Aktualności

Jezus jest z nami tu – na naszych ulicach, przechodzi obok naszych domów i mieszkań! Boże Ciało 2022

ir
13 czerwca 2022

Za nami intensywny początek czerwca – miesiąca Serca Jezusowego. Po Zesłaniu Ducha Świętego i niedzieli Trójcy Świętej zbliżamy się do Bożego Ciała – obecności Jezusa Eucharystycznego w miejscach gdzie żyjemy!


Nasza modlitwa Różańcowa ma nas prowadzić ku Bogu.  I jest ona dla KAŻDEGO, każdego ojca i każdej mamy, dla każdej osoby z każdego stanu i wieku.  Różaniec nie jest jakimś uzupełnieniem do życia modlitwy – jest jednym z ważnych jej nurtów. To wnioski z II Ogólnopolskiego Kongresu Różańcowego.   To właśnie przesłanie przywieźliśmy ze sobą z Jasnej Góry – chcemy być RÓŻAŃCOWI  - tak jak Maryja, która się  przedstawiła jako nasza Pani Różańcowa, niemal zawsze  z Różańcem. W Gietrzwałdzie na wszystkie pytania i prośby odpowiadała i odpowiada -  Módlcie się na Różańcu.


Różaniec jest piękny właśnie dlatego że jest modlitwą dla wszystkich, dla tych, którzy po prostu chcą zobaczyć w tajemnicach różańcowych poszczególne sceny z życia Jezusa i Świętej Rodziny i dla tych, którzy chcą się w te zdarzenia zagłębiać, je rozważać i następnie wdrażać w swoje życie. Jest też dla tych, którzy chcą innym o Bogu opowiedzieć – jest i metodą przybliżenia Boga jak i wyproszenia łaski przemiany serc!  Różaniec jest też dla tych którzy potrzebują pomocy, wsparcia, otuchy i nadziei, zwłaszcza w sytuacjach po ludzku beznadziejnych.


W procesji Różańcowej po placu Jasnogórskim, rozważaliśmy tajemnice Światła, w kontekście Rodziny i modlitwy za rodziny – nasze i wszystkie inne. Rozważania napisane przez Różaniec Rodziców – czytali i modlitwę prowadzili przedstawiciele pięciu różnych wspólnot związanych z modlitwą Różańcową: Rycerze Kolumba;  Rycerze Jana Pawła II;  Sekretariat Fatimski – Męski Różaniec;  Podwórkowe Kółka – Magdalena Buczek;  Różaniec Rodziców. A przecież to nie wszystkie zgromadzone wspólnoty, to pokazuje piękno i bogactwo polskiego życia wiary, polskiego Kościoła.


Wśród wielu darów na Eucharystii w sobotę 4 czerwca znalazła się również Ikona kopii nawiedzenia MB Oliwskiej wykonana przez sopocką artystkę i mamę modlącą się na różańcu, którą Ireneusz i Ewa Rogala złożyli na ręce Arcybiskupa Giovanni Pietro Dal Toso, głównego celebransa, prezydenta Papieskich Dzieł Misyjnych. Dla naszej Ikony nawiedzenia otrzymaliśmy jego błogosławieństwo. 


Więcej a temat II Kongresu i X Pielgrzymki Żywego Różańca w relacji miesięcznika Różaniec : https://rozaniec.eu/wydarzenia/ogolnopolskie-pielgrzymki-zywego-rozanca/ii-ogolnopolski-kongres-rozancowy-i-x-ogolnopolska-pielgrzymka-zywego-rozanca-na-jasna-gore-3-4-czerwca-2022-r/


Królowo Różańca Świętego – módl się za nami!