Aktualności

Zesłanie Ducha Świętego – Kościół pełen mocy i Miłości! I Konferencja o zagrożeniach Duchowych!

ir
20 maja 2024

Od sobotniego wieczoru  i nocy poprzez całą niedzielę świętowaliśmy Zesłanie Ducha Świętego!  A dziś w drugim dniu Zesłania święto Maryi, Matki Kościoła - czyli każedego z nas! Duchu Święty umacniaj i odnawiaj Kościół! Prowadź nas w prawdzie, napełniaj wiarą niezłomną! I daj nam poczucie sensu życia – dla Boga i ludzi!  W Bazylice Mariackiej w Gdańsku, tak jak w wielu Kościołach całej Polski mogliśmy doświadczyć Kościoła młodego i pełnego mocy, radości i świętości. Przepiękne czytania tego wieczoru jakie dał nam Kościół przeprowadziły nas przez historię Zbawienia, przez te momenty i okoliczności w których Duch Święty okazywał swoje działanie.


To właśnie potrzeba ładu, nie jakiegoś urzędniczego ale Bożego ładu  z Niedzieli Zesłania jest nam niezbędna. Celebracje w Gdańsku poprowadził osobiście przewodniczący KEP,  JE Arcybiskup Tadeusz Wojda, wskazując że nie wolno nam się pogodzić z zamachem na obecność Krzyża w przestrzeni publicznej. Nie możemy stać obojętnie, gdy w imię jakichś niezrozumiałych i pozbawionych sensu ideologii władza zaprzecza najgłębszym tradycjom Polski i polskości.


Ksiądz Arcybiskup Tadeusz modlił się dla nas i dla całego Kościoła w Polsce o tą odwagę Ducha Świętego w działaniu na rzecz głoszenia Ewangelii. Przed udzieleniem błogosławieństwa głos zabrał abp Tadeusz Wojda. - Niech ta dzisiejsza noc z Duchem Świętym sprawi, że nabierzemy Jego mocy. Mocy do porządkowania naszych bałaganów, których, jak widzimy, jest coraz więcej, np. w naszym kraju, w Warszawie, gdzie próbuje się nas, chrześcijanin oderwać od tradycji krzyża. Niech ta Moc przyjdzie do nas, byśmy dawali świadectwo naszym życiem i aby głoszona była Ewangelia - mówił metropolita gdański.       


Już za trzy tygodnie będziemy powracać na Konferencji o Zagrożeniach Duchowych do tradycji nauczania św. Jana Pawła II. To troska o obecność wiary katolickiej w przyszłości Polski i młodego pokolenia Polaków. Wybitni prelegenci, arcyważne i niezwykle interesujące tematy wykładów, możliwość spotkania na żywo w gronie osób zaangażowanych w ochronę dzieci i młodzieży przed niszczącymi wpływami i ideologiami – a przede wszystkim wiedza to zachęta aby przybyć na Konferencję do Gdańska w dniach 7-8-9 czerwca. Konferencja jest realizowana w Gdańsku już ponad 25 lat i zawsze przynosiła i do tej pory przynosi najnowszą wiedzę o zagrożeniach a przede wszystkim o sposobach radzenia sobie z nimi. Razem z gronem wybitnych wykładowców będziemy rozmawiali o pytaniu jakie dziś bardzo często staje przed młodym pokoleniem PO CO ŻYĆ ?   Wraz ze świętym Janem Pawłem II chcemy taką odpowiedź jak najpełniejszą odnaleźć! Odnaleźć i przekazać młodym.


Zgłoś się osobiście – zapraszaj swoich znajomych i przyjaciół, zapraszaj osoby ze wspólnoty w której jesteś, z Róży Rodziców, z parafii i ze szkoły swoich dzieci.  Szczegółowy program w naszym dziale Wydarzenia  - Zgłoszenia ze strony -  https://konferencja-zagrozenia-po-co-zyc.konfeo.com  


Wyślij informację o Konferencji do swoich kontaktów – naprawdę warto z tego skorzystać!


Duchu Święty, prowadź nas w Prawdzie!