Aktualności

15
sie

Maryja Wniebowzięta – nasza mama jest w Niebie!

Dziękujemy Bogu za dobroć i miłość Maryi, za dar jakim dla nas i naszych dzieci jest Matka Syna Bożego. Dziękujemy Tobie Maryjo za dar Różańca Rodziców przez który zapraszasz nas wraz z dziećmi pod płaszcz swojej opieki!


czytaj więcej

6
sie

Modlitwa o odnowienie ducha męskości i odkrycie miłości Boga Ojca

W każdy drugi piątek miesiaca od ponad dwu lat modlimy się w kościele OO. Cystersów w Oliwie o odnowienia charyzmatu męskości i ojcostwa. Jest to modlitwa przebłagalna za grzechy przeciw przymatowi ojcostwa.  Rozpoczecie różaniec 17.30, nastepnie Msza święta i adoracja z nowenną do Boga Ojca


.

czytaj więcej

1
sie

W sierpniu nie piję, trzeźwość daje wolność, Cześć i chwała bohaterom, którzy walczyli za Polskę

Tak jak dawniej trzeba było walczyć i powstawać pprzeciw najeźdźcom tak dziś musimy stawać w obronie wolnej i dumnej Polski. Aby barbarzyńskie i nieludzkkie idee nie doprowadziły do upadku ducha polskości! 

czytaj więcej

26
lip

Święta Anna i święty Joachim – patroni katolickich rodziców i dziadków.

Św. Anna z mężem św. Joachimem wzorem rodziców i dziadków w Świętej Rodzinie i są nam dani dla naszych rodzin. Dlatego mamy śmiałość i ufność prosić jako rodzice (i jako dziadkowie)  –  Św. Anno i Św. Joachimie módlcie się za nami!


Św. Anna Samotrzecia

czytaj więcej

15
lip

Matko Boża Szkaplerzna, okryj nas swoim płaszczem miłości i modlitwy!

Pod Szkaplerz – płaszcz Maryi  chronimy się i biegniemy z naszymi troskami, prośbami i potrzebami!  16 lipca obchodzimy wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel, Tej, która swoją szatę dała nam na schronienie. Łączymy się z rodziną Karmelitanską w miłości do Maryi!

czytaj więcej

11
lip

Św. Benedykcie Módl się za nami !

W dniu Św. Benedykta modlimy się za całą Europę, o odnowienie duchowe i ochronę przed zakusami złego ducha! Modlimy się za wszystkie zakony czerpiące duchowe źródło z Reguły św. Benedykata – Ora et Labora!


św Benedykt

czytaj więcej

30
cze

W lipcu w Archikatedrze Oliwskiej Różaniec Rodziców w każdy poniedziałek!

W każdy poniedziałek w Katedrze Oliwskiej o 17.30 modlimy się na różańcu i ponawiamy Akt Zawierzenia dzieci  Matce Bożej, a o 18.00 jest Msza święta w intencjach Różańca Rodziców. Zapraszamy wszystkich!        Każdego dnia jednoczymy się na Koronce do Bożego Miłosierdzia o 15-tej w intencji Ojczyzny!


MB Oliwska

czytaj więcej

18
cze

Obronić Częstochowę! Obronić Polskę! Obronić Wiarę!

W tym roku procesje Bożego Ciała były całkowicie inne niż dotychczas! Teraz widać jak na dłoni że jeśli nie staniemy za Kościołem to potop ateizmu i wszelkich dewiacji zaleje Polskę! Potrzebujemy Kordeckich i Kmiciców!  Potrzeba pospolitego ruszenia w KAŻDYM  miejscu Polski i każdym obszarze życia narodu!  Jak się śpiewa: My chcemy Boga w książce i w szkole, w troskach rodziców i w dziatek snach! Królowo Polski módl się za nami!

czytaj więcej

7
cze

Marsz dla Życia i Rodziny w Gdańsku i w całej Polsce ponad 130 miast!

Gdańsk i cała Polska potrzebuje wielkiej modlitwy i działania na rzecz obrony życia i rodziny. Z uśmiechami i w białych rękawiczkach, zwłaszcza w wielkich miastach niektózy samorządowcy wdrażają destrukcyjne działania i przepisy. Marsz jest formą naszego społecznego sprzeciwu przeciwko deprawacji dzieci i walce z rodziną!   W maszu w Gdańsku wzieło udział kilka tysięcy osób, w całej Polsce ponad 200 tysięcy, a marsze przeszły w ponad 130 miastach!

czytaj więcej

28
maj

VII Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca, Jasna Góra, 1 czerwca 2019 r - Różaniec Rodziców dołączył do rodziny różańcowej!

