Aktualności

21
mar

Rok św. Józefa, rok rodziny, modlitwa o świętość życia!

19 marca rozpoczął się w naszym Kościele Katolickim rok rodziny, rok świętego Józefa i tydzień modlitwy o świętość życia i ochronę życia poczętego.  To trzy zadania powiązane ze sobą i chcemy je ogarniać naszą serdeczną modlitwą.


czytaj więcej

10
mar

Nowenna w intencji mężczyzn, ojców, rodzin i Kościoła Świętego, przed uroczystością Św. Józefa

Przed 19 marca - uroczystością św. Józefa rozpoczynamy dziś, 10 marca Nowennę do św. Józefa. Modlimysię o odrodzenie charyzmatu męskości i ojcostwa oraz o liczniejszy udział ojców w Różańcu Rodziców. Niech modlitwa wspiera, rozwija i umacnia ojców w ich powołaniu - dla dobra polskich rodzin!

czytaj więcej

8
mar

Za nominację nowego Biskupa Ordynariusza Gdańskiego Bogu niech będą dzięki!

2 marca 2021 roku dowiedzieliśmy się że Ojciec Święty Franciszek mianował nowym arcybiskupem metropolitą gdańskim Tadeusza Wojdę SAC. Przez wstawienictwo Matki Bożej Oliwskiej, módlmy się o błogosławione owoce posługi nowego metropolity, ks. Arcybiskupa Tadeusza. 

czytaj więcej

26
lut

Pożegnaliśmy z modlitwą ks. Andrzeja Kowalczyka

25 lutego, uroczystą mszą pogrzebową pożegnaliśmy ks. prof. Andrzeja Kowalczyka, moderatora wspólnoty Marana tha.  Wdzięczność za dar jego osoby to najczęściej wypowiadane słowa. Relacja z mszy św. 

czytaj więcej

20
lut

Ks. Andrzej Kowalczyk przeszedł do domu Ojca

20 lutego, w dniu swoich 81 urodzin zmarł Ks. Prof. Andrzej Kowalczyk, moderator wspólnoty Marana tha ,Modliliśmy się w intencji śp. ks. Andrzeja, dziękując Bogu za dar tego Kapłana.

czytaj więcej

19
lut

Wielki Post – czas odważnych decyzji o nawróceniu!

Wielki Post jest okazją na nawrócenia w naszym życiu,  To czas łaski  Inicjatywa TV EWTN – Modlitwa różańcowa za młodych. Inicjatywa Wielki Post z Hiobem – o łasce cierpienia. Inicjatywa Pokuta Rodzin Niniwa 2021

czytaj więcej

16
lut

Tydzień modlitw o trzeźwość - gorąco modlimy się o to dla naszych rodzin i dla całej Polski!

U progu Wielkiego Postu stajemy z modlitwą przed Bogiem ufając Miłosierdziu. Pijaństwo niszczy polską młodzież i nasze rodziny. Trzeba je wykorzenić z polskiej tradycji, zwyczajów, kultury i życia Narodu.  Niech to będzie ofiara modlitwy, a kto może  - ofiara postu w intencji o trzeźwość Narodu - modlitwa o wyzwolenie Polaków  nałogu alkoholowego.  Audycja EWTN

czytaj więcej

2
lut

Dar osób Konsekrowanych dla Kościoła i świata!

W dniu święta Ofiarowania Pańskiego – 2 lutego – kiedy widzimy Maryję z Józefem, ofiarujących Jezusa w Świątyni chcemy dostrzegać i doceniać dar osób konsekrowanych w Kościele. Siostry zakonne, Ojcowie i bracia zakonni pełniący posługę cicho i wytrwale, oddali swoje życie  Bogu w służbie dla Kościoła i dla człowieka.

czytaj więcej

31
sty

Św. Jan Bosco - zawsze radosny!

Święty radosny, święty uśmiechnięty - patron młodzieży i dzieci -  święty  ksiadz Jan Bosco miał wielki kult do Matki Bożej Wspomożycielki wiernych. Patron młodzieży, chłopców, ministrantów, uczniów, studentów, redaktorów, wydawców. Zaprasza nas do życia radością z wiary! 

czytaj więcej

22
sty

Kochani Dziadkowie i Babcie! Dziękujemy za całe dobro!

Bez was świat nie byłby taki piękny i dobry. W was i w waszych losach zapisana jest miłość do dzieci i wnuków, do Boga i do Polski, naszej ojczyzny. Od was wnuki mogą się nauczyć tradycji polskich i tradycji swoich rodzin.Niech dziadkowie Pana Jezusa – święty Joachim i święta Anna (rodzice Matki Bożej) - wasi patronowie wypraszają wam wszystkie potrzebne łaski, a uśmiech i radość wnuczków będą zapłatą za poniesione trudy!

czytaj więcej

7
sty

Światło zajaśniało - Świat oddał pokłon narodzonemu Jezusowi

Objawienie Pańskie, święto  Trzech Króli – to czas przyjścia do Jezusa narodzonego w ubogiej szopie z darami naszych serc, to zaproszenie do ofiarowania siebie samego, wszystkich swoich spraw i powierzenie rodziny pod opiekę Jezusa. Oznaczamy nasze domy kredą i wskazujemy że Jemu zawierzyliśmy!

