Aktualności

Wszyscy święci w Niebie czekają na nas, nasze modlitwy aby nam pomagać!

ir
31 października 2016

Czekają aby nas wspomagać, na nasze prośby i modlitwy , aby je zanieść przed tron Boży!

Tak prosta jest to prawda o obcowaniu świętych, a wymagająca od nas jedynie uwagi i zaangażowania. Po prostu pamięć o tych, którzy przeszli przez bramę śmierci do życia wiecznego. Życia z Bogiem w niebie - Na tym się skupia dziś nasza uwaga. To jest cel o powszechnej dostępności zapewniają nas święci w niebie. Alternatywa jest trwanie bez Boga w piekle.

Tej alternatywy nie należy lekceważyć, to nie jest jeszcze jedna zabawa, czy śmieszny wybryk intelektualny. Przed każdym z nas staje to pytanie - jaki jest sens mojego życia, każdej mojej decyzji i każdej wykonanej pracy. Czy nadaje jej sens mojej pracy, czy po prostu żyję z dnia na dzień?

Stajemy nad grobami, stajemy przy cmentarnym krzyżu, aby chwilę pomyśleć i pomodlić się. Za tych co już odeszli i za siebie aby nasza droga była dobra, abyśmy zostawili po sobie dobro i dziedzictwo miłości!

Dla Różańca Rodziców to wyjątkowy dzień - bo każda z naszych róż ma swojego świętego patrona. Bogactwo Kościoła to święci patronowie, czy to każdego z nas czy naszych prac czy też właśnie róż! Oni sa dla nas i wzorem i pomocą, wsparciem i nadzieją!

W te dni pamiętamy też o wszystkich Polakach rozproszonych po całym świecie, na każdym kontynencie i w tak wielu krajach znajdują się groby i miejsca ostatniego spoczynku naszych rodaków.

Módlmy się również za nich, za tych zapomnianych i zaginionych. To nasz polski obowiązek, pamiętać o naszych braciach i siostrach którzy do Polski nie mogli powrócić, a o których Polska zapomnieć nie może!