Aktualności

Narodziny Matki Bożej Maryi, 22 rocznica powstania Różańca Rodziców!

ir
7 września 2023

22 lata temu, jako dar Maryi z okazji Jej narodzin otrzymaliśmy Różaniec Rodziców. 8 września w Katedrze Oliwskiej  i wielu miejscach Polski i świata będziemy dziękować za wszystkie wymodlone przez Jej Różaniec łaski!


Przychodzimy do Maryi w dniu jej Narodzenia, 8 września, z podziękowaniami za cały rok opieki nad nami, naszymi dziećmi i naszymi rodzinami! Kolejne róże i tysiące rodziców w tym czasie do nas dołączyły i usłyszeliśmy wiele świadectw działania Boga poprzez modlitwę różańcową. Wytrwałość i stałość oraz wspólnotowość modlitwy pomaga w życiu codziennym, w naszych obowiązkach i zajęciach, w kłopotach i troskach rodzicielskich!


W Katedrze Oliwskiej zaczynamy Różańcem od godziny 17.15 a następnie msza dziękczynna o godzinie 18 tej!


Doświadczyliśmy w tym roku wielu spektakularnych cudów uzdrowienia, czy też pomocy w trudnych sytuacjach – ale najważniejsze jest to co wybrzmiewa w modlitwie nowenny do Matki Bożej Oliwskiej. Maryja jest płomieniem rozpalającym serca wygasłe, ona zawsze nas wysłuchuje, zawsze z nami jest, nigdy nas nie opuszcza i zawsze zaprasza do wspólnej modlitwy. Ona jest w naszym imieniu przed Tronem Boga, Ona mówi do Syna za nas i mówi do nas – Zróbcie wszystko cokolwiek wam powie!


Maryja i nasza modlitwa różańcowa jest źródłem NADZIEI, która zawieść nie może, nigdy nie zawodzi.


Maryja urodziła się jako Niepokalanie Poczęta. Jej Narodzenie jest dla nas wielkim znakiem łaski Boga, który nie opuszcza człowieka i przychodzi aby w Maryi, w Jej ludzkim życiu narodził się nasz Zbawiciel Jezus.


Rodzina Maryi, Jej rodzice Joachim i Anna przyjęli życie i dali nam wspaniałą świętość Maryi w życiu zwykłej rodziny – niezwykłej swoją świętością.  To nasz cel, aby nasze rodziny były święte, aby też dążyły do świętości.  Nie ustajemy w naszej modlitwie – najpierw dziękujemy i nadal prosimy o łaski dla naszych dzieci!


Spotykamy się w 8 września i następnie 23 września na I pielgrzymce ogólnopolskiej do naszego narodowego sanktuarium różańcowego w Gietrzwałdzie!


Maryjo, Królowo Polski, módl się za nami!