Aktualności

Nowenna w intencji Polski w dniach 6-14 X ze św. Andrzejem Bobola - rozpoczynamy i przekazujemy dalej!

ir
6 października 2023

W Różańcu Rodziców modlimy się w trzeciej intencji ogólnej o dobre środowisko wzrastania naszych dzieci! Troszczymy się dla dobra dzieci o nasze rodziny, o nasze małżeństwa, ale również troszczymy się o naszą Ojczyznę Polskę, bo ona niesie nam dobro wspólne, te wszystkie piękne wartości nieodłącznie z Polską związane. Bóg, Honor, Ojczyzna od początku kształtowały ducha Narodu Polskiego.


Jako rodzice, jako Polacy i Polki  w dniu 15 października staniemy do wyboru przyszłości Polski na kolejne lata! To od nas zależy kogo wybierzemy jako reprezentantów narodu. Czy ludzi godnych tego i kochających Polskę, wiarygodnych w zapewnieniu bezpieczeństwa, czy też tych chcących legalizacji aborcji i eutanazji, gotowych do zniszczenia polskich tradycji i dorobku kultury polskiej opartej na wierze katolickiej!  Zachęcamy do gorącej modlitwy w intencji dobrej przyszłości Polski w nowennie w dniach 06-14. X. za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli. Dziś ją rozpoczynamy i zapraszamy aby bazować na tym jak już została zaproponowana i odprawiona w Strachocinie w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w dniach 21-29 września.


W okresie bezpośrednio poprzedzającym czas wyborów chcemy prosić przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli, ale również wszystkich świętych i błogosławionych Polskich, a szczególnie naszej Królowej Najświętszej Maryi Panny o tę moc duchową i właściwe wybory, o łaskę nawrócenia i odnowienia wiary dla wszystkich Polaków, gdziekolwiek są na całym świecie. Niech Polska da światu czytelny znak swego przywiązania do wiary i Kościoła katolickiego, do Jezusa i Jego Matki Maryi.


Odprawiajmy tę nowennę indywidualnie, a jeśli się uda zorganizować to w naszych różach, i kościołach gdzie się normalnie modlimy. Zapraszajmy innych i rozsyłajmy wśród naszych znajomych i przyjaciół.


Modlitwa wstępna:


Boże, nasz Ojcze, przez wieki otaczasz opieką naszą Ojczyznę i obdarzasz ją wyjątkowymi łaskami. Dzięki nim Szwedzi nie zdobyli klasztoru jasnogórskiego, a bolszewicy Warszawy. Pamięć o tym mobilizuje ludzi wierzących w Polsce do modlitwy za Ojczyznę, gdy dzieją się w niej sprawy ważne. A takim będą wybory do parlamentu. Od wybranych ludzi zależeć będzie przyszłość Polski. Czy będzie w niej szacunek do życia od poczęcia do naturalnej śmierci, troska rodziny wielodzietne, osoby starsze i chore, ludzi potrzebujących pomocy? Od parlamentarzystów zależą sprawy socjalne, gospodarcze i prawo, które będzie obowiązywało.


Świadomi tego, zwracamy się Boże do Ciebie, byś dał narodowi mądrość zdolną wybrać ludzi, którzy pragną Polski suwerennej, chrześcijańskiej i sprawiedliwej. Obdarz naród światłem rozeznania i wzbudź życzliwość wobec osób, które po wyborach uszanują ustanowione przez Ciebie prawo.  Maryjo, nasza Matko i Królowo Polski, los naszej Ojczyzny jest Ci zawsze bliski, a opiekę Twą nad Polską docenia chrześcijański świat. Dlatego zwracamy się do Ciebie: Maryjo, Pani i Królowo Polski, wstaw się za naszym narodem do Pana.   


Św. Andrzeju Bobolo, główny patronie Ojczyny dany nam przez Boga, oręduj za narodem, aby wybrał ludzi, którzy będą wierzyć w Boga, kochać Maryję, jako Panią i Królową, zatroskani o dobro wspólne i suwerenność Ojczyzny. Amen


Święty Andrzeju Bobolo, módl się za nami,


Wszyscy świeci i błogosławieni Polscy, módlcie się za nami,


Maryjo Królowo Polski, módl się za nami!