Aktualności

Byliśmy na Jasnej Górze Zwycięstwa - z Żywym Różańcem! Będziemy w Oliwie, na Górze św. Anny i w Gietrzwałdzie

ir
3 czerwca 2024

W ostatni piątek maja i pierwszą sobota czerwca doroczna pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę – Różaniec Rodziców na stałe obecny ze swoimi  flagami!  Relacja z Mszy świetej na You Tube


Byliśmy i wieczorem w piątek na czuwaniu i Apelu Jasnogórskim – a jedna z diecezji prowadziła czuwanie nocne! Następnie rano na placu przed wałami Jasnej Góry zgromadziło się dobrze ponad 10 tysięcy różańcowych pielgrzymów! Wśród nich bardzo wielu było nas  różańcowych rodziców i pojawiło się już sporo flag z logiem RR. Niektóre wspólnoty i róże samodzielnie sobie zrobiły inne z naszą pomocą! Piękny widok i bardzo budujący!  


W tym roku było znacznie więcej pielgrzymów i mocno odczuwalny nastrój mocy Bożej. Może to ilość a może właśnie hasło tegorocznej pielgrzymki – Ewangelizacja z Różańcem! Dla nas jest to bardzo bliskie hasło bo u nas od samego początku na porządku dziennym! Różaniec Rodziców właśnie tak się rozszerza poprzez świadectwo pomocy Boga za wstawiennictwem Maryi poprzez wspólnotową modlitwę.


Miałem tez osobiście okazję podziękować  Bogu za Żywy Różaniec (wypowiedź ok 1h50') - który stał się dla nas pierwowzorem modlitwy, do którego  w 2022 roku dołączyliśmy.  Dziękowałem również Bogu za kapłanów  którzy nam posługują – za sakramenty i opiekę duchową. Obiecałem modlitwę i tą obietnicę, to zapewnienie o naszym duchowym wsparciu kapłanów tą droga przekazuję. Czujmy się odpowiedzialni za kapłanów oraz za nowe powołania odpowiedzialni – właśnie w modlitwie.


A na koniec zaprosiłem do dalszego kroczenia drogą wiary, modlitwy i formacji. Spotykamy się już kolejnym tygodniu  7-8-9 czerwca w Gdańsku na Konferencji o Zagrożeniach rozwoju osobowości młodego człowieka  - cały czas jeszcze się można rejestrować – nie zrażajcie się niby podwyższoną ceną. To tylko koszty organizacyjne. Program w  zakładce  na naszej stronie  - WYDARZENIA


W kolejnym tygodniu dwa wydarzenia ze sobą splecione – IV ogólnopolskie rekolekcje na Górze św. Anny  - 14-16 czerwiec, jeszcze jest nieco miejsc  - ale warto się pośpieszyć ze zgłoszeniem! , A 16 czerwca, niejako w połączeniu z   zakończeniem rekolekcji  doroczna IX pielgrzymka rodziców na Górę św. Anny !


Po zakończeniu pielgrzymki Żywego Różańca chcieliśmy jeszcze na chwilę wejść na Jasną Górę – jednak to się okazało BARDZO TRUDNE! Ponieważ  właśnie zaczęła się 34 pielgrzymka osób uzależnionych, które walczą ze swymi słabościami! Przyjechało tak wiele osób, że prawie nie można było się wcisnąć! Widzieliśmy determinację osób do których Bóg przyszedł z pomocą, otrzeźwieniem i opamiętaniem. Osób które cały czas walczą o swoją wolność od nałogu i uzależnienia, a w Bogu znajdują obrońcę, u Maryi pomoc i nadzieję niezawodną! Po drodze minęliśmy pochód zdążający na Wały z ogromnym Krzyżem, na Drogę Krzyżową. Krzyż niesiony przez kilkadziesiąt osób, z których każda chciała właśnie cząstkę swego trudu niesienie dołączyć – czerpiąc jednocześnie moc ku wolności płynąca z Krzyża Jezusowego! TO ŚWIADECTWO WIARY – TO RÓWNIEŻ DLA NAS PRZYKŁAD – CZERPIEMY I CHCEMY CZERPAĆ NASZĄ SIŁĘ Z KRZYŻA !


Na Jasnej Górze po prostu trzeba być, aby doświadczyć żywej wiary ludzi i Bożej obecności oraz macierzyńskiej opieki Maryi! I to nie jest teoria - właśnie doświadczenie swojej słabości, doświadczenie przegranej w życiu, przegranej z uzależniem, z narkotykami, hazardem czy alkoholem krzyczy w nas o walkę duchową! Nikt nie stoi z boku, nikt nie zostanie pozostawiony sobie sam! Każdy z nas MUSI podejmować swoje zadania i wyzwania, swoje powołanie. My zapraszamy do niego Maryję poprzez codzienny różaniec - zapraszamy ją również do życia naszych dzieci. Maryja to zaproszenie przyjmuje  - tylko czy nasze dzieci będą chcaiłąy przyjąć Ją. To jakaś wielka tajemnica - tymczasem świat w coraz bardziej wyrafinowany sposób chce nimi zawładnąć  - na każdym etapie życia, czy są małymi dziećmi  - czy też dorosłymi osobami którrzy mają już swoje dzieci!  Niech przestrogą nad ostatecznością wyboru będzie ten krótki film CZARNY PRZYCISK.  Niech potrzeba walki o dobro i piękno, o Zbawienie nas i naszych bliskich zawsze będzie w nas obecna i prowadzi nas w Kościele do Boga, przez Maryję ! 


Jeszcze Polska nie zginęła – jeszcze się modli i pielgrzymuje, pokutuje i daje świadectwo wiary! Maryjo, Królowo Polski  - módl się za nami!