Aktualności

Dzień Świętości życia – Zawierzenie Polski w Fatimie Najświętszej Maryi Pannie!

ir
25 marca 2020

W tym dniu, 25 marca, świętujemy Zwiastowanie że oto na świat przyjdzie Pan Jezus. Że urodzi się Zbawiciel. I dlatego każde życie jest tak ważne, szczególnie to niewinne, nienarodzone. Przepraszamy za grzechy przeciw życiu i modlimy się o ochronę życia od poczęcia! W Łączności z Fatimą Zawierzamy Polskę Maryi o godzinie 12.00!


Teraz każdy z nas boi się że może się zarazić i umrzeć, a przecież tak wiele razy życie odbierane jest tym najmniejszym, niewinnym, nienarodzonym  - w Polsce i na świecie. Trzeba naszego nawrócenie i WIELKIEJ  modlitwy przebłagania za grzechy przeciw życiu. Niech każdy kto tylko może przyjmie pod opiekę jedno z tych nienarodzonych poprzez duchowa adopcji. 


Dlatego też w tym czasie na prośbę naszego episkopatu i osobistą Arcybiskupa Gądeckiego Polska zostanie Zawierzona Najświętszej Maryi Pannie w  Fatimie!


Powierzając po raz kolejny Panu Bogu naszą ojczyznę i wszystkich Polaków w kraju i za granicą, arcybiskup Gądecki poprosił kardynała Manuela José Macário do Nascimento Clemente przewodniczącego Konferencji Episkopatu Portugalii, aby włączył również Kościół w Polsce w akt zawierzenia, którego ma dokonać w Sanktuarium Matki Bożej w Fatimie dnia 25 marca.


Abp Gądecki zaprasza, aby w środę 25 marca w uroczystość Zwiastowania Pańskiego o godz. 12.00 we wszystkich katedrach i kościołach w Polsce, biskupi i kapłani odmówili „Anioł Pański”, „Ojcze nasz” i trzy razy „Zdrowaś Maryjo” w intencji ustania epidemii, za chorych, za służby medyczne i za zmarłych. Prosi również, aby tego dnia, o godz.12.00 we wszystkich kościołach w Polsce zabrzmiały dzwony.


Przewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy kard. Angelo Bagnasco prosi, aby tego dnia odmówić również następującą modlitwę:


Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie, szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen. Maryjo, Uzdrowicielko Chorych i Matko Nadziei, módl się za nami!”.