Aktualności

25 lipca - Szlakiem Jakubowym - do Zbawienia Wspomnienie św. Jakuba i św. Krzysztofa.

ir
25 lipca 2022

Różnymi drogami prowadzi nas Bóg do Zbawienia. Pielgrzymowanie do św. Jakuba do Santiago de Compostela popularne w dawnej Europie w wielu miejscach odradza się. A św. Krzysztof, patron kierowców i podróżujących opiekuje się nami w czasie podróży! W to wspomnienie kierowcy szczególnie wspierają misje MIVA POLSKA!


W przeddzień wspomnienie św. Jakuba w Archikatedrze Oliwskiej  Ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda SAC Metropolita Gdański  odprawił uroczystą Mszę św., podczas której zostało reaktywowane po blisko pięciuset latach Bractwo św. Jakuba Apostoła w Gdańsku. Wydarzeniu towarzyszyło otwarcie wystawy zdjęć przedstawiających miejsca związane z hiszpańską i polską Drogą Św. Jakuba Apostoła.


Z kolei dzień św. Krzysztofa to wspaniała okazja aby rozpocząć stałe wsparcie dla polskich misjonarzy w zakresie pomocy w zdobyciu środków lokomocji. Są wśród nich samochody, motocykle, rowery, łodzie itd. Środki transportu niezbędne w pracy na misjach. Akcję koordynuje MIVA Polska – a ze swojej praktyki wiem że najlepiej ustawić stałe, comiesięczne zlecenie w banku na wspieranie kwotą skorelowaną z liczbą przejeżdżanych kilometrów. Za każdy bezpiecznie przejechany  kilometr wpłacamy 1 grosz  - co daje kwotę średnio 30 – 50 zł na miesiąc.  Oczywiście jeśli doliczymy jeszcze rodzinę to może być i 100 zł – wszystko wg. możliwości. Z tych niewielkich groszy zbierają się kwoty za które MIVA kupuje pojazdy i przekazuje je na potrzeby misji.  Te niewielkie wpłaty ogromnie wspierają misjonarzy, a nam zwracają się setnie i tysięcznie.  Taki swoisty bank misyjny jest najlepszą inwestycją tu na ziemi i dla nieba!


Święci Jakubie i Krzysztofie, módlcie się za nami!