Aktualności

Zakaz finansowania aborcji z funduszy federalnych w USA

ir
24 stycznia 2017

Kolejny krok ku normalności – prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki Donald Trump już w pierwszych dniach urzędowania dał znak w jakim kierunku pójdzie ta administracja.

Dotrzymując obietnicy wyborczej podpisał rozporządzenie, które wprowadza zakaz finansowania aborcji z pieniędzy federalnych. Oczywiście na polu ochrony życia w USA jest jeszcze bardzo wiele do zrobienia, ale aktywność i postawienie zagadnienia już na samym początku działania potwierdza determinację w naprawianiu USA.

Wściekłość z jaką atakowany jest nowy prezydent USA jest bezprzykładna i zdaje się wynikać z jego konsekwencji w przywracaniu normalności w relacjach społecznych. Nie oceniamy jego programu i wszelkich innych aspektów, ale ten jeden ruch wskazuje że można mieć nadzieję!

My w Polsce mając znacznie lepszą sytuację, mamy jeszcze wciąż nie postawioną kropkę nad i w ochronie życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Wciąż brakuje konstytucyjnej ochrony życia oraz prawnie mamy trzy przypadki kiedy legalnie można zabić dziecko w łonie matki. To jest zadanie wymagające współpracy i jedności wszystkich zaangażowanych w ochronę życia, wymagające determinacji i zrozumienia zachodzących procesów. To wymaga wielkiej modlitwy i walki duchowej, zarówno w nas jak i w całym życiu społeczny w Polsce. Gdy uda się dokończyć pracę nad ochroną życia Polska zwycięży. To nasze zadanie i zobowiązanie na przyszłość na rzecz kolejnych pokoleń Polek i Polaków!