Aktualności

Miesiąc Zwycięskiej Królowej Różańca Świętego

ir
2 października 2022

Październik, miesiąc Królowej Różańca Świętego powoduje, że tak wiele osób przypomina sobie o różańcu, podejmuje modlitwę i dołącza się  do różańcowych inicjatyw. W naszych Kościołach jest codzienny Różaniec  i  my chcemy się w niego włączać.  Maryja jest Królową Polski, naszą miłość do niej chcemy wyrażać na różne sposoby, a różaniec jest jednym z najlepszych.  Różaniec Święty ta tak zdawałoby się zwyczajna modlitwa jest nadzwyczajnym darem Maryi. To jest prawdziwy skarb Kościoła – a nieustannie odkrywany, w modlitwie i medytacji odnośnych fragmentów Pisma Świętego może być dla nas niezwykle inspirujący. Różaniec jest też cudownym znakiem obecności Maryi, a co za tym idzie Boga, w naszym życiu i ogromnie twórczym znakiem nadziei dla każdego.


Niech październik będzie dla nas okazją do zaproszenia na różaniec jak największej ilości osób.


Niech też będzie miesiącem duchowej przemiany i umocnienia!  Już drugie rekolekcje Różańcowe odbędą się właśnie w dniach 14-16 października na Górze św. Anny (opolskie)  i niech nie zabraknie tam nikogo z zaproszonych – a zapraszamy wszystkich.


W dniu 16 października w Polsce odbędą się procesje różańcowe – Maryja zaprasza nas abyśmy wyszli do świata z zaproszeniem do spotkania z Bogiem poprzez różaniec. Niech na tych procesjach będzie reprezentowany bardzo licznie Różaniec Rodziców!


Królowo Różańca Świętego, Módl się za nami!