Aktualności

Wielki Tydzień - czas nawrócenia i spotkania z przechodzącym Panem!

ir
4 kwietnia 2023

Pan Jezus idzie do Jerozolimy - w Wielkim Tygodniu bardzo dużo się dzieje. Niech tzw. świąteczne porządki” nie przysłonią nam Jezusa, który ustanawia Eucharystię i skarament Kapłaństwa,niech nie zasłonią Jezusa, z Ogrójca,następnie zdradzonego, pojmanego, ubiczowanego i skazanego na śmierć, niosącego Krzyż w cierniowej koronie, Ukrzyżowanego i zabitego z nasze grzechy. Niech cisza Grobu Pańskiego woła do naszych serc nawróć się!


Przeżyjmy całą pełnię Triduum Paschalnego!   Wielki czwartek to Dzień Kapłański – dzień ustanowienia dwu sakramentów: Kapłaństwa i Eucharystii. Jest to dzień szczególnej wdzięczności za Eucharystię. Niech będzie to również czas wdzięczności za naszych kapłanów i naszej troski o nich. Naszej modlitwy za kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej, o dobre środowiska w których te powołania się dokonają i zrealizują! To też czas pojmania Jezusa i czuwania przy ciemnicy, z Jezusem pojmanym.


Wielki Piątek niech będzie dla każdego z nas dniem ciszy i osobistej modlitwy wynagradzającej Jezusowi nasze niewierności i wynagradzania za tych co już zapomnieli o modlitwie, odeszli i całkiem się zagubili w tym świecie.  Tego dnia szczególnie adorujemy Krzyż – znak męczeństwa  Jezusa i nadziei dla każdego z nas – tak jak stał się miejscem uświęcenie i nawrócenia dla dobrego Łotra.


Przy Grobie Jezusa trzymamy straż, jesteśmy obecni duchem i ciałem – w ciszy i modlitwie wynagrodzenia i towarzyszenia. Jesteśmy z Maryją, Matką Bolesną!


Wielka Sobota jest dniem nawiedzenia Grobu Pańskiego i zaproszenia Jezusa do siebie. Wieczorna liturgia Wielkiej Soboty jest szczególnie bogata w historię Zbawienia. Rozpoczyna się poświęceniem Światła -  znaku Zmartwychwstałego Jezusa! Tego dnia nie tylko święcimy pokarmy. Tego dnia Odnawiamy nasze przyrzeczenia Chrzcielne! I już idziemy z radością do poranku Zmartwychwstania  - na poranne Rezurekcje!