Aktualności

Otaczajmy dzieci opieką duchową – 23 września nowenna przed świętem Aniołów Stróżów!

ir
21 września 2022

Z wielką radością przyjęliśmy zaproszenie do włączenia się w nowennę przed świętem Aniołów Stróżów. To są wielcy i wspaniali przyjaciele naszych dzieci! Warto prosić o ich wsparcie, warto ich zapraszać do codziennego wspierania naszych rodzin!


Z inicjatywy grupy osób skupionej wokół OO Michaelitów i redakcji Naszego Dziennika powstała wspaniała myśl o nowennie do Aniołów Stróżów, tych danych nam od Boga pomocników i przyjaciół. Warto od najmłodszych lat wprowadzać nasze dzieci w świat wiary właśnie poprzez dary jakimi obdarzył nas Bóg. Takim pierwszym i najpiękniejszym darem jest nasze życie i miłość rodzicielska. O tych i innych aspektach modlitwy powiedziałem w wywiadzie opublikowanym w NASZYM DZIENNIKU w środę 21 września.


Ale w tym zwariowanym naszym dzisiejszym świecie (jak zresztą zawsze) potrzebujemy często niezwykłego wsparcia, pomocy w sytuacjach zdawałoby się beznadziejnych a czasem wręcz cudów.


Bóg zna nas, zna nasze trudności i problemy i wie że potrzebujemy przyjaciela i pomocnika duchowego (ale i fizycznego) na sytuacje trudne. Dlatego dał nam do pomocy Aniołów Stróżów.


Jednak aby z tego daru skorzystać trzeba mieć świadomość że jest ktoś kto nas wspomoże i podniesie, ktoś kto nas słucha i wysłucha. Anioł nie ma postaci cielesnej, choć czasem w jakiś sposób się objawia. Czasem posłuży się jakąś osobą, a czasem zjawiskami przyrody.  Wiadomo, że Anioły mogą panować nad zjawiskami przyrody – i jakże często osoby modlące się do Aniołów taką pomoc uzyskiwały. Na przykład gdy matka z dziesięciolatkami zauważyła że będąc na szczycie wzgórz w Bieszczadach nie zdąży uciec przed burzą do schroniska. Poprosiła o pomoc Anioła Stróża i nad nimi, nad tym konkretnym wzgórzem chmury się rozstąpiły.  Kilkukrotnie będąc na czuwanie Odnowy w Duchu Świętym w Częstochowie sami doświadczyliśmy tego jak dokładnie w czasie rozpoczęcia Mszy Świętej deszcz przestaje padać, a poprzez rozstępujące się chmury zaczyna świecić słońce. A ile razy mój Anioł Stróż uratował mnie jako kierowcę na drodze!


Jednak najważniejsze w naszej modlitwie jest doświadczenie spotkania z Bogiem, a ze strony Aniołów opieka nad naszymi dziećmi, opieka przed złymi wpływami tego świata, prowadzenie i ochrona przed zakusami złego ducha.


Niech rozważania na poszczególne dni nowenny która rozpoczyna się 23 września wprowadzają nas w rytm modlitwy i w miesiąc październik – miesiąc Zwycięskiej Królowej Różańca Świętego!


Aniołowie Stróżowie – módlcie się za nami!