Aktualności

Beatyfikacja rodziny Ulmów - patroni godnosci każdej osoby, patroni rodzin i obrony życia!

ir
11 września 2023

Niezwykła historia zwykłych, wierzących ludzi! Piękno Polski i polskiego katolickiego życia rodziny ukazane w obronie życia przed bestialstwem Niemieckich oprawców!


To że ofiarami byli Żydzi, to że oprawcami Niemcy nie mówi jeszcze wiele – bo w czasie II wojny światowej Niemcy wypowiedzieli obłąkańczą wojnę ludzkości i Bogu. W tej wojnie chcieli po prostu bestialsko zniszczyć naród Żydowski, wybrany przez Boga. Ich bestialstwo na ziemi polskiej natrafiło na tysiące takich miejsc jak Markowa i rodzin jak rodzina Ulmów.  Nie chcemy patrzeć na bestialstwo oprawców, ale na bohaterstwo zwykłych – a niezwykłych ludzi!


Ich postawa, pomimo świadomości zagrożenia śmiercią, wynikała przede wszystkim z wiary. Wynikała z człowieczeństwa przepojonego zwykłą wiarą katolickiego narodu, zwykłą praktyką czynienia dobrze niezależnie od okoliczności.  Rodzina ULMÓW ukazuje piękno i hart ducha całej Polski i solidarność polskiego narodu. To właśnie w imię wiary katolickiej Zofia Kossak opublikowała swój protest przeciw bierności wobec zagłady Żydów. To w imię miłości bliźniego wypływającej z głębokiej wiary katolickiej rotmistrz Pilecki pozwolił się zamknąć w obozie w Oświęcimiu, aby rozpoznać zjawiska w obozie zagłady i przekazać miarodajny raport władzom polskiego państwa podziemnego.


Polska nigdy nie będzie obojętna wobec zła, pomimo tego że co chwilę są tacy, którzy taką postawę usiłują wykorzystać dla swoich celów. Ale Bóg widzi inaczej!


Błogosławieni ULMOWIE prosimy was, módlcie się za nami! Módlcie się za Polskę aby pozostała wierna Kościołowi, Krzyżowi i Ewangelii! Aby nie zabrakło powołań kapłańskich, a ci którzy opluwają Polskę i polskość  - aby się nawrócili.


Błogosławieni Ulmowie, prosimy módlcie się za polskie rodziny, o odnowę życia wiary, o ochronę przed atakami zła i błogosławieństwo dla nas Polaków, o nasze narodowe i osobiste nawrócenie!