Aktualności

16
lut

Tydzień modlitw o trzeźwość - gorąco modlimy się o to dla naszych rodzin i dla całej Polski!

U progu Wielkiego Postu stajemy z modlitwą przed Bogiem ufając Miłosierdziu. Pijaństwo niszczy polską młodzież i nasze rodziny. Trzeba je wykorzenić z polskiej tradycji, zwyczajów, kultury i życia Narodu.  Niech to będzie ofiara modlitwy, a kto może  - ofiara postu w intencji o trzeźwość Narodu - modlitwa o wyzwolenie Polaków  nałogu alkoholowego.  Audycja EWTN

czytaj więcej

2
lut

Dar osób Konsekrowanych dla Kościoła i świata!

W dniu święta Ofiarowania Pańskiego – 2 lutego – kiedy widzimy Maryję z Józefem, ofiarujących Jezusa w Świątyni chcemy dostrzegać i doceniać dar osób konsekrowanych w Kościele. Siostry zakonne, Ojcowie i bracia zakonni pełniący posługę cicho i wytrwale, oddali swoje życie  Bogu w służbie dla Kościoła i dla człowieka.

czytaj więcej

31
sty

Św. Jan Bosco - zawsze radosny!

Święty radosny, święty uśmiechnięty - patron młodzieży i dzieci -  święty  ksiadz Jan Bosco miał wielki kult do Matki Bożej Wspomożycielki wiernych. Patron młodzieży, chłopców, ministrantów, uczniów, studentów, redaktorów, wydawców. Zaprasza nas do życia radością z wiary! 

czytaj więcej

22
sty

Kochani Dziadkowie i Babcie! Dziękujemy za całe dobro!

Bez was świat nie byłby taki piękny i dobry. W was i w waszych losach zapisana jest miłość do dzieci i wnuków, do Boga i do Polski, naszej ojczyzny. Od was wnuki mogą się nauczyć tradycji polskich i tradycji swoich rodzin.Niech dziadkowie Pana Jezusa – święty Joachim i święta Anna (rodzice Matki Bożej) - wasi patronowie wypraszają wam wszystkie potrzebne łaski, a uśmiech i radość wnuczków będą zapłatą za poniesione trudy!

czytaj więcej

7
sty

Światło zajaśniało - Świat oddał pokłon narodzonemu Jezusowi

Objawienie Pańskie, święto  Trzech Króli – to czas przyjścia do Jezusa narodzonego w ubogiej szopie z darami naszych serc, to zaproszenie do ofiarowania siebie samego, wszystkich swoich spraw i powierzenie rodziny pod opiekę Jezusa. Oznaczamy nasze domy kredą i wskazujemy że Jemu zawierzyliśmy!

czytaj więcej

31
gru

Wierzę Bogu, Ojcu w Niebie - modlimy się i dziękujemy za wszelkie łaski w 2020 roku, przepraszamy za zło, za odstępstwo od wiary i Kościoła

W czasie mszy świętych  31 grudnia w całej Polsce będziemy dziękować Bogu i Matce Najświętszej za wszelkie dobro jakiego w ciągu tego trudnego 2020 roku doświadczyliśmy, za rozwój Różańca Rodziców, za każdego rodzica, który dołączył do modlitwy, za każde dziecko otoczone modlitwą, za każdą nową różę, za każdego zaangażowanego animatora i księdza opiekuna

czytaj więcej

24
gru

Bóg się rodzi, Moc truchleje! Pan Niebiosów przychodzi do każdego człowieka!

Jezus rodzi się w niezwykłej skromności i pokoju, w ubóstwie i prostocie, a przynosi z sobą tak wiele. W tych czasach trudnych i zwulgaryzowanych pomieszania dobra i zła Jezus przynosi nam Światło i Życie! Niech serca nasz otwierają się na tą Miłość, na tą Prawdę i na Życie, któremu narodziny Jezusa nadają prawdziwy sens

czytaj więcej

14
gru

Niepokalane Poczęcie NMP - Zawierzyliśmy Maryi

Dzięki zaangażowaniu i uprzejmości Diakonii Społecznej Ruchu Światło Życie Archidiecezji Gdańskiej mamy dostęp do nagrania z Uroczystości  Niepokalanego Poczęcia NMP w Archikatedrze Oliwskiej z 8 grudnia 2020r. Zapraszamy do obejrzenia.

czytaj więcej

10
gru

Ogólnopolska Nowenna do Świętego Andrzeja Boboli - Patrona Polski

W dniach od 7 do 16 grudnia 2020 r. w Sanktuarium Narodowym św. Andrzeja Boboli w Warszawie jest odmawiana i transmitowana on-line Ogólnopolska Nowenna do Świętego Andrzeja Boboli Patrona Polski w czasie epidemii. Nowenna pod patronatem Konferencji Episkopatu Polski i Różaniec Rodziców z radością dołącza!

czytaj więcej

8
gru

Niepokalane Poczęcie NMP - Zawierzamy się Maryi!

8 grudnia, jak co roku, od 14 lat ponawiamy Akt Zawierzenia Maryi naszej modlitwy, naszych spraw, losów i spraw naszych dzieci.  Zapraszamy do Katedry Oliwskiej o 17.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu a następnie msza święta z ponowieniem Aktu Zawierzenia w łączności z wszystkimi rodzicami na całym świecie. Dzięki Diakonii Społęcznej Domowego Koscioła dostęp do relacji wideo z wydarzenia


czytaj więcej

30
lis

Nowenna przed Niepokalanym Poczęciem Najświętszej Maryi Panny

Dla nas, rodziców modlących się na różańcu za swoje dzieci, Maryja jest zawsze najlepszą przewodniczką ku Jezusowi. Jest naszą patronką w Oliwskim feretronie, a w uroczystość Niepokalanego Poczęcia odnawiamy nasze Zawierzenie. Dlatego chcemy się przygotować przez nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.

czytaj więcej

11
lis

Bogu niech będą dzięki za dar Niepodległości Polski!

