Aktualności

Z nadzieją wkraczamy w nowy rok

ir
7 stycznia 2014

Każdy rozpoczynający się rok daje okazję do refleksji nad tym co udało się nam osiągnąć, a co chcemy lub powinniśmy jeszcze zrobić.

Nadzieją napełnia nasze serca masowa obecność na pochodach Orszaku Trzech Króli, które mają zdecydowanie religijny i świąteczny charakter. Mamy i prawo i obowiązek głosić całemu światu, że narodził się nasz Zbawiciel. Narodził się po to aby dać nam prawdziwą wolność i miłość.

Nadzieją napawa też fakt, iż ubiegły rok kończyliśmy z liczbą 2249 zarejestrowanych róż rodziców, a już 7 stycznia było o dwanaście więcej czyli 2261 róż, to jest ponad 45 200 rodziców. Ta wciąż rosnąca liczba rodziców włączająca się do Różańca rodziców i odnajdująca w niej drogę duchowego wspierania swoich dzieci pozwala z ufnością spoglądać w przyszłość w tak trudnych czasach.

Liczymy że w nowym roku zostanie uruchomiona nowa, lepiej zorganizowana i bardziej funkcjonalna strona internetowa, liczymy że w jeszcze liczniejszym gronie będziemy się spotykać na nabożeństwach do MB Oliwskiej która jest naszą patronką. Liczymy, że rozpoczęty zwyczaj pielgrzymowania rodziców z różnych regionów do Archikatedry Oliwskiej i naszej Patronki w tym roku będzie kontynuowany jeszcze liczniej. I głęboko wierzymy, że Matka Boża Oliwska, Królowa Pokoju wyprosi nam obfitość łask dla naszych dzieci i całych rodzin.

W noworocznym prezencie linki do ciekawych materiałów na tematy interesujące rodziców:

Świadectwa nt. Różańca rodziców

Małżeństwo i Różaniec rodziców

Różaniec rodziców w Polskim Radio X,2012

Różaniec rodziców w Radio Rodzina

I. Rogala o różańcu część

I. Rogala wywiad o różańcu dla Królowej Różańca Świętego

Audycja w Radio Maryja - Różaniec siłą rodziny

Audycja w Radio Maryja - Błogosławieństwo czy przekleństwo

Audycja w Radio Maryja – Współczesne oblicza różańca

Audycja w Radio Maryja – Jak reagować na zło w rodzinie

Audycja w Radio Maryja – Zagrożenia duchowe dzieci