Aktualności

Zło dobrem zwyciężaj – praktyczna lekcja Miłosierdzia od Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki!

ir
15 września 2022

Zaproszenie na I Kongres Błogosławionego Ks. Jerzego na Jasnej Górze, Różaniec Rodziców obejmuje to wydarzenie patronatem – zło dobrem zwyciężaj – te słowa św. Pawła w życie wcielił człowiek tak nam bliski! 


O postaci błogosławionego Księdza Jerzego będzie w czasie Kongresu można dowiedzieć się znacznie więcej, wchodząc w jego duchowość i próbując zaczerpnąć z bogactwa nauczania. Błogosławiony ks. Jerzy to nie tylko męczennik za wiarę – to również wierny uczeń Jezusa – przekraczający zarówno siebie jak i realia swoich trudnych czasów.


W oblicz tak bestialskiej śmierci zadanej człowiekowi niewinnemu i dobremu przez bandytów z nadania komunistycznego państwa cała Polska zjednoczyła się w modlitwie i refleksji. Od tego czasu reżim komunistyczny w Polsce już wyraźnie zaczął tracić oparcie i siły. Tłumy oddające hołd świętemu ale i skromnemu księdzu wzięły siłę z jego nauczania i jego wierności Ewangelii.


To przesłanie, przykład i nauka dobra zwyciężającego zło jest aktualne i dziś. Postać bł. Ks. Jerzego wygląda niezwykle na tle  barbarzyńskiej wojny na Ukrainie i jednocześnie wojny kulturowej z Chrześcijaństwem w Europie. Nauka  zwycięstwo dobra nad złem, wewnętrzna przemiana w imię Jezusa to jedyna dobra odpowiedź aby zmieniać świat na lepsze! Pokój w Polsce i Europie, pokój, przebaczenie i pojednanie w mojej rodzinie musi się zacząć od przemiany mojego serca.


To niezwykłe zadanie zawsze jest trudne – ale jego owoce są najpiękniejsze z możliwych.


Zapraszamy na Kongres w imieniu organizatorów.  Poniżej strona Kongresu z programem i prelegentami  https://xjerzy.pl/