Aktualności

ZMARŁ KSIĄDZ PRAŁAT BRUNON KĘDZIORSKI - OPIEKUN RÓŻAŃCA RODZICÓW

ir
24 listopada 2007

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 21 listopada b.r. zmarł nagle w wieku 65 lat Ksiądz Prałat Brunon Kędziorski, opiekun Różańca Rodziców, proboszcz Katedry Oliwskiej Parafii Św. Trójcy w Gdańsku, Dziekan Dekanatu Gdańsk Oliwa.

Ksiądz Prałat był zaangażowany w niezmiernie wiele działań,

ale z wielkim sercem i serdecznością przyjął opiekę nad naszą wspólnota modlitwy Różańca Rodziców, wspomagał nas w ubiegłym roku i był z nami gdy zawierzaliśmy Matce Bożej Oliwskiej to dzieło. Był wielkim czcicielem MB Oliwskiej. W roku bieżącym wspierał nas w kolejnych przedsięwzięciach – m.innymi w organizacji sesji naukowej, która odbędzie się w dn. 7/8 grudnia . Miał po raz kolejny wspólnie z nami - rodzicami modlącymi się za swoje dzieci ponawiać Akt Zawierzenia w Katedrze Oliwskiej na wieczornej mszy w święto Niepokalanego Poczęcia. Służył swoją posługą kapłańską i wspierał nasze działania codzienną modlitwą i błogosławieństwem. Interesował się na bieżąco sprawami i życiem codziennym rodzin, rodziców i dzieci. Ufamy, że zyskujemy w nim teraz wielkiego orędownika w domu Ojca, a jednak po ludzku serce boli i będzie nam Go bardzo brakować.

Pozostanie na zawsze w naszej pamięci jako serdeczny przyjaciel i opiekun. Łączmy się w modlitwie za dusze naszego opiekuna, brata i przyjaciela – św. pamięci ks. Brunona.

Liturgia mszy świętej żałobnej oraz uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek 27 listopada w godzinach przedpołudniowych.