok w kierunku przyłączenia Różańca Rodziców jako osobnej gałęzi do Żywego Różańca.


czytaj więcej

15
wrz

Za Polskę oddaną Jezusowi we władanie, za Polskę pod Krzyżem, Bogu niech będą dzięki!

Dziękujemy Bogu i naszej Królowej Maryi, za to że mogliśmy pod Krzyżem ponowić Zawierzenie i oddanie Polski we władanie Panu Jezusowi jako naszemu Panu i Królowi! Króluj nam Chryste! Maryjo, Zwycięska Królowo Różańca Świętego, módl się za nami!


  

czytaj więcej

13
wrz

POLSKA pod Krzyżem – w Gdańsku Różaniec Rodziców pielgrzymuje do Matemblewa!

14 września cała Polska przychodzi pod Krzyż Jezusa, na którym dokonało się Zbawienie świata. Różaniec Rodziców włącza się również w tą modlitwę. W Gdańsku spotykamy się na mszy świętej o godz. 12.00 w sanktuarium w Matemblewie. Pielgrzymka z Gdańska Osowej rusza o 8.30 spod Kościoła św. Polikarpa, a z kościoła OO. Cystersów na Leśnej ruszamy o godz. 9.00. Zapraszamy wszystkich z modlitwą!

czytaj więcej

4
wrz

8 Września 2019 roku w Katedrze Oliwskiej od godziny 17.30 będziemy świętować 18-te urodziny Różańca Rodziców!

Osiemnaście lat  temu zawiązaliśmy nasza pierwszą różę pw. Św. Stanisława Kostki.  Na wieczornej mszy świętej poprzedzonej różańcem od godz. 17.30 chcemy  Bogu podziękować za dar, Różańca Rodziców, który otrzymaliśmy przez ręce Maryi. Zapraszamy wszystkich! 


 

czytaj więcej

1
wrz

Każdy z nas ma swoje Westerplatte – obszar, który trzeba utrzymać, z którego nie wolno zdezerterować!

W rocznicę rozpoczęcia II wojny światowej przypominamy słowa św. Jana Pawła II, który wzywa nas i dziś do wypełnienia swoich zadań i powołań! Nasze Westerplatte to dziś obrona dzieci i młodzieży przed deprawacją i utratą wiary! 

czytaj więcej

26
sie

Jak szczęśliwa Polska cała! W niej Maryi kwitnie chwała!

26 sierpnia w całej Polsce, święto Maryi w Jej Jasnogórskim królowaniu nad Polską! Polska i Polacy kochają Maryję! Czarna Madonno  - módl się za nami!


czytaj więcej

15
sie

Maryja Wniebowzięta – nasza mama jest w Niebie!

Dziękujemy Bogu za dobroć i miłość Maryi, za dar jakim dla nas i naszych dzieci jest Matka Syna Bożego. Dziękujemy Tobie Maryjo za dar Różańca Rodziców przez który zapraszasz nas wraz z dziećmi pod płaszcz swojej opieki!


czytaj więcej

6
sie

Modlitwa o odnowienie ducha męskości i odkrycie miłości Boga Ojca

W każdy drugi piątek miesiaca od ponad dwu lat modlimy się w kościele OO. Cystersów w Oliwie o odnowienia charyzmatu męskości i ojcostwa. Jest to modlitwa przebłagalna za grzechy przeciw przymatowi ojcostwa.  Rozpoczecie różaniec 17.30, nastepnie Msza święta i adoracja z nowenną do Boga Ojca


.

czytaj więcej

1
sie

W sierpniu nie piję, trzeźwość daje wolność, Cześć i chwała bohaterom, którzy walczyli za Polskę

Tak jak dawniej trzeba było walczyć i powstawać pprzeciw najeźdźcom tak dziś musimy stawać w obronie wolnej i dumnej Polski. Aby barbarzyńskie i nieludzkkie idee nie doprowadziły do upadku ducha polskości! 

czytaj więcej

26
lip

Święta Anna i święty Joachim – patroni katolickich rodziców i dziadków.

Św. Anna z mężem św. Joachimem wzorem rodziców i dziadków w Świętej Rodzinie i są nam dani dla naszych rodzin. Dlatego mamy śmiałość i ufność prosić jako rodzice (i jako dziadkowie)  –  Św. Anno i Św. Joachimie módlcie się za nami!


Św. Anna Samotrzecia

czytaj więcej

15
lip

Matko Boża Szkaplerzna, okryj nas swoim płaszczem miłości i modlitwy!

Pod Szkaplerz – płaszcz Maryi  chronimy się i biegniemy z naszymi troskami, prośbami i potrzebami!  16 lipca obchodzimy wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel, Tej, która swoją szatę dała nam na schronienie. Łączymy się z rodziną Karmelitanską w miłości do Maryi!

czytaj więcej

11
lip

Św. Benedykcie Módl się za nami !

