Aktualności

1 listopada Wszystkich Świętych, do 8-mego oktawa na ratowanie dusz z czyśćca

ir
2 listopada 2018

Listopad rozpoczęliśmy Świętem Wszystkich Świętych. Mamy przed sobą wspaniałe, zwykłe i niezwykłe życiorysy świętych. Osób, które odpowiedziały na Zaproszenie do świętości i Bóg z nimi był. Dokładnie takie samo Zaproszenie jest skierowane do każdego z nas – do ciebie i do mnie. W Różańcu Rodziców nieustannie uczymy się jak w naszym codziennym, rodzinnym życiu na to Zaproszenie odpowiadać i jak je realizować w praktyce. W oktawie świeta Wszystkich Świetych możemy uzyskiwac odpusty zupełne i ofiarować je za dusze w czyśćcu!


Kochamy Kościół w którym odnajdujemy wzorce świętość, Kościół z wypominkami za dusze naszych bliskich. Kochamy Kościół prowadzący nas w listopadzie na cmentarz, aby modlić się za dusze w czyśćcu i wskazywać nasz cel, który zrealizuje się dopiero po śmierci - Życie wieczne! Różaniec listopadowy to przede wszystkim pomoc duszom w czyśćcu i pamiętanie o naszych bliskich, którzy przekroczyli próg śmierci.  


My Różańcowi Rodzice pamiętamy o tym, aby budować i odnawiać gmach wiary w naszych rodzinach. Aby wspominając zmarłych, wskazywać na niebo żyjącym, zwłaszcza naszym dzieciom. Nie łudźmy się, że zły duch na tej drodze duchowej walki pozostawi nas w spokoju. Zło nieustannie próbuje  wcisnąć do naszego życia podstępem.  Jeszcze w październiku próbowano na terenie całej Polski wprowadzać promocję ideologii Gender/homo propagandy poprzez tzw. tęczowy piątek.   W każdej z miejscowości takie coś może się zdarzyć. Potrzebujemy czujności i żywej wiary aby się temu przeciwstawiać konkretnym działaniem.


Świętujemy 100 lat odzyskania niepodległości, ale w tych czasach dla Polaków najważniejsza jest niepodległość DUCHA narodu. Niech nasze świętowanie 11 listopada posiada przede wszystkim wymiar duchowy, obrony tego co prawdziwie polskie i przekazania tego dziedzictwa młodemu pokoleniu.   Maryjo, Królowo Wszystkich Świętych  - módl się za nami!