Aktualności

II Rekolekcje Różańca Rodziców, dzień Papieski i Procesje różańcowe w Polsce!

ir
13 października 2022

 W tych dniach 14-16 X będzie się duchowo działo w Polsce bardzo wiele! II Rekolekcje Różańca Rodziców na Górze św. Anny.  Kolejny dzień Papieski w rocznicę wyboru św. Jana Pawła II  Różańcowe procesje w całej Polsce!   Maryjo, Królowo Polski, Módl się za nami!


To jest wyjątkowa okazja aby w dniu papieskim, we wspomnienie św. Jadwigi, w rocznicę wyboru św. Jana Pawła II na papieża móc uczestniczyć w rekolekcjach różańcowych rodziców. Kościół pokazuje jak bardzo jesteśmy obdarowani Łaskami, jak możemy sięgać do jego skarbnicy! Gdybym nie był na rekolekcjach z pewnością szedłbym w Procesji Różańcowej w Gdańsku od Bazyliki św. Brygidy do Bazyliki Mariackiej.  To w jednym ręku trzymałbym różaniec a w drugim flagę z e znakiem Różańca Rodziców!  W sercu i na ustach miałbym modlitwę Różańcową  - z tajemnicami Chwalebnymi  - Od Zmartwychwstania i Wniebowstąpienia, przez Zesłanie Ducha Świętego do Wniebowzięcia NMP i Królowania Maryi nad Światem!


Największego z rodu Polaków jacyś biedni ludzie próbują opluć, zniesławić i znieważyć. To jest ich straszliwie nieszczęsna decyzja i zaprzaństwo. To zaparcie się tysiąca lat polskiej tradycji i dumy, szlachetności i prawości serc. I za takie biedne osoby, które same sobie są nieprzyjaciółmi trzeba się nam również modlić.  A nasze zadanie to przenieść to wszystko co dobre, piękne i szlachetne przez pokolenia i przekazać dzieciom, wnukom i prawnukom!  Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia, wszystko mogę z Maryją i pod Jej opieka i rozkazami!


Nie rozumieją osoby  spoza Polski, kim jest dla Polaków Maryja, i  prawie zawsze ci którzy się duchowo zaczynają gubić oddalają się przede wszystkim od Maryi, zaczynają podważać, kluczyć , umniejszać Jej rolę.  A to MATKA jest nasza. To jest nasza MATKA - twoja i moja, każdego z nas, bez wyjątku. Poczuj się kochany, pozwól się kochać! I to jest  Królowa Polski, Królowa Świata - a zawsze jako kochająca Mama - jest z nami!!!


Maryjo – tobie zawierzamy ten błogosławiony czas i wszystkie sprawy jakie Tobie przynosimy, Zanieś je przed Boży Tron, i wstawiaj się za nami!