Aktualności

Wspomnienie Matki Bożej Bolesnej 15 września

ir
16 września 2009

Serce każdego rodzica boli gdy dzieciom dzieje się zło. Tak bardzo przeżywamy, kiedy nasze dzieci dotyka niesprawiedliwość, kiedy nie potrafią się odnaleźć w życiu, kiedy doświadczają zła, nie mają pracy czy mają kłopoty w szkole, w grupie rówieśniczej … tych sytuacji jest nieskończenie wiele.

To cierpienie nasze ofiarujmy Bogu w intencji naszych dzieci, łącząc je z naszą codzienną dziesiątką Różańca Rodziców, a wzorem wytrwania w cierpieniu i trwania przy swoim dziecku niech będzie Maryja. Ona już od chwili ofiarowania wiedziała że „serce jej przeniknie miecz boleści”, Ona widziała niesprawiedliwy proces, widziała umęczonego i prowadzonego drogą krzyżową Syna. Ona stała pod Krzyżem i wtedy na prośbę Chrystusa przyjęła nas jako swoje dzieci.

Ona dobrowolnie przyjęła cierpienie, łącząc się w cierpieniu ze swoim Synem Jezusem - dla nas.

Kiedy podążymy Jej drogą zobaczymy, że łatwiej nam znosić cierpienia, łatwiej nam przebaczać w imię miłości, a cierpienie ofiarowane jako zadośćuczynienie Bogu ma wielką moc i daje siły do dalszego naszego wzrastania. Obok naszej modlitwy ofiarujmy Bogu nasze cierpienia i prośmy Maryję aby się wstawiała za nami.