Aktualności

Szkaplerz Maryi Dziewicy – przyjmij szatę Matki Bożej!

ir
17 lipca 2023

Maryja po prostu nas Kocha. Daje nam swego Syna Jezusa  i nieustannie zaprasza do Niego.. Zaprasza ciebie i mnie, każdego z nas pod swój płaszcz – wiedząc że podlegamy tak wielu pokusom i atakom złego – chce nas okryć swoją szatą – Szkaplerzem aby zapewnić bezpieczeństwo! Przyjmij Szkaplerz Maryi!


W dniu 16 tego lipca obchodzimy wspomnienie Maryi Szkaplerznej, Tej, która daje swoją szatę opieki i modlitwy dla każdego kto tylko chce ją przyjąć. Wystarczy tak mało aby zyskać tak wiele Pięknej Miłości i Matczynej opieki. Szkaplerz Maryi możemy przyjąć w kościołach karmelitańskich i tych które takie prawo uzyskały (np. Katedra Oliwska oraz od upoważnionych kapłanów.  Szkaplerz karmelitański pozwala nam włączyć się w duchowe dobra Zakonu Karmelitańskiego i jest osobistym darem Maryi.  Pytanie czy chcesz przyjąć tą łaskę i odpowiedzieć na zaproszenie do schronienia się pod opieką Maryi.


Maryja zaprasza nas w Różańcu do życia życiem Świętej Rodziny z Nazaretu – a  Szkaplerz święty jest okryciem naszego życia Jej łaską modlitwy. Jest jakby zaproszeniem do samej głębi domu Nazaretańskiego i Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa świętego. Dzisiejszy zwariowany świat zagarnia wszystkie nasze obszary aktywności życiowej powodując ich ateizację  - czyli usunięcie Boga z naszego życia, wygumkowanie choćby śladu Jego obecności. Dlatego potrzebujemy Maryi i Jej szaty, aby oprzeć się temu bezsensownemu pędowi za próżnościami tego świata.


Maryjo, Królowo Polski, Matko Szkaplerzna i Różańcowa  - módl się za nami!