VII Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca, na Jasną Górę odbędzie się w dniach , 31 maja - 1 czerwca 2019 r. . Hasło pielgrzymki:  W mocy Ducha Świętego z Pauliną Jaricot . W tym roku włączylismy się w to pielgrzymowanie Żywego Różanca.


czytaj więcej

24
maj

Módlmy się za Polskę i za siebie o dobre wybory!

Potrzebna jest nasza modlitwa za Polskę, a szczególnie za tych, którzy nie potrafią unieść ciężaru swojej odpowiedzialności za udział w życiu publicznym. Módlmy się o nawrócenie tych co jawnie i czynnie walczą z Kościołem w Polsce! Módlmy się o nawrócenie tych co szydzą z Różańca!

czytaj więcej

21
maj

XI Pielgrzymka Czytelników miesięcznika „Różaniec” i Członków Rodziny Loretańskiej

18 maja nad Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Loretto wisiały chmury i co chwilę z nieba spadała kolejna porcja deszczu. Autokary  z całej Polski  mimo niesprzyjającej aury przywiozły liczne grupy pielgrzymów


 MB Loretańska

czytaj więcej

13
maj

Kocham Kościół Katolicki - atakowany i poniżany, kocham kapłanów i modlę się za nich!

Kocham Kościół, atakowany i poniżany, kocham kapłanów i modlę się za nich,  zwłaszcza tych, którzy potrzebują mojego wsparcia. Uruchomiona akcja napaści na Kościół w Polsce trwa w najgorsze! Są tacy, którzy chcą tylko zszargać, oskarżyć, zasiać wątpliwość, niech się tłumaczą wszyscy! Atakują Maryję i Eucharystię  – dwa filary Kościoła Katolickiego! 

czytaj więcej

9
maj

Polska potrzebuje modlitwy! Wynagradzajmy za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi!

Trwa zaplanowana akcja bluźnierstwa przeciw Maryi i Kościołowi.  Rozpoczęte w święto Królowej Polski  trwa publiczny atak, przeinaczanie, przekręcanie i obrażanie  podstaw duchowego  życia Narodu Polskiego.   Maryjo Królowo Polski! Módl się za nami i  za wszystkimi nieprzyjaciółmi Kościoła Świętego! 


czytaj więcej

3
maj

Witaj majowa Jutrzenko! 3 maja Królowej Korony Polskiej!

Maj cały jest Maryi. Jest pełen Jej obecności w naszym życiu, w nabożeństwach majowych, pielgrzymkach, u przydrożnych kapliczek i w wielkich sanktuariach, w każdym kościele. Trzeci  Maja w Święto Królowej Polski  Maryja chce być w sercu każdego Polaka i Polki. 

czytaj więcej

21
kwi

Otrzyjcie już łzy płaczący! Jezus Zmartwychwstał!

Przeszedł przez śmierć  - aby obdarować nas życiem! Jezus Zmartwychwstały niech Blogosławi nasze rodziny i nasze domy!


Alleluja ! Jezus Żyje!


czytaj więcej

20
kwi

Wielka Sobota - do Wigilii Paschalnej czas ciszy i trwania przed Jezusem eucharystycznym !

To najlepszy czas aby usiąść w ławce w Kościele, i zanurzyć sie w ciszy Bożego Grobu. To tam Jezus czeka na ciebie i chce pogrzebać to co złe, niepotrzebne, nieuporządkowane!  Zobacz  - Jak nic nie robić w Wielką Sobotę !  Dzis drugi dzień nowenny do Bożego Miłosierdzia!

czytaj więcej

19
kwi

Ukrzyżowany - umiera, Jezus oddał całego siebie - dla każdego z nas!

Wielki Piątek, dzien ukrzyżowania i śmierci Jezusa - grobowa cisza po nieludzkiej katuszy. Każda kropla krwi Jezusa naszym zbawieniem! Dziś rozpoczyna się czas nowenny przed świętem Bożego Miłosierdzia! 

czytaj więcej

17
kwi

Wielki Tydzień – dni dla nawrócenia, męka i śmierć Jezusa dla każdego z nas!

Weszliśmy w Wielki Tydzień. Każdy z dni ma swoje przesłanie i zasadniczy cel. W każdym z dni mamy do przepracowania jakiś obszar naszego życia duchowego. Ile razy Bóg przychodzi do każdego z nas z napomnieniem. Nie lekceważmy  wezwania do nawrócenia  i pojednania. 

czytaj więcej

13
kwi

Palmowa Niedziela – Ewangelia Męki Pańskiej

Żyjemy w dwu światach. Świat nie chce widzieć cierpienia i Drogi Krzyżowej, będzie robił zakupy na święta, będzie się szykował na nie wiadomo co. Tylko nie chce zobaczyć Ewangelii, zwłaszcza Ofiary Jezusa i Jego śmierci na Krzyżu! A gdzie ja jestem?

czytaj więcej