Aktualności

Tyś wielką Chlubą naszego narodu!

ir
26 sierpnia 2022

W całej Polsce, 26 sierpnia Uroczystość Maryi, Matki Bożej Częstochowskiej w Jej Jasnogórskim królowaniu nad Polską! Polska i Polacy kochają Maryję! Czarna Madonno  - módl się za nami! Prosimy Ciebie wyjednaj łaskę nawrócenia tym, którzy się pogubili. Za tych którzy próbują Ciebie obrażać przepraszamy - oni nie wiedzą co czynią! 


To są również synowie i córki polskiego narodu, zagubieni w grzechu, współpracujący z wrogami Polski, albo i całkowicie bezmyślni.  Za tych którzy nie potrafią dojrzeć Twojej pięknej, matczynej miłości i szczególnej troski o Naród Polski przepraszamy. 


Dziś w Twoje święto chcemy też otaczać modlitwą naród ukraiński, a szczególniej wszystkich tych, którzy znaleźli schronienie przed woją w Polsce, tych którzy juz powrócili do swoich domów i tych którzy nadal w Polsce pozostają. Ty Maryjo bądź również dla nich Matką, daj się rozpoznać im jako wierna i czuła opiekunka. 


W tak wielu sanktuariach i we wszystkich  kościołach, śpiewamy chwałę Maryi, naszej Matki i Królowej!  Kto z Polaków nie umie tego uszanować w jakiś sposób zdradza Polskę i umniejsza swoje człowieczeństwo.  Naszym zadaniem jest wsłuchiwanie się w serce Maryi w tym miejscu, w którym ono dla naszego narodu bije najpełniej! Mówił nam o tym święty Jan Paweł II, mówił błogosławiony Kardynał Stefan Wyszyński, mówi nieustannie każda cząstka Jasnogórskiego Sanktuarium. A my odpowiadamy : 


Jak szczęśliwa Polska cała, w niej Maryi kwitnie Chwała, od Bałtyku po gór szczyty kraj nasz płaszczem Jej okryty! 


Maryjo, Królowo Polski, jestem przy Tobie pamiętam, czuwam!