Aktualności

Jak szczęśliwa Polska cała! W niej Maryi kwitnie chwała!

ir
26 sierpnia 2018

Jak szczęśliwa Polska cała! W niej Maryi kwitnie chwała! Od Bałtyku - po gór szczyty, kraj nasz płaszczem Jej okryty. Dziś świętujemy obecność Maryi, Królowej Polski w Częstochowie i ponawiamy Śluby Jasnogórskie. Tym właśnie jest polskość, taka właśnie jest Polska – kraj którego Królowa jest Maryja. A w szczególny sposób objawia się to w Częstochowie, na Jasnej Górze przed wizerunkiem Czarnej Madonny.


Miliony pielgrzymów, każdego roku, miliony intencji, próśb i podziękowań. Nie można będąc Polakiem i odwiedzając Jasną Górę nie doznać specjalnego poruszenia serca. Wyżłobione kolanami pielgrzymów kamienie w posadzce dookoła ołtarza w Kaplicy Cudownego Obrazu. Oblicze bliskie i tajemnicze. Poważne i bolesne, kochające każdego kto z czystym sercem do niego przychodzi.


Tam właśnie przed laty nasi ojcowie i dziadowie, mamy i babcie odmówili po raz pierwszy Jasnogórskie Śluby Narodu - jak co roku ponawiamy to zawierzenie i przyrzeczenie trwania w wierze z Maryją przy Bogu.          Królowo Polski, módl się za nami!