Aktualności

Zawierzyliśmy Maryi nasze dzieci! W rodzinach, parafiach, w Polsce i na całym świecie

ir
8 grudnia 2018

8 grudnia  w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP do Katedry Oliwskiej na Mszy o 18.00  poprzedonej różańcem od 17.30 , kolejny raz ponowiliśmy nasze zawierzenie, w łącznosci z rodzicami Różańcowymi, w Katedrze Oliwskiej i w całym świecie, odmawiając nasz Akt Zawierzenia Maryi. W wielu parafiach i miejscaach na całym świecie rodzice modlą się i łacza w jedną duchową rodzinę Niepokalanej Maryi - Królowej Różańca i Królowej Rodzin!


Dziękowaliśmy Bogu za wszelkie dobro jakiego doświadczyliśmy przez ostatni rok. Jakże wiele jest powodów aby Bogu i Maryi dziękować! Ilość róż i rodziców nieustannie zwiększa się, coraz więcej osób w bardzo wielu miejscach Polski i świata odpowiada na wieść o różańcu rodziców swoim zaangażowaniem. Jest bardzo wielu zaangażowanych animatorów i moderatorów, bardzo wielu kapłanów pomaga nam, prowadzi formację i opiekę nad poszczególnymi różami i środowiskami, które tworzą się w parafiach.


Dziękowaliśmy za wiele nowych form modlitwy różańcowej pojawiających się w Polsce. Dziękowalismy za 100 lat odzyskania Niepodległości. Za każdą uzdrowiona i połączoną, odnowioną rodzinę. Za każde wymodlone, poczęte, narodzone i omodlone dziecko. Otaczamy modlitwą również wszystkie, te które nie doświadczają ciepła rodzicielskiej miłości, te rodziny i rodziców którzy cierpią i przeżywają trudności.


Dziękowaliśmy za wszystkie osoby zaangażowane w Różaniec Rodziców, a szczególnie dziękujemy Bogu i modlimy się za kapłanów opiekujących się poszczególnymi różami. Szczególną modlitwą otaczamy naszego opiekuna ks. proboszcza Katedry Oliwskiej Jana Jasiewicza i wszystkich naszych proboszczów, ojców swoich parafii.


Dziękujemy również wielu ludziom mediów, szerzących wiadomości o naszej wspólnocie modlitwy, Radio Maryja we wtorkowych audycjach dla małżonków i rodziców, Radio PLUS, miesięczniki Tak Rodzinie  i Różaniec, Gość Niedzielny, Królowa Różańca Świętego, radio EM z Katowic, Telewizja Dom Józefa i wiele innych.


Jest nas już ponad 85 tysięcy, a pragniemy, aby to były setki tysięcy rodziców! Aby ta modlitwa przepajała nasze rodziny i środowiska – całą Polskę i poszła dalej w świat! To jest możliwe i potrzebne! Aby Bóg był poznawany i kochany, aby Maryja była kochana, aby rodzice wiedzieli że mogą Maryi spokojnie powierzyć przyszłość i teraźniejszość swoich dzieci! Z radością i ufnością.


Przepięknie oświetlona Matka Boża Oliwska roztaczała jakiś niesamowity blask wokół, łaskę pokoju i matczynego dobra.


Niech Bóg za wszystko będzie uwielbiony!