Aktualności

Jak szczęśliwa Polska cała, w niej Maryi kwitnie chwała!

ir
9 października 2017

Jak szczęśliwa Polska cała, w niej Maryi kwitnie chwała! Od Bałtyku po gór szczyty, kraj nasz płaszczem Jej okryty! Niech Bóg będzie uwielbiony w Narodzie Polskim w sercach Polaków i na całym świecie! Było nas ponad milion! Byliśmy z naszymi różańcami na plaży nad Bałtykiem i w Sanktuarium Kodeńskim nad Bugiem, na szczytach Tatr i nad Odrą, w Szczecinie, Kołobrzegu i Gdańsku, w Kalwarii Pacławskiej i w Sokółce, w Beskidach i Bogatyni, w Ustrzykach i setkach innych miejsc na naszych granicach. Byliśmy z modlitwą poza granicami, wszędzie tam gdzie Polska jest w sercach Polaków na najdalszych krańcach świata! RÓŻANIEC DO GRANIC  stał się, modlitwa różańcowa rozpoczęła naszą drogę nawrócenia i pokuty, teraz czas formacji i kontynuacji tego wielkiego dzieła w naszym życiu codziennym!


Nie potrzeba wymyślać nic aby radować się wielkim dziełem modlitwy różańcowej Polaków, na granicach, w Kościołach i poza granicami na całym świecie! To jest nasz skarb, który mamy przenieść „między dawnymi a nowymi laty”. To jest miłość do Matki Bożej, tak bliska każdemu Polakowi, nawet tym niewierzącym, lub myślącym że nie wierzą.  Panno Święta co Jasnej bronisz Częstochowy, Tobie zawierzamy siebie i całą Polskę i wszystkich Polaków. Tobie zawierzamy nasz czas obecny i naszą przyszłość! Króluj nam Maryjo wraz z Twoim Synem, Twoją jesteśmy własnością i do Ciebie należeć chcemy.


 W całej Polsce, na każdej granicy powiedzieliśmy i wyśpiewaliśmy : MY CHECMY BOGA! I za to wszystko Bogu niech będą dzięki! Za dziś i za wszystkie przyszłe owoce tej modlitwy Bogu niech będą dzięki!


Różaniec Rodziców był obecny - tu zdjęcie z granicy obok Kodnia rodziców z Grodziska Mazowieckiego