Aktualności

Zawierzenie Maryi - jak co roku ponowiliśmy w Katedrze Oliwskiej!

ir
9 grudnia 2019

W pięknej adwentowej atmosferze Katedry Oliwskiej, przed feretronem Matki Bożej Oliwskiej, w trzynastą rocznicę Zawierzenia Jej naszej rodzicielskiej modlitwy, na zakończenie Mszy Świętej w intencjach Różańca Rodziców ponowiliśmy w łaczności ze wszystkimi rodzicami nasz AKT ZAWIERZENIA.


Masza Święta poprzedzona różańcem w którym dziękowaliśmy za łaski i prosiliśmy o dalszą opiekę, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia, jest naszym corocznym ufnym aktem podziękowania Bogu za tak wiele łask i tak wielu coraz nowych rodziców przystępujących do modlitwy za swoje dzieci. Razem z nami obecni byli również rodzice Animatorzy róż, którzy z różnych miejsc Polski i Świata przybyli na I Spotkanie u naszej Patronki.   


Jak bardzo wymowny był fakt, że w czasie odczytywania Aktu Zawierzenia, małe dziecko na czworaka dotarło do stopni ołtarza przed Feretron Matki Bożej, a jego ojciec czule podniósł go i z dzieckiem na rękach, wpatrując się w oblicze Maryi  modlił się razem z nami wszystkimi.


Tak możnaby właśnie obrazowo opisać naszą modlitwę. Nasze dzieci w ich dążeniu do Boga podnosimy na rękach i powierzamy Bogu przez Niepokalaną Dziewicę Maryję. 


My wpatrujemy się w obraz tej miłosci jaką Matka ma dla swego Syna oraz czułej miłości Syna tulącego się ufnie, powierzajacego się w ramiona Matki,


Tej ufności, tej czułości i dobroci, tego przeżywania pięknej miłości w rodzinie chcemy się uczyć od Maryi, od św. Józefa - zwłaszcza teraz w Adwencie, w radosnym oczekiwaniu na przyjście Pana Jezusa.


Zapraszamy Ciebie Panie Jezu do naszych serc, do naszych rodzin, do naszego życia!