W dniu Św. Benedykta modlimy się za całą Europę, o odnowienie duchowe i ochronę przed zakusami złego ducha! Modlimy się za wszystkie zakony czerpiące duchowe źródło z Reguły św. Benedykata – Ora et Labora!


św Benedykt

czytaj więcej

30
cze

W lipcu w Archikatedrze Oliwskiej Różaniec Rodziców w każdy poniedziałek!

W każdy poniedziałek w Katedrze Oliwskiej o 17.30 modlimy się na różańcu i ponawiamy Akt Zawierzenia dzieci  Matce Bożej, a o 18.00 jest Msza święta w intencjach Różańca Rodziców. Zapraszamy wszystkich!        Każdego dnia jednoczymy się na Koronce do Bożego Miłosierdzia o 15-tej w intencji Ojczyzny!


MB Oliwska

czytaj więcej

18
cze

Obronić Częstochowę! Obronić Polskę! Obronić Wiarę!

W tym roku procesje Bożego Ciała były całkowicie inne niż dotychczas! Teraz widać jak na dłoni że jeśli nie staniemy za Kościołem to potop ateizmu i wszelkich dewiacji zaleje Polskę! Potrzebujemy Kordeckich i Kmiciców!  Potrzeba pospolitego ruszenia w KAŻDYM  miejscu Polski i każdym obszarze życia narodu!  Jak się śpiewa: My chcemy Boga w książce i w szkole, w troskach rodziców i w dziatek snach! Królowo Polski módl się za nami!

czytaj więcej

7
cze

Marsz dla Życia i Rodziny w Gdańsku i w całej Polsce ponad 130 miast!

Gdańsk i cała Polska potrzebuje wielkiej modlitwy i działania na rzecz obrony życia i rodziny. Z uśmiechami i w białych rękawiczkach, zwłaszcza w wielkich miastach niektózy samorządowcy wdrażają destrukcyjne działania i przepisy. Marsz jest formą naszego społecznego sprzeciwu przeciwko deprawacji dzieci i walce z rodziną!   W maszu w Gdańsku wzieło udział kilka tysięcy osób, w całej Polsce ponad 200 tysięcy, a marsze przeszły w ponad 130 miastach!

czytaj więcej

28
maj

VII Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca, Jasna Góra, 1 czerwca 2019 r - Różaniec Rodziców dołączył do rodziny różańcowej!

VII Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca, na Jasną Górę odbędzie się w dniach , 31 maja - 1 czerwca 2019 r. . Hasło pielgrzymki:  W mocy Ducha Świętego z Pauliną Jaricot . W tym roku włączylismy się w to pielgrzymowanie Żywego Różanca.


czytaj więcej

24
maj

Módlmy się za Polskę i za siebie o dobre wybory!

Potrzebna jest nasza modlitwa za Polskę, a szczególnie za tych, którzy nie potrafią unieść ciężaru swojej odpowiedzialności za udział w życiu publicznym. Módlmy się o nawrócenie tych co jawnie i czynnie walczą z Kościołem w Polsce! Módlmy się o nawrócenie tych co szydzą z Różańca!

czytaj więcej

21
maj

XI Pielgrzymka Czytelników miesięcznika „Różaniec” i Członków Rodziny Loretańskiej

18 maja nad Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Loretto wisiały chmury i co chwilę z nieba spadała kolejna porcja deszczu. Autokary  z całej Polski  mimo niesprzyjającej aury przywiozły liczne grupy pielgrzymów


 MB Loretańska

czytaj więcej

13
maj

Kocham Kościół Katolicki - atakowany i poniżany, kocham kapłanów i modlę się za nich!

Kocham Kościół, atakowany i poniżany, kocham kapłanów i modlę się za nich,  zwłaszcza tych, którzy potrzebują mojego wsparcia. Uruchomiona akcja napaści na Kościół w Polsce trwa w najgorsze! Są tacy, którzy chcą tylko zszargać, oskarżyć, zasiać wątpliwość, niech się tłumaczą wszyscy! Atakują Maryję i Eucharystię  – dwa filary Kościoła Katolickiego! 

czytaj więcej

9
maj

Polska potrzebuje modlitwy! Wynagradzajmy za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi!

Trwa zaplanowana akcja bluźnierstwa przeciw Maryi i Kościołowi.  Rozpoczęte w święto Królowej Polski  trwa publiczny atak, przeinaczanie, przekręcanie i obrażanie  podstaw duchowego  życia Narodu Polskiego.   Maryjo Królowo Polski! Módl się za nami i  za wszystkimi nieprzyjaciółmi Kościoła Świętego! 


czytaj więcej