Aktualności

Życzenia noworoczne 2016 – dla rodziców i dla Polski

ir
1 stycznia 2016

Czas to dar jakim każdy z nas został obdarowany w obfitości. W dniu pierwszym Nowego roku wspominamy dzień naszych narodzin na świecie i narodzin w czasie Chrztu świętego - narodzin do życia z Chrystusem.

Ostatnio słyszałem stwierdzenie, które urzekło mnie swa prostotą. Jest powiedzenie w języku polskim – z kim przestajesz, takim się stajesz - . My chcemy przestawać z Panem Jezusem i z Maryją, chcemy się stawać Chrystusowi, dlatego w różańcu rozważamy cząstki jego życia, i życia Świętej Rodziny.

I właśnie takiej pełni radości z obecności Jezusa w życiu każdego z nas życzę, u progu Nowego roku 2016, wszystkim rodzicom modlącym się na różańcu za swoje (i powierzane) dzieci, dzieciom, rodzinom i wszystkim ludziom dobrej woli.

Polsce i nam wszystkim Polakom życzyć wypada aby ten ważny czas jubileuszu Chrztu Polski, nawiedzenia przez Papieża naszego kraju zakończył się narodowym odnowieniem Ślubów Jasnogórskich i Zawierzeniem naszego kraju królowaniu Serca Jezusowego. Abyśmy otwierali się na wypełnienie planów Bożego Miłosierdzia wobec Polski i Polaków. Abyśmy odnaleźli pełnię naszego powołania do świętości – również w życiu społecznym i narodowym.

Módl się za nami Święta Boża Rodzicielko, Królowo Pokoju!