Aktualności

Witaj maj, miesiąc Maryi - Królowej Polski!

ir
30 kwietnia 2021

Już w całej Polsce przydrożne kapliczki i krzyże są dekorowane, sprzątane, odnawiane – bo idzie Maj, miesiąc Maryi, naszej Królowej! Jej będziemy śpiewać majowe, z Nią modlić się za całą Polską i wszystkich Polaków!


Jechałem wczoraj przez pół Polski i serce rośnie! Co chwila widać kapliczki, już odnowione, uprzątnięty teren, ozdobione albo jeszcze grupa osób wokół się krząta. Powiewają niebieskie flagi maryjnymi kolorami. Wstążki kolorowe, biało czerwone, niebieskie i żółte papieskie łopoczą na wietrze. To miesiąc szczególny, w tym czasie chcemy przede wszystkim okazać miłość i przywiązanie do naszej Niebieskiej Matki, do Maryi która sama zechciała być Królowa polskiego Narodu.   


Przez Maryję przyjdzie zwycięstwo, przez Nią to zwycięstwo nad słabością, grzechem, nad wadami i nad atakami złego, nad opresjami i trudnościami życiowymi może przyjść w każdej chwili i KAŻDEJ sprawie. Nie ma takich gór z problemami , których przemożna miłość Maryi nie pomogłaby rozwiązać.  Wielokrotnie doświadczyliśmy tego w Różańcu Rodziców, wielokrotnie z ciemnej rozpaczy, za promykiem nadziei znajdowało się światło do rozwiązania największych problemów, do pocieszenia, uzdrowienia, uwolnienia ode złego.


To miesiąc radości i chwały Matki Bożej. Dzięki Niej doświadczamy jak dobry jest Bóg. Dzięki Maryi możemy ufnie przychodzić do  Boga z każdą naszą sprawą, choćby wydawała się najbardziej niemożliwa do rozwiązania. Iw tym miesiącu doświadczamy piękna stworzenia, które jest odblaskiem piękna Maryi,  Jej wyniesienia aż do Nieba.


Niech w naszych domach powstaną małe miejsca modlitwy specjalnie urządzone i przystrojone ku czci Maryi, Królowej Polsk, jeśli ich do tej pory nie ma, a jeśli są niech napełnią się pięknem i blaskiem odnowienia na ten szczególny czas. Abyśmy wspólnie, choć oddzielenie kilometrami, w całej Polsce okazali naszej Matce i Królowej,  miłość, przywiązanie i cześć jako Świętej Bożej Rodzicielce!


To Pani nasza, Orędowniczka nasza, Pośredniczka nasza wszelkich Łask! To Ta która nas jedna  z Synem swoim i przez Nią właśnie w pełni Jezusowi możemy się powierzać w niewolę Miłości!


Królowo Polski, módl się za nami!