Aktualności

25
mar

Dzień Świętości Życia - 25 marca, Życie jest po prostu piękne!.

Chcemy zachwycać się darem życia, jakie każdy z nas otrzymał i dziękować za KAŻDE życie, które się właśnie rozpoczyna pod sercem mamy! Niech to będzie przesłanie Narodowego dnia ochrony życia! Niech towarzyszy nam zawsze gdy potrzeba chronić życie i wspierać je na każdym etapie! Zakończenie życia bezbronnej istoty ludzkiej nie jest i nie może być NIGDY prawem!

czytaj więcej

19
mar

Dziś prawdziwy dzień Ojca – dzień św. Józefa, patrona wszystkich mężów!

19 marca to dzień, którego patronem jest św. Józef -  jest patronem dobrej śmierci, patronem ojców, Kościoła świętego, patronem pracy i opiekunem dziewic.  Święty Józefie, módl się za nami! Warto nawiedzać sanktuaria św. Józefa  i miejsca w których patronuje jego figura!

czytaj więcej

15
mar

Nowenna w intencji Polski - już od 16 tego marca – cała Polska się modli!

Różaniec Rodziców z wielkim zaangażowaniem przyjął zaproszenie przez KEP do wspólnej modlitwy nowenną 2021 za Polskę, za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i polskich świętych i błogosławionych. O ochronę życia i zgodę narodową! 

czytaj więcej

14
mar

Arcybiskup Metropolita Gdański Tadeusz Wojda nowym przewodniczącym KEP!

Modlimy się za ciebie księże Biskupie!  Maryi, Pani naszej Oliwskiej polecamy Twoją posługę w Diecezji, w Polsce i dla Kościoła powszechnego!  To właśnie JE Abp. Tadeusz zatwierdził nasze Reguły Działania i pozwolił rozwijać się Różańcowi Rodziców.

czytaj więcej

29
lut

Postąpili tak jak trzeba – 1 marca - Dzień Żołnierzy Niezłomnych

Danuta Siedzikówna i wielu, wielu innych Żołnierzy Niezłomnych, Wyklętych -  nie zgodzili się biernie na niewolę i sprzedanie Polski Sowietom. Zapłacili cenę najwyższą, cenę życia, ale przechowali dla nas skarb godności i wielkości Polaków. Dziękujemy i pamiętamy!


czytaj więcej

23
lut

Drugi piątek Wielkiego Postu – moja Droga Krzyżowa – moje rekolekcje!

Rekolekcje są zawsze czasem zatrzymania, Droga Krzyżowa, droga podążania za Jezusem - też jest czasem refleksji i zatrzymania, by zwrócić się ku Bogu! Na rekolekcjach Marana Tha II stopnia przechodzimy kolejne etapy życia duchowego, jak stacje Drogi Krzyżowej - ku Bogu!

czytaj więcej

14
lut

Środa Popielcowa - rozpoczynamy Wielki Post - głowę posypie popiołem!

14 lutego zaczynamy Wielki Post liturgią Środy Popielcowej.  Czas  na nawrócenie i pogłębienie życia duchowego. Po to abyśmy umieli dobrze przeżyć czas Paschy  - przejścia ze śmierci do Życia – Święta Wielkanocne. Razem z Maryją i będziemy prosić Boga o wszelkie potrzebne łaski!

czytaj więcej

2
lut

Ofiarowanie Pańskie, dzień Życia Konsekrowanego Bogu.

Ze św. Rodziną, ze św. Józefem, Maryją i Jezusem - ofiarujemy nasze dzieci Bogu, ich przyszłość i życie.  To też dzień życia konsekrowanego – dziękujemy Bogu za wszystkie osoby, które ofiarowały bezinteresownie swoje życie dla nas i dla Kościoła - w modlitwie i działaniu!  

czytaj więcej

25
sty

Nawrócenie św. Pawła - Ja jestem Jezus, którego ty prześladujesz!

25 stycznia to dzień nawrócenia św. Pawła – wielkiego prześladowcy  Chrześcijanin, którego Jezus  po nawróceniu powołał na Apostoła narodów. Jezus wyraźnie pokazuje, że jest głową Kościoła i utożsamia się z nim całkowicie. Dlatego kochajmy Kościół i dbajmy o niego ze wszystkich sił!

czytaj więcej

22
sty

Dziadek i Babcia – osoby tak ważne i potrzebne, po prostu kochane – dają nam miłość!

Dzień Babci i dzień Dziadka są zawsze okazją aby spojrzeć wstecz i zobaczyć jak wiele miłości i troski przychodzi do nas od poprzednich pokoleń. Często to właśnie Babcia i/lub Dziadek są tymi którrzy zachowaali i przekazują w rodzinie skarb wiary!

czytaj więcej

8
sty

Niedziela Chrztu Pańskiego – jesteśmy Kościołem Jezusa Chrystusa!

W niedzielę Chrztu Pańskiego odnowiliśmy świadomie nasze przyrzeczenia chrzcielne – z wdzięcznością wypowiedzieliśmy słowa wiary  w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół! 

czytaj więcej

2
sty

Nowy rok - nowe łaski, nowe zadania, nowe wydarzenia i pokój w sercu

Niech Pokój Chrystusowy mieszka w naszych sercach każdego dnia w tym roku, niech Maryja prowadzi nas i nasze dzieci w modlitwie do Jezusa, a w rodzinach niech Duch święty uświęca wszystkie relacje prowadząc do przebaczenia, pojednania i uświęcenia! Planujemy rekolekcje i pielgrzymki w 2024r.

czytaj więcej

26
gru

Ach ubogi żłobie, cóż ja widzę w Tobie! Jezusa Narodzonego!

Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom dobrej woli. Niech Narodzenie Pańskie Jezusa, Księcia Pokoju przynosi pokój i radość do wszystkich serc, w naszych rodzinach, w Polsce i na całym świecie! 

czytaj więcej

20
gru

Jak dawać dobro, jak odnajdować sens życia? Prezent dla wszystkich rodziców: modlitwa i wiedza!

Instytut Wiedzy o Rodzinie i Społeczeństwie przygotował cała serię niezwykle rzeczowych i kompetentnych audycji  pt. Debaty Mamy i Taty, wspierających rodziców w realizacji ich zadań. 

czytaj więcej

18
gru

Rozpoczęliśmy praktycznie ostatni tydzień Adwentu – oczekiwania na Boże Narodzenie – moje i mojej rodziny.

To czas, gdy idąc za słowami  z Księgi Izajasza mamy wyprostować swoje drogi i wyrównać te miejsca gdzie jest cały czas nieporządek. Tylko z sercem słuchającym i pomocą Boga możemy to uczynić – aby nie zabrakło w naszych sercach miejsca na przyjście Pana Jezusa. Czas na spowiedź adwentową!

czytaj więcej

12
gru

Matka Boża z Guadelupe – Pani Świata, Matka Jezusa, patronka obrońców życia!

Od 12 grudnia 1531 r.  w Guadelupe w Meksyku trwa nieustanny cud. Tego dnia objawiła się Juanowi Diego Maryja w specjalnej szacie i jako znak wskazała mu róże kastylijskie, które zaniósł do Biskupa Zummaragi, a na tilmie (płaszczu)  w której niósł kwiaty powstał obraz Maryi istniejący do dziś! 

czytaj więcej

11
gru

Za ponad 22 lata łask w Różańcu Rodziców i za Maryję, naszą Mamę Bogu niech będą dzięki!

Coroczne ponowienie Zawierzenia Maryi naszej modlitwy napawa wielkim optymizmem i radością oraz wdzięcznością. Za tak wiele łask jakie otrzymujemy, za ponad 105 tys. rodziców różańcowych i za każdą nową różę, każdego nowego tatę i  każdą mamę dołączających do RR! 

czytaj więcej

7
gru

Godzina Łaski w dniu Niepokalanego Poczęcia NMP

To wyjątkowa godzina spośród 8760 godzin w roku. Przez Maryję Niepokalaną  Bóg daje światu Godzinę Łaski  . Przekazujmy innym informację o Godzinie Łaski pomiędzy 12 i 13tą w dniu 8 grudnia!  Zapraszamy też od 17.15 na różaniec i mszę świętą w Katedrze Oliwskiej z ponowieniem Aktu Zawierzenia Matce Bożej Oliwskiej!  

czytaj więcej

6
gru

Święty Mikołaj – wzór ofiarnej miłości i dobra! Specjalny prezent dla rodziców RR

Na dzień świętego Mikołaja mamy specjalny prezentdwie książki o obdarowaniu życiem i jego godności: Z Miłości do Życia, Wydawnictwa Loretanek oraz książka Każde życie jest cudem Fundacji Proelio! Zamawiajmy dla siebie i innych – dzielmy się tym dobrem!  

czytaj więcej

1
gru

Nowenna przed Niepokalanym Poczęciem NMP

Jeteśmy w Adwencie - do Niepokalanego Poczęcia NMP prowadzi nas Nowenna,  https://sanctus.pl/index.php?grupa=44&podgrupa=348&doc=291   przez którą przygotowujemy się do czasu w którym szczególnymi Łaskami poprzez Niepokalaną obdarza nas Bóg. 8 grudnia w łączności ze wszystkimi rodzicami ponowimy nasz Akt Zawierzenia Matce Bożej Oliwskiej! 

czytaj więcej