czytaj więcej

31
gru

Wierzę Bogu, Ojcu w Niebie - modlimy się i dziękujemy za wszelkie łaski w 2020 roku, przepraszamy za zło, za odstępstwo od wiary i Kościoła

W czasie mszy świętych  31 grudnia w całej Polsce będziemy dziękować Bogu i Matce Najświętszej za wszelkie dobro jakiego w ciągu tego trudnego 2020 roku doświadczyliśmy, za rozwój Różańca Rodziców, za każdego rodzica, który dołączył do modlitwy, za każde dziecko otoczone modlitwą, za każdą nową różę, za każdego zaangażowanego animatora i księdza opiekuna

czytaj więcej

24
gru

Bóg się rodzi, Moc truchleje! Pan Niebiosów przychodzi do każdego człowieka!

Jezus rodzi się w niezwykłej skromności i pokoju, w ubóstwie i prostocie, a przynosi z sobą tak wiele. W tych czasach trudnych i zwulgaryzowanych pomieszania dobra i zła Jezus przynosi nam Światło i Życie! Niech serca nasz otwierają się na tą Miłość, na tą Prawdę i na Życie, któremu narodziny Jezusa nadają prawdziwy sens

czytaj więcej

14
gru

Niepokalane Poczęcie NMP - Zawierzyliśmy Maryi

Dzięki zaangażowaniu i uprzejmości Diakonii Społecznej Ruchu Światło Życie Archidiecezji Gdańskiej mamy dostęp do nagrania z Uroczystości  Niepokalanego Poczęcia NMP w Archikatedrze Oliwskiej z 8 grudnia 2020r. Zapraszamy do obejrzenia.

czytaj więcej

10
gru

Ogólnopolska Nowenna do Świętego Andrzeja Boboli - Patrona Polski

W dniach od 7 do 16 grudnia 2020 r. w Sanktuarium Narodowym św. Andrzeja Boboli w Warszawie jest odmawiana i transmitowana on-line Ogólnopolska Nowenna do Świętego Andrzeja Boboli Patrona Polski w czasie epidemii. Nowenna pod patronatem Konferencji Episkopatu Polski i Różaniec Rodziców z radością dołącza!

czytaj więcej

8
gru

Niepokalane Poczęcie NMP - Zawierzamy się Maryi!

8 grudnia, jak co roku, od 14 lat ponawiamy Akt Zawierzenia Maryi naszej modlitwy, naszych spraw, losów i spraw naszych dzieci.  Zapraszamy do Katedry Oliwskiej o 17.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu a następnie msza święta z ponowieniem Aktu Zawierzenia w łączności z wszystkimi rodzicami na całym świecie. Dzięki Diakonii Społęcznej Domowego Koscioła dostęp do relacji wideo z wydarzenia


czytaj więcej

30
lis

Nowenna przed Niepokalanym Poczęciem Najświętszej Maryi Panny

Dla nas, rodziców modlących się na różańcu za swoje dzieci, Maryja jest zawsze najlepszą przewodniczką ku Jezusowi. Jest naszą patronką w Oliwskim feretronie, a w uroczystość Niepokalanego Poczęcia odnawiamy nasze Zawierzenie. Dlatego chcemy się przygotować przez nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.

czytaj więcej

11
lis

Bogu niech będą dzięki za dar Niepodległości Polski!

Wolność i niepodległość naszego kraju, możliwość rozwoju ducha polskości i swobodnej pracy dla Polski nie jest nam dana raz na zawsze!  Musimy o nią walczyć codziennie modlitwą i czynem. Bo „Polskość to świętość, to nie dla każdego chama”. Jeszcze Polska nie zginęła!    Maryjo, Królowo Polski, módl się za nami!  

czytaj więcej

29
paź

Różaniec do granic Nieba

Nienawiść do ochrony życia pokazuje, że w Polsce i w świecie potrzebna jest ogromna, masowa modlitwa przebłagania za grzechy aborcji! Zło zakorzenione w grzechu możemy ograniczyć naszą modlitwą – dlatego odpowiadamy na zaproszenie Różańca do granic Nieba.  Zaproszenie video do Różańca do Granic Modlitwa  zaczyna się co dzień Mszą świętą o 19.00   https://www.rozaniecdogranic.pl/ 

czytaj więcej

26
paź

Módlmy się o nawrócenie bluźnierców, chrońmy nasze kościoły i brońmy walnie naszych kapłanów!

Po zatrzymaniu zabijania nienarodzonych przez wyrok TK  hordy barbarzyńskich feministek chcą wtargnąć i zbezcześcić kościoły! Nie wolno nam stać bezczynnie – wzywamy do modlitwy i do czynnej obrony swoich świątyń! Stańmy z modlitwa i z różańcami przy kapłanach, w Naszym Kościele! Już dziś przygotujmy modlitwę za Polskę - Różaniec do granic Nieba

czytaj więcej