Aktualności

Rozpoczynamy Triduum Paschy - przejścia Pana!

ir
6 kwietnia 2023

 


Wieczerza w Wieczerniku i ustanowienie Kapłaństwa i Eucharystii.  Kochani nasi Kapłani – dziękujemy z całego serca za was, rodziny które was wychowały i za całą waszą posługę, za każdy sakrament, a zwłaszcza za sakramenty Spowiedzi  i Eucharystii! Niech Dobry Bóg daje nam nowych świętych kapłanów, a Was chroni od ataków złego!


Niech każda nasza Eucharystia zawiera w sobie wdzięczność za dar kapłaństwa osoby ją sprawującej. Niech też będzie uwielbieniem Boga za spotakanie z Nim oraz prośbą o nowe, liczne i święte powołania do służby Bożej. 


Dziekuję Ci Boże za księdza, który mnie ochrzcił, który przyprowadził mnie do I Komunii świętej. Dziękuję za biskupa, który udzielił sakramentu Bierzmowania i za księdza, który pobłogosławił moje małżeństwo.


 Dziekuję za kapłanów, którzy ochrzcili moje dzieci. Dziękuję za kapłanów, którzy odprowadzili na miejsce ostatniego spoczynku moich zmarłych rodziców. 


Dziękuję za każdego rekolekcjonistę i kapłanów, którzy mnie formowali do posługi w Kościele!


Wszyscy razem dziekujemy za cudownych naszych pasterzy, za bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia i za Świętego Jana Pawła II.


Niech dar i tajemnica Kapłaństwa w każdym powołanym wypełnia się jak najpiękniej!


Matko Kapłanów Maryjo, módl się za nami!