Aktualności

7
gru

Godzina Łaski w dniu Niepokalanego Poczęcia NMP

To wyjątkowa godzina spośród 8760 godzin w roku. Przez Maryję Niepokalaną  Bóg daje światu Godzinę Łaski  . Przekazujmy innym informację o Godzinie Łaski pomiędzy 12 i 13tą w dniu 8 grudnia!  Zapraszamy też od 17.15 na różaniec i mszę świętą w Katedrze Oliwskiej z ponowieniem Aktu Zawierzenia Matce Bożej Oliwskiej!  

czytaj więcej

6
gru

Święty Mikołaj – wzór ofiarnej miłości i dobra! Specjalny prezent dla rodziców RR

Na dzień świętego Mikołaja mamy specjalny prezentdwie książki o obdarowaniu życiem i jego godności: Z Miłości do Życia, Wydawnictwa Loretanek oraz książka Każde życie jest cudem Fundacji Proelio! Zamawiajmy dla siebie i innych – dzielmy się tym dobrem!  

czytaj więcej

1
gru

Nowenna przed Niepokalanym Poczęciem NMP

Jeteśmy w Adwencie - do Niepokalanego Poczęcia NMP prowadzi nas Nowenna,  https://sanctus.pl/index.php?grupa=44&podgrupa=348&doc=291   przez którą przygotowujemy się do czasu w którym szczególnymi Łaskami poprzez Niepokalaną obdarza nas Bóg. 8 grudnia w łączności ze wszystkimi rodzicami ponowimy nasz Akt Zawierzenia Matce Bożej Oliwskiej! 

czytaj więcej

27
lis

Króluj nam Chryste! W sercach i rodzinach polskich, w Polsce i na całym świecie!

Kończymy rok liturgiczny świętem Chrystusa Króla Wszechświata.  Polska została zawierzona w 2016 roku Jezusowi, aby Jezus królował w Polsce i w sercach wszystkich Polaków. Bądź Jezu Królem w naszych rodzinach, w sercach wszystkich Polaków na świecie! 


 

czytaj więcej

13
lis

Jestem Polakiem, mam obowiązki Polskie!

105 rocznica Odzyskania Niepodległości - to dla nas przypomnienie, duma i zadanie- jak cenny jest niepodległy byt Narodu! Dziś naszą wolność usiłują nam odebrać biurokraci z Brukseli i ideolodzy nienawistni ludziom! Ale Jeszcze Polska nie zginęła! Nie zginie  Naród nasz  - dopóki w sercach naszych choć kropla polskiej krwi!  

czytaj więcej

2
lis

Dzień Zaduszny i Oktawa Wszystkich Świętych– modlimy się za bliskich zmarłych i za tych którzy potrzebują naszej modlitwy!

Oktawa  Wszystkich Świętych  to szczególny czas łaski – nawiedzamy Kościoły i cmentarze, wspominamy i modlimy się za tych, którzy poprzedzili nas w przejściu bramy śmierci! Uzyskaj Odpust Zupełny i ofiaruj za duszę czyśćcową!


czytaj więcej

25
paź

Za życie prof. Wandy Półtawskiej – dziękujemy Ci Boże!

Są w życiu Narodu i świata takie osoby, które zamieniają życie wszystkich  ku dobremu w sposób nieodwracalny. Całą swoją osobą, działaniem i życiem Wanda Półtawska, która przeżyła niemal 102 lata,  potwierdza tą prawdę. Niech Bóg da Jej Niebo! 


czytaj więcej

23
paź

Rozpoczęliśmy tydzień misyjny w Kościele!

Niedzielą ze wspomnieniem św. Jana Pawła II rozpoczęliśmy tydzień misyjny w Kościele! Wspieranie misji to jedno z ważnych zadań Żywego Różańca, to wspieranie ewangelizacji – modlitwą i materialnie! Jest wiele programów godnych polecenia np. Pallotyński Sekretariat Misyjny ,  lub Salezjański Ośrodek Misyjny.  

czytaj więcej

16
paź

Nie lękajcie się! Otwórzcie drzwi Chrystusowi! Św. Jan Paweł II - do Polaków i do świata!

16 X we wspomnienie św.  Jadwigi Śląskiej na czele Kościoła stanął Polak -Karol Wojtyła! Wskazał drogę modlitwy i działania, zostawił testament świętości i walki o świętość dla każdego z nas! Niech Jego pontyfikat wydaje nieustannie w narodzie Polskim błogosławione owoce!


czytaj więcej

6
paź

Nowenna w intencji Polski w dniach 6-14 X ze św. Andrzejem Bobola - rozpoczynamy i przekazujemy dalej!

Jako rodzice, jako Polacy i Polki 15 października staniemy do wyboru przyszłości Polski!  Zapraszamy do modlitwy w intencji Polski w nowennie w dniach 06-14. X. za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli.   -   dołącz jeszcze teraz - nawet  dziś!

czytaj więcej

2
paź

Październik - miesiąc Maryi, Królowej Różańca Świętego

Wielu przypomina sobie o różańcu i podejmuje modlitwę.  To wspaniale, że w Polsce jest ich tak wiele!  Maryja jest Królową Polski, naszą Matką, którą  Polacy kochają! W wielu miejscach w Polsce w dniach 7 lub 8 października przejdą procesje Różańcowe w intencji Ojczyzny, a w dniach od 06 do 14.10  podejmujemy nowennę do św. Andrzeja Boboli w intencji dobrych wyników wyborów w Polsce.

czytaj więcej

25
wrz

Rekolekcje dla Różańca Rodziców - parafia św. Andrzeja Boboli w Sopocie!

Dotychczasowe rekolekcje Marana Tha  dla Różańca Rodziców  pokazały jak bardzo rodzicom potrzebna jest formacja.  Zapraszamy na najbliższe rekolekcje do Sopotu w dniach 29.09  do 01.10. Jeśli potrzebujesz wsparcia duchowego i modlitwy albo chcesz się umocnić w swojej drodze rodzicielstwa to jest dla Ciebie i twoich bliskich!  

czytaj więcej

24
wrz

Za I Ogólnopolską Pielgrzymkę RR do Gietrzwałdu Bogu niech będą dzięki!

W Gietrzwałdzie było nas ponad 500 uczestników na pierwszej Ogólnopolskiej Pielgrzymce Różańca Rodziców. Z wielu miejsc, z róznych stron Polski przyjechały grupy zorganizowane oraz bardzo wielu pielgrzymów indywidualnie samochodami a nawet pociągami!


czytaj więcej

18
wrz

Św. Stanisław Kostka – patron młodzieży polskiej i pierwszej Róży rodziców!

Dziś 18 września wspomnienie liturgiczne św. Stanisława Kostki – z nim powierzamy nasze dzieci i młodzież Bogu. Razem ze  św. Stasiem Kostką modlimy się i szykujemy do pierwszej ogólnopolskiej pielgrzymki  RR do Gietrzwałdu – w sobotę 23.09! 

czytaj więcej

15
wrz

Matko Najświętsza do Serca Twego mieczem boleści wskroś przeszytego!

Dziś wspomnienie NMP Bolesnej! Był dzień Narodzenia, był dzień Imienia Maryi, ale Ona nie przeżyła życia beztrosko i bez bólu! Jej Serce Niepokalane współcierpiało z Jezusem i w jakiś sposób współcierpi z naszymi! Matko Bolesna, módl się za nami! 

czytaj więcej

11
wrz

Beatyfikacja rodziny Ulmów - patroni godnosci każdej osoby, patroni rodzin i obrony życia!

Niezwykła historia zwykłych, wierzących ludzi! Piękno Polski i polskiego katolickiego życia rodziny ukazane w obronie życia przed bestialstwem Niemieckich oprawców! Rodzina Ulmów jest dla nas patronami obrony godności człowieka i każdego życia! 

czytaj więcej

7
wrz

Narodziny Matki Bożej Maryi, 22 rocznica powstania Różańca Rodziców!

22 lata temu, jako dar Maryi z okazji Jej narodzin otrzymaliśmy Różaniec Rodziców. 8 września w Katedrze Oliwskiej  i wielu miejscach Polski i świata będziemy dziękować za wszystkie wymodlone przez Jej Różaniec łaski!  

czytaj więcej

28
sie

Jeszcze Polska nie zginęła - kiedy odwiedzisz Licheń, czy Jasną Górę duch w Narodzie rośnie!

Byliśmy w tych dniach na Jasnej Górze i w Licheniu, Jakim umocnieniem jest doświadczenie rzesz wierzących Polaków, którzy przychodzą do swej Matki i Królowej, do Maryi! Młodzi i starsi, całe rodziny i wiele pielgrzymek z całej Polski!   

czytaj więcej

22
sie

Najświętsza Maryja Panna naszą Królową!

Dziś obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej! Dla nas Polaków jest ona naszą osobistą Królową i Królową Polski. Gdyby ktoś miał wątpliwości niech dowolnego dnia jedzie na Jasną Górę! Tam bije serce Narodu, złączone z Sercem Matki. Tam Króluje Ona prawdziwie dla każdego Polaka! Bądź Maryjo Królowa naszych serc - na zawsze!  

czytaj więcej

18
sie

Krzyż to znak zwycięstwa! Dziś wspominamy św. Helenę dzięki, której odnaleziono Krzyż Jezusa!

Dla każdego z nas wierzących Krzyż Jezusa jest znakiem zwycięstwa i wolności, znakiem ceny za jaką zostaliśmy odkupieni. Nasze zadanie to bronić Krzyża, to adorować Krzyż i Jezusa, który na Krzyżu oddał życie za każdego z nas!  św. Heleno, módl się za nami!


czytaj więcej