Aktualności

Błogosławionych 108 męczenników II wojny światowej – krew wołająca o nasze nawrócenie i świętość Polaków!

ir
12 czerwca 2024

25 lat temu - 12 czerwca 1999r.  św. Jan Paweł II dokonał beatyfikacji 108 męczenników, którzy ponieśli śmierć w czasach II wojny światowej. Każda z tych osób wykazała się niezwykłym heroizmem wiary – i jest dla nas wzorem i zadaniem!


Jako Polacy otrzymaliśmy niezwykłe dary wiary heroicznej, tych 108 błogosławionych męczenników wyniesionych na ołtarze to tylko niewielka reprezentacja martyrologii polskiego narodu i walki o osobistą oraz narodową świętość! Kiedy uczestniczyliśmy w kolejnych edycjach Kongresu K 108 to mogliśmy przekonać się jak bliskie i wspaniałe są to postacie!


Wśród nich:  Marianna Biernacka - teściowa, która życie oddała za synową w ciąży, Natalia Tułasiewicz nauczycielka i poznańska piątka wychowanków Oratorium Salezjańskiego, klerycy, kapłani i biskupi! Bestialski, niemiecki aparat w zajadłości niszczenia i upodlenia nie znał żadnych granic – a jednak oni postawili mu granicą swojej osobistej świętości i godności człowieka! Każdy życiorys woła o wielkie pochylenie się nad nim – bo tam są skarby polskiej kultury i cywilizacji życia!


Niech dzisiejszy dzień ich wspomnienia liturgicznego,  będzie wołaniem o świętość Polaków za wstawiennictwem ogłoszonych i nieogłoszonych błogosławionych męczenników polskich okresu II wojny światowej!  Wśród tych 108 błogosławionych nie ma jednak całej rzeszy reprezentacji męczenników z rąk drugiego okupanta – sowieckiej Rosji. A przecież i tych było setki tysięcy!


Boże, wiemy że jesteśmy grzeszni, wiemy że nasi bracia i siostry ponieśli męczeńską śmierć w Twoje imię a my nie zawsze potrafimy ich naśladować. A jednak daj nam tą skruchę serca i współbycie z tymi co u ciebie orędują za Polską. Abyśmy choć w części to dziedzictwo tysiącletnie, któremu na imię Polska, potrafili obronić i podnieść w górę dla kolejnych pokoleń Polaków, dla naszych dzieci, wnuków i prawnuków. Przez polskich świętych i błogosławionych, przez Maryję, Twoją i naszą Matkę  - naszą Królową, prosimy o błogosławieństwo dla Polski, dla KAŻDEGO Polaka i dla wszystkich spraw polskich, aby służyły tylko Tobie i zbawieniu wiecznemu, Kościołowi i światu na większą Chwałę Boga!


Króluj nam Chryste!