Wolność i niepodległość naszego kraju, możliwość rozwoju ducha polskości i swobodnej pracy dla Polski nie jest nam dana raz na zawsze!  Musimy o nią walczyć codziennie modlitwą i czynem. Bo „Polskość to świętość, to nie dla każdego chama”. Jeszcze Polska nie zginęła!    Maryjo, Królowo Polski, módl się za nami!  

czytaj więcej

29
paź

Różaniec do granic Nieba

Nienawiść do ochrony życia pokazuje, że w Polsce i w świecie potrzebna jest ogromna, masowa modlitwa przebłagania za grzechy aborcji! Zło zakorzenione w grzechu możemy ograniczyć naszą modlitwą – dlatego odpowiadamy na zaproszenie Różańca do granic Nieba.  Zaproszenie video do Różańca do Granic Modlitwa  zaczyna się co dzień Mszą świętą o 19.00   https://www.rozaniecdogranic.pl/ 

czytaj więcej

26
paź

Módlmy się o nawrócenie bluźnierców, chrońmy nasze kościoły i brońmy walnie naszych kapłanów!

Po zatrzymaniu zabijania nienarodzonych przez wyrok TK  hordy barbarzyńskich feministek chcą wtargnąć i zbezcześcić kościoły! Nie wolno nam stać bezczynnie – wzywamy do modlitwy i do czynnej obrony swoich świątyń! Stańmy z modlitwa i z różańcami przy kapłanach, w Naszym Kościele! Już dziś przygotujmy modlitwę za Polskę - Różaniec do granic Nieba

czytaj więcej

23
paź

Aborcja dzieci chorych uznana przez Sąd za niekonstytucyją - zabijanie dzieci chorych w Polsce zatrzymane!

Dziękujemy Ci Boże za zatrzymanie w Polsce zabijania chorych, bezbronnych nienarodzonych dzieci! Nareszcie wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego potwierdzono w Polsce prawo nienarodzonych i chorych do ochrony ze strony państwa. Boże daj opamiętanie i uwolnienie od zła tym, którzy nierozumnie nie potrafią przyjąć tej podstawowej prawdy o wartości Życia. Ważny film  - pokazujący realia walki o życie nienarodzonych  - "Nieplanowane"  wieczorem w  sobotę 24 października zostanie pokazany  w TVP1. 


 

czytaj więcej

13
paź

Modlitwa i nowenny przed 22 października - o ochronę życia poczętego w Polsce

Nowenna życia  przed 22 października, gdy o godzinie 11:00  w  Trybunale Konstytucyjnym zaplanowana jest rozprawa dotycząca aborcji eugenicznej i prawnej ochronie zycia w Polsce.  Módlmy się intencji uwolnienia Polski od grzechu aborcji sankcjonowanej prawem,  przy współudziale polskiego Państwa.  Poniedziałek - modlmy się o to aby każde dziecko zostało przyjęte jako dar od Boga, a decydenci oświeceni łaską Ducha Świętego to dostrzegli!


 MB Oliwska

czytaj więcej

7
paź

Zawitaj Królowo Różańca Świętego - pod sztandarem Maryi potrafimy zwyciężać ku dobremu!

Maryjo - Królowo i Matko, zawitaj w naszych rodzinach i w naszym życiu poprzez modlitwę różancową! Ty jesteś naszą Obroną i Twierdzą warowną wiary zwycięskiej. Potrzebujemy stałej świadomości Twej obecności w naszym życiu w tych dziwnych i trudnych czasach pomieszania dobra i zła. Potrzebujemy Ciebie jako przewodniczki ku Jezusowi.


 

czytaj więcej

1
paź

Miesiąc Różańca Świętego - październik miesiąc Maryi, Królowej Różańca Świętego

Cały październik  jest różańcowy, ze świętem Królowej Różańca Świętego 7 X.  i wspomnieniem objawienia Maryi w Fatimie z wezwaniem do modlitwy różańcowej i pokuty. Chcemy być różańcowymi rodzicami -tatą i mamą, aby nasze dzieci widząc to wiedziały skąd czerpać siłę i pomoc dla siebie przez całe życie! Zaproś innych do Różańca!

czytaj więcej

28
wrz

Koronka do Bożego Milosierdzia z Jezuitami na ulicach miast

W dniu dzisiejszym tj. 28 września 2020 roku, na ulicach miast w świecie Jezuici zapraszają do Koronki do Bożego Miłosierdzia. Więcej na stronie akcji:  http://iskra.jezuici.pl/koronka-2020/    Zapraszamy i zachęcamy

czytaj więcej

7
wrz

19 rocznica powstania Różańca Rodziców

W tym roku 19-tą rocznicę powstania Różańca Rodziców świętowaliśmy Mszą świętą w Katedrze Oliwskiej dniu 7 września, rozpoczynając różańcem od godziny 17.30. We wspólnej modlitwie, w łączności duchowej z wszystkimi rodzicami modlącymi się na różańcu za swoje dzieci, przede wszystkim dziękowaliśmy Bogu i Maryi za tyle lat opieki, łask, nadziei i pomocy dla naszych dzieci oraz opiekę nad naszymi rodzinami.

czytaj więcej