Aktualności

Wielki Post rozpoczęty posypaniem głów popiołem

ir
7 marca 2019

6 marca w  Środę Popielcową rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. Czas szczególnej modlitwy, refleksji i formowania sumień. To czas dany osobiście każdemu z nas na refleksję nad własnym Chrztem Świętym i nad jego rolą w życiu. Refleksji nad moim udzialem w Kosciele i moim osobistym nawróceniem. Każdy dzień jest ceny!


Jest tyle krzykliwego zła w zyciu publicznym, tyle destrukcyjnych działań ze strony niektórych samorządów wobec dzieci i młodzieży, al eto nie powinno skupiac naszej uwagi ani wytrącac nas z dróg naszego powołania.


Przeciwnie - zdajmy sobie sprawę i ż od naszego nawracania się i naszej modlitwy zależy jak będzie żyła Polska i świat. Może wlaśnie moje osobiste zmaganie z upadkiem, z drogą życia połaczaoną z Drogą Krzyżową, przemodlone i umocnione świętością ofiary Jezusa ma odmieniać oblicze tej ziemi. Na pewno ma odmieniac mnie i prowadzic we wzroście duchowym.


Tu jest miejsce na nasze świadectwo życia, na świadectwo o modlitwie rózancowej, o Bożej pomocy i o Milosci jaką dlla każdego z nas ma Bóg. Nawracajmy się i wierzmyw Ewangelię!


Jezu cichy i pokornego Serca, uczyń secdra nasze na wzór Serca Twego!  Maryjo, Matko Bolesna, módl się za nami!