Aktualności

Nowenna przed uroczystością NMP z Góry Karmel

ir
7 lipca 2022

7 lipca rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Matki Bożej Szkaplerznej - Szkaplerz to wierzchnia szata Maryi - i pod Jej opiekę chcemy się nieustannie udawać z naszymi wszystkimi sprawami.


Nowennę proponujemy wraz z Karmelitami pod nastepującym linkiem - Nowenna do MB z Góry Karmel


Niech nasza ufna modlitwa prowadzi nas do Boga i do zaufania Maryi.  Załóż płaszcz - szatę Matki Bożej! Zły duch boi się Szkaplerza!


O najwspanialsza Królowo nieba i ziemi! Orędowniczko Szkaplerza świętego, Matko Boga! Oto ja, Twoje dziecko, wznoszę do Ciebie błagalnie ręce i z głębi serca wołam do Ciebie: Królowo Szkaplerza świętego, ratuj mnie, bo w Tobie cała moja nadzieja.


 


Jeśli Ty mnie nie wysłuchasz, do kogóż mam się udać? Wiem, o dobra Matko, serce Twoje wzruszy się moim błaganiem i wysłuchasz mnie w moich potrzebach, gdyż Wszechmoc Boża spoczywa w Twoich rękach, a użyć jej możesz według upodobania. Od wieków tak czczona, najszlachetniejsza Pocieszycielko strapionych, powstań i swą potężną mocą rozprosz moje cierpienia, ulecz, uspokój mą duszę, o Matko pełna litości! Ja zaś wdzięcznym sercem wielbić Cię będę aż do śmierci. Na Twoją chwałę w Szkaplerzu świętym żyć i umierać pragnę. Amen.