Aktualności

Tyle wolności ile trzeźwości! Sierpień stał się polskim miesiącem narodowym przez wielkie rzeczy jakie Bóg nam Polakom uczynił!

ir
1 sierpnia 2023

Tyle wolności ile trzeźwości  - w sierpniu nie piję alkoholu, nie kupuje i nie częstuje swoich gości!  To miesiąc dla Polski szczególny, przez pamięć wielkich Polaków i ważnych, bohaterskich czynów Polski dokładam swoją cegiełkę do walki o wolność od zniewolenia! Dla nas Polskość to świętość  i dla Niej warto poświęcić całe swoje życie!


Pierwszego sierpnia pamiętamy o ofiarach w imię wiary, wolności i godności Polaków w  całym Powstaniu Warszawskim. Widać jak bardzo trzeba pamiętać o tych którzy oddawali swoje życie i zdrowie za Polskę – gdy kłamstwo panoszy się w mediach. Pamiętamy cud ocalenia Polski  za sprawą Maryi Zwycięskiej w sierpniu roku 1920.   Wspominamy ofiarę życia złożoną przez św. Maksymiliana za ojca rodziny w Oświęcimiu.  Pamiętamy o wielkim narodowym zwycięstwie Solidarności z roku 1980.  Cały czas, już drugi rok swoją walkę o godność i wolność toczy naród ukraiński. Walka Polaków o dobro, wolność i prawdę zawsze miała swoje oparcie w wierze w Boga i opiece Maryi, naszej Matki i Królowej Polski. Sierpień  to czas zwieńczenia pielgrzymek – przez całą Polskę  na Jasną Górę idą Pielgrzymi, wspierani modlitwą tych co zostali w domu i tych których spotykają po drodze. 15 sierpnia świętujemy Wniebowzięcie!  W Katedrze Oliwskiej, w ikonie nawiedzenia sporządzonej na wzór obrazu z Feretronu czeka na pielgrzymów patronka Różańca Rodziców  Matka Boża Oliwska (Feretron znajduje się  w renowacji). Tak w setkach sanktuariów w  całej Polsce Bóg czeka na nas, czeka cierpliwie ze swoją miłością i wspomożeniem,  chce z hojnością obdarzać łaską właśnie ciebie! Niech nasze serca odpowiedzą na to zaproszenie  nawiedzeniem i szczególną modlitwą.  


W sierpniu obok wielu świętych, mamy też wspomnienie Św. Jana Vianney, patrona proboszczów, to bardzo ważny dzień i okazja, aby podziękować im za ich pracę i posługę, za modlitwę i oddanie, za ojcowską troskę o nas w  parafii.


Maryjo Częstochowska, Królowo Polski, módl się za nami!