Aktualności

20
gru

Najlepszy prezent dla dzieci – miłość rodziców – szczególnie w Boże Narodzenie!

Nasze dzieci potrzebują naszej obecności, naszego zainteresowania i akceptacji , naszej uwagi i jednocześnie naszej wzajemnej małżeńskiej miłości. Obraz kochających się rodziców to skarb i prezent jaki warto dać dzieciom na te i na każde święta! O genezie Różańca Rodziców, o początkach i istocie modlitwy była ostatnio audycja w Radio Gdańsk. 

czytaj więcej

16
gru

Przygotuję swoje serce na Boże Narodzenie – nowenna do Dzieciątka Jezus 16-24 grudnia

Stała i regularna modlitwa, skłonienie serca do konkretnej myśli i modlitwy – nowenna czyli dziewięć dni modlitwy może być pięknym przygotowaniem swego serca na Boże Narodzenie – zapraszamy do wspólnej modlitwy nowenny do Dzieciątka Jezus! Razem z tygodnikiem Niedziela.

czytaj więcej

12
gru

Święto MB de Guadelupe – nawrócenie Indian meksykańskich!- patronka życia poczętego i rodzin

Dnia 12 grudnia, przypada wspomnienie Maryi z Guadelupe, związane z cudownym powstaniem Jej wizerunku na tilmie (płaszczu) św. Juana Diego. Maryja przychodzi do mieszkańców Ameryki, jako ta która jest w stanie błogosławionym i depcze głowę węża. Cud trwający od roku 1531. Dziś ufnie prosimy o zdrowie dla potrzebujących!


czytaj więcej

9
gru

II Kongres stu ośmiu polskich błogosławionych II wojny światowej

W dniach 14-15 grudnia 2022 r. odbędzie się Kongres 108 błogosławionych męczenników II Wojny Światowej. To druga edycja wydarzenia, pierwszy był w 2019 roku w Gdańsku. Tym razem kongres odbędzie się w historycznych budynkach we Zespołu Katedralnego we Fromborku. Różaniec Rodziców jest wśród patronó wydarzenia!

czytaj więcej

5
gru

Ponowienie Aktu Zawierzenia w Katedrze Oliwskiej w Niepokalane Poczęcie

8 grudnia w Niepokalane Poczęcie NMP zapraszamy na różaniec i mszę świętą od godz. 17.15 do Katedry Oliwskiej w 16 rocznicę Zawierzenia Różańca Rodziców  Matce Bożej Oliwskiej.  W łączności duchowej ze wszystkimi różami i wszystkimi modlącymi się w Różańcu Rodziców w Polsce i na całym świecie chcemy dziękować za otrzymane łaski i prosić o dalszą opiekę Maryi.  

czytaj więcej

29
lis

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP - rozpoczynamy 29 listopada

9 dni przygotowania do Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP.  Obchodzimy 16 rocznicę Zawierzenia naszej modlitwy MB Oliwskiej. Proponujemy modlitwe w oparciu o rozważania ze strony tygodnika NIEDZIELA  Zaczynamy modlitwę z otwartym sercem,  prosząc o oczyszczenie naszych serc, abyśmy  otwierali się na łaski od Niepokalanej!

czytaj więcej

16
lis

Historyczna chwila 14.11.2022 – na Jasnej Górze, XXI krajowy Zjazd Moderatorów Żywego Różańca włączył Różaniec Rodziców do Żywego Różańca.

Od 2014 roku zaczęły się nasze wspólne działania by Różaniec Rodziców dołączyć do struktury Żywego Różańca – Dzięki wielu uzgodnieniom i dostosowaniu naszej praktyki działania, dzięki zaktualizowaniu i zmianom w statucie ŻR stało się możliwe włączenie wspólnoty Różańca Rodziców do Stowarzyszenia Żywy Różaniec. Bogu niech będą dzięki!

czytaj więcej

8
lis

Różaniec Rodziców formalnie w rodzinie Żywego Różańca, msza święta i włączenie już 14 listopada o godzinie 13.30 na Jasnej Górze!

Z radością przekazujemy informację, że uroczyste włączenie Różańca Rodziców odbędzie się po mszy świętej o godzinie 13.30 w Kaplicy MB na Jasnej Górze.  Zapraszamy wszystkich rodziców z całej Polski w tym czasie na Jasną Górę, do wspólnej modlitwy i świętowania tej historycznej chwili. Msza będzie transmitowana przez telewizję TRWAM i przez  Internet z Jasnej Góry.  Bogu niech będą dzięki!

czytaj więcej

4
lis

Pierwsza sobota listopada - Międzynarodowe Forum Tato.Net - transmisja online - Ojcze, pokaż dziecku sens życia!

Najważniejsze i największe w Europie coroczne spotkanie ojców odbędzie się sobotę 5 listopada w Nowy Adamowie k.Łodzi. Będzie skupione na roli rodziców w pokazywaniu sensu życia swoim dzieciom! Dostępne zdalnie przez Internet ze strony Tato.net !

czytaj więcej

2
lis

Dzień Zaduszny, w Oktawie Wszystkich Świętych - modlimy się i zyskujemy odpusty dla dusz w czyśćcu

W Dzień Zaduszny i kolejne sześć dni Oktawy modlimy się za dusze  w czyśćcu o niebo. Za naszych bliskich i za dobroczyńców Różańca Rodziców, za dusze zmarłych rodziców z naszego grona i za dzieci zmarłe, które były otoczone opieką modlitwy rodzicielskiej. Chcemy zyskiwać odpusty zupełne i ofiarować je za dusze czyśćcowe!

czytaj więcej

1
lis

Radość Wszystkich Świętych - Bogu niech będą dzięki

W wigilię Wszystkich Świętych w Katedrze Oliwskiej było piękne nabożeństwo z udziałem świętych, obecnych w swoich relikwiach, z mszą świętą,  wystawieniem Najświętszego Sakramentu i uwielbieniem Boga! Dziękujemy za świętość! Dziękujemy Bogu za świętych i błogosławionych patronów naszych Róż! W oktawie Wszystkich Świętych (1-8 listopada) możesz uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcowe!

czytaj więcej

24
paź

Zapraszamy na modlitwę uwolnienia i uzdrowienia z ks. Grzegorzem Daroszewskim, egzorcystą diecezji Gdańskiej – 28.X. od godz. 19-tej.

Ks. Grzegorz, duszpasterz osób zagrożonych sektami i okultyzmem od sierpnia posługuje jako egzorcysta. W każdy ostatni piątek miesiąca zaprasza na mszę św. z modlitwa o uwolnienie i uzdrowienie. Jeśli potrzebujesz modlitwy w trudnej sytuacji życiowej – przyjdź! Gdańsk Wrzeszcz ul Gomółki 20, parafia Matki Odkupiciela.

czytaj więcej

18
paź

Kongres SACRIS - zaproszenie do FROMBORKA

Różaniec Rodziców jest partnerem wspierającym  Kongresu SACRIS - Dobra Kościoła (Troska i Odpowiedzialność). Wydarzenie odbędzie się 20 i 21 października br. w Zespole Katedralnym we Fromborku. Zapraszamy do wsparcia modlitwą i obecnością!

czytaj więcej

18
paź

II Rekolekcje Różańca Rodziców – byliśmy w domu Św. Anny i Maryi

W dniach 14-16 X 2022 odbyła się druga edycja rekolekcji Marana Tha dla Różańca Rodziców. Tym razem byliśmy w Sanktuarium na Górze św. Anny na Opolszczyźnie, dla rodziców, animatorów i wszystkich chętnych z Polski południowej. Bogu niech będą dzięki za tą łaskę!

czytaj więcej

13
paź

II Rekolekcje Różańca Rodziców, dzień Papieski i Procesje różańcowe w Polsce!

W tych dniach 14-16 X będzie się duchowo działo w Polsce bardzo wiele! II Rekolekcje Różańca Rodziców na Górze św. Anny.  Kolejny dzień Papieski w rocznicę wyboru św. Jana Pawła II i różańcowe procesje w całej Polsce! Maryjo, Królowo Polski, Módl się za nami!

czytaj więcej

7
paź

Zwycięska Królowa Różańca Świętego – dziś Jej święto, pamiątka różańcowego zwycięstwa pod Lepanto!

Maryja jest znakiem zwycięstwa dobra nad złem, zwycięstwa nadziei, nad strachem – zwycięstwa z Bożą pomocą człowieka nad własnymi słabościami! 7 X wspominamy zwycięstwo za sprawą różańca pod Lepanto! Drugie rekolekcje Różańcowe w dniach 14-16 X na Górze św. Anny - ostatnie wolne miejsca!

czytaj więcej

2
paź

Miesiąc Zwycięskiej Królowej Różańca Świętego

Październik, miesiąc Królowej Różańca Świętego powoduje, że tak wiele osób przypomina sobie o różańcu, podejmuje modlitwę i dołącza się  do różańcowych inicjatyw. W naszych Kościołach jest codzienny Różaniec i my chcemy się w niego włączać.   Już drugie rekolekcje Różańcowe odbędą się w dniach 14-16 X na Górze św. Anny - zapraszamy!

czytaj więcej

23
wrz

Pierwszy dzień anielskiej nowenny

Rozpoczynamy naszą nowennę przed Świetem Aniołów Stróżów. Zwracamy się do wszystkich Chórów Anielskich, zwracamy się również z naszą Mamą i Królową Aniołów, o opiekę i wsparcie, o ochronę i błogosławieństwo w każdym aspekcie naszego życia. Dziś dzień pierwszy - zamieszczamy ponizej rozważania i modlitwy wstępne  ....

czytaj więcej

21
wrz

Otaczajmy dzieci opieką duchową – 23 września nowenna przed świętem Aniołów Stróżów!

Z wielką radością przyjęliśmy zaproszenie do włączenia się w nowennę przed świętem Aniołów Stróżów. To są wielcy i wspaniali przyjaciele naszych dzieci! Warto prosić o ich wsparcie, warto ich zapraszać do codziennego wspierania naszych rodzin! Już jutro - 23 września rozpoczynamy NOWENĘ! 

czytaj więcej

15
wrz

Zło dobrem zwyciężaj – praktyczna lekcja Miłosierdzia od Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki!

Zaproszenie na I Kongres Błogosławionego Ks. Jerzego na Jasnej Górze, Różaniec Rodziców obejmuje to wydarzenie patronatem – zło dobrem zwyciężaj – te słowa św. Pawła w życie wcielił człowiek tak nam bliski! 


czytaj więcej