Aktualności

Boże Ciało - Jezus obecny pomiędzy nami! Idę za Jezusem w procesji bo Go Kocham!

ir
30 maja 2024

Jezus Eucharystyczny przechodzi ulicami miast i wsi, odwiedza domy, miejsca pracy i odpoczynku – aby udzielić błogosławieństwa i zaprosić do miłości i miłosierdzia – wszystkich! W radio Gdańsk rozmowa z ks. Biskupem Zbigniewem Zielińskim  - który gdy był proboszczem w Katedrze Oliwskiej, był równieżnaszym opiekunem!


Jezus przychodzi i  do tych z otwartymi sercami, i do tych co się już Jego wyrzekli, i do tych co o nim po prostu zapomnieli, Jezus naprawdę przychodzi do wszystkich, także  i do tych którzy zaślepieni jakąś złością, jakimiś urazami z przeszłości, często nieuświadomionym, czy też skutkami grzechu walczą z Nim na najbardziej perfidne sposoby. Blask jaki odbija się od Monstrancji to nikły znak tego jak z tego miejsca Łaska Boga rozświetla ciemności naszych ludzkich losów i pojmowania świata.


Jezu – kochamy Ciebie i dziękujemy za nadzieję płynącą z Krzyża świętego, z tego Krzyża który próbuje się dziś zohydzić i zabronić jego obecności w miejscach publicznych – na razie tylko w Warszawie – ale to jest stolica Polski, to miejsce, które powinno dawać dobry przykład i przodować w dobru!


Dziękujemy Jezu za te łaski jakie rozlewasz w sercach Polaków, których na co dzień doświadczamy  - również w Różańcu Rodziców, za sprawą Maryi, naszej Królowej, którą dałeś nam za Matkę!


Maryjo Królowo Polski, módl